7 C
Rīga
svētdien, oktobris 24, 2021

Kad un kāpēc sievietes sāka skūt kājas. Ieskats vēsturē

 

Tikai daži cilvēki zina, kad sievietes nolēma sākt skūt kājas, un kas varētu būt tā iemesls. Pirmā sieviete, kas to izdarīja, bija Koko Šanele.

Noteikti daudzi nezina, ka Otrajam pasaules karam bija liela loma tajā, ka sievietes sāka skūt kājas. Bet pati pirmā sieviete, kas to nolēma izdarīt, izrādījās Koko Šanele. Tā bija viņa, kas visai pasaulei uzdāvināja mazu melnu kleitu, kā arī īsus svārkus, zem kuriem bija paslēpti neskūti apakšstilbi. Tas izskatījās neglīti, tāpēc tika nolemts noskūt pilnībā visus matiņus uz kājām. Tajā pašā laikā tika ieviests pirmais skuveklis sievietēm.

Šī procedūra ne vienmēr bija saistīta ar modi. Piemēram, Ēģiptes iedzīvotāju vidū bija pieņemts skūt visus ķermeņa matus, sākot no galvas līdz kājām. Tas viņiem ļāva atbrīvoties no antisanitāriem apstākļiem un utīm. Viņi izmantoja bīstamus līdzekļus: pumeku, arsēnu vai kaļķi.

Padušu skūšana sākās 2. gadsimta sākumā. Viss sākās no žurnāla, kurā sieviete stāvēja visu priekšā, ar paceltām rokām un paduses viņai bija gludas. Iepriekš cilvēki valkāja apģērbu, kas aizsedza paduses. Tas bija liels sasniegums modes un skaistumkopšanas nozarēs. Visas sievietes nolēma sekot šīm sievietēm un darīt to pašu. 20. un 30. gados parādījās gludu sieviešu kāju mode. Tad sievietes pārgāja uz īsākām kleitām.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!