2 C
Rīga
sestdien, janvāris 23, 2021

Ņujorkā uzstādīta Ziemassvētku eglīte, kurā dzīvojusi viena no pasaulē mazākajām pūcītēm! (+VIDEO)

LTV Ziņas 21/11/2020
 

Amerikas Savienoto Valstu pilsētā Ņujorkā pie Rokfellera centra uzstādīta Ziemassvētku egle. Taču šis notikums šoreiz izpelnījies īpašu uzmanību kāda pavisam neparasta piedzīvojuma dēļ. Transportējot egli no Oneontas, negaidīti tika atklāts, ka pie tās zariem pieķērusies maza pūcīte. Šī notikuma dēļ nu pūcei dots īpašs vārds – Rokfellers. 

Kaut arī atrastā pūce ir maza izmēra, izrādās, Rokfellers nav nekāds mazulis. Šī suga (“Saw-whet”) ir viena no mazākajām visā reģionā. Tālais ceļojums kopā ar nozāģēto egli gan bija satraucis mazo radību, tāpat putns nebija ēdis trīs dienas, tādēļ Rokfellers tika nogādāts savvaļas dzīvnieku centrā, kur tagad tiek novērots viņa veselības stāvoklis. Kad Rokfellers būs atguvis spēkus un gatavs lidot, centra pārstāvji viņu izlaidīs vietā, kur būs iespēja veidot jaunas mājas un turpināt savu mežonīgo un brīnišķīgo ceļojumu.

Ņujorku šogad rotās 23 metrus augsta Norvēģijas egle (‘Pícea noruega’). To pilsētniekiem dāvināja vietējie uzņēmēji, un pagājušās nedēļas nogalē tā ar īpaši aprīkotu kravas automašīnu tika nogādāta lielpilsētas centrā. Koka dekorēšanai plānots izmantot apmēram astoņus kilometrus garas spuldzīšu virtenes, Covid-19 pandēmijas dēļ egles iedegšanas ceremonija 2. decembrī gan notiks bez skatītājiem klātienē.

Video

 

1 KOMENTĀRS

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!