Cosmo apkopo svarīgas nianses par tavu labsajūtu, kuras, iespējams, līdz šim nezināji. Izlasi speciālistu viedokli par dažādiem intīmās veselības jautājumiem!
Kā izrādās, tabletes ne tikai novērš grūtniecību, bet arī atvieglo mēnešreizes:
1. Zaudēto asiņu daudzums ir mazāks. Orālās kontracepcijas līdzekļu sastāvā ir mākslīgie hormoni, kas novērš dzemdes iekšējā slāņa sabiezēšanu. Tādēļ mēnešreižu asiņu daudzums ir ievērojami mazāks.
2. Mēnešreižu sāpes nav tik intensīvas. Samazinās asins plūsma, un sāpes nav tik izteiktas kā iepriekš: ķermenim nav nepieciešams ražot dabiskās spazmas izraisošās vielas, kas palīdz izvadīt dzemdes iekšējo slāni.
3. Ir iespējams mainīt mēnešreižu laiku. Lietojot hormonālās tabletes, tu nepieciešamības gadījumā par dažām dienām vari mainīt gaidāmo asiņošanas laiku. Ja nākamo tablešu iepakojumu sāksi dzert, neievērojot pauzi, mēnešreizes izpaliks. Iepriekš gan pakonsultējies ar ginekologu.
Avots: ginekoloģe-vecmāte Odrija Koha no Sanfrancisko.
Uzzini problēmas, kas var sabojāt tavu krūšu lielisko izskatu!
Strijas. Šīs neglītās, sarkanās vai baltās rētas var parādīties pēc krūšu izmēra izmaiņām, svara palielināšanās vai zaudēšanas, kā arī grūtniecības. Dažkārt ar laiku strijas kļūst mazāk redzamas, taču pilnībā neizzūd. Lai padarītu tās blāvākas, lieto mitrinošus līdzekļus, kuru sastāvā ir A, C un E vitamīns, bet lai nomaskētu − dažādu toņu bronzerus.
Svīšana. Lielu krūšu mīnuss ir tāds, ka āda starp un zem tām svīst un rezultātā var veidoties bakteriāla vai sēnīšu infekcija. Ja tev šī problēma nav sveša, lieto antiperspirantu (tikai uz tīras krūšu ādas!). SOS gadījumos vari izmantot pūderi un matējošās kosmētiskās salvetes
Izsitumi. Lai cīnītos ar šiem nelūgtajiem viesiem, lieto mazgāšanās līdzekļus, kuru sastāvā ir salicilskābe vai benzola peroksīds, un valkā kokvilnas krūšturi. Atceries, ka pēc sporta nodarbībām vienmēr jānomazgājas ar ziepēm.
Avots: Kolumbijas Universitātes dermatoloģijas klīniskā profesora asistente un medicīnas doktore Šerija Šīha.
Menstruālā piltuve zaļā dzīvesveida piekritējām
Ja esi ekoloģiski domājoša un nevēlies piesārņot dabu ar intīmās higiēnas produktiem (sieviete dzīves laikā izlieto vairāk nekā 12 tūkstošus tamponu un pakešu), izmēģini menstruālo piltuvi. Tā ir veidota no mīksta silikona, derīga vairāk nekā 10 gadus, ērta, droša un nerada diskomfortu. Menstruāciju laikā ievieto piltuvi makstī un 3–4 reizes diennaktī izņem, iztukšo, izmazgā un tad ieliec atpakaļ. Informāciju meklē internetā.
Jautājumi un atbildes
“Drauga dzimumlocekļa āda ir sārta un lobās. Vai viņam varētu būt STS?”
Nesteidzies ar secinājumiem! Vīrieša dzimumlocekļa āda ir ļoti plāna, tāpēc seksa laikā radītā berze var to sausināt un radīt kairinājumu,” skaidro urologs Samīrs Malotra no Losandželosas. Apsārtums un lobīšanās var liecināt arī par cirkšņu rajona sēnīšu infekciju, ko gan parasti neiegūst seksuālu kontaktu ceļā.
Taču nav izslēgts, ka šie simptomi norāda uz kādu no ģenitālās herpes paveidiem, kas izpaužas ar nelīdzeniem izsitumiem. Palūdz, lai vīrietis aiziet uz pārbaudi, bet tikmēr lietojiet prezervatīvu (kas gan arī negarantē 100% drošību).
Maksts pēc orgasma ir ļoti jutīga. Vai tas ir normāli?
“Pilnīgi noteikti. Orgasms tik patīkams ir tāpēc, ka pirms kulminācijas dzimumorgānos (it īpaši klitorā un ap to) pastiprināti pieplūst asinis. Uz pārējām ķermeņa daļām tās atplūst tikai pēc vairākām minūtēm, un tas arī izraisa pastiprināto maksts jutīgumu,” skaidro ginekoloģe-vecmāte Linda Čoa no Ņujorkas. Jutīgums samazinās, asins plūsmai atgriežoties ierastā ritmā. Ja nu tomēr tā nenotiek, jādodas pie ginekologa uz pārbaudi – iespējams, vainojama kāda infekcija.
Teksts: Esther Crain.