-2 C
Rīga
otrdien, janvāris 26, 2021

Kāpēc izkrīt mati? Pieci vienkārši izskaidrojumi

 

Hair styling before competition by Martin Surýnek on 500px.com

Esi ievērojusi to, ka mati „izkrīt” vairāk nekā parasti? Nesteidzies tajā vainot matu krāsu vai šampūnu. Pavisam iespējams, ka problēma slēpjas dziļāk nekā tu domā. Tāpēc, pirms ķerties klāt eksperimentiem, noskaidro, kas ir iemesls šim procesam.

Iesākumā veic vienkāršu testu. Paskaties, vai izkritušā mata galā ir balts mezgliņš (sīpoliņš). Ja nav, vari atcelt paniku. Ja tomēr ir, tad nemazgā matus pāris dienas, bet pēc tam pavelc sevi aiz matiem. Ja rokās paliek vairāk kā pieci mati, tad būtu vērts vērsties pie trihologa.

Zemāk ir apkopoti pieci izplatītākie iemesli matu izkrišanai:

Mantojums. Ar gēniem strīdēties nevar. Ja vienam no abiem vecākiem ir (vai bija) šāda problēma, tad arī tu nonāc riska zinā. Satraukties gan vajadzētu tad, ja tu dienā zaudē vismaz 100 matu.

Hormonālās izmaiņas. Tu domā, ka matu izkrišanas problēma skar tikai grūtnieces un tās, kuras nesen dzemdējušas? Tā nebūt nav. Tā var notikt arī tad, ja, piemēram, lieto hormonālos kontracepcijas līdzekļus. Ja tu esi novērojusi šādu problēmu pēc tam, kad sāki lietot orālo kontracepciju, pakonsultējies ar ārstu, jo, iespējams, tev šīs tabletes neder.

Nepareizs uzturs un aizraušanās ar detox diētām. Ja tu esi nolēmusi pievērsties kādai diētai, pastāv iespēja, ka līdz ar svaru tu zaudēsi arī savus matus. Diētas laikā organisms mēģina „pārkārtot” resursus, lai viss pietiek galvenajiem orgāniem. Mati nav to skaitā…

Ilgstošs stress. Stress ietekmē visu tavu organismu, taču to ne vienmēr var uzreiz pamanīt. Sausa galvas āda un nevesīgi mati ir viens no pirmajiem rādītājiem par to, ka kaut kas nav kārtībā.

Veselība. Dažreiz, kad mēs pamanām, ka sāk izkrist mati, mēs pamājam ar galvu un nodomājam – vainīgi ir laikapstākļi, stress, uzturs… Nevar, taču, katru reizi zināt, kas ir kas. Bet, gadās arī tā, ka iemesli ir nopietnāki: sirds slimības, diabēts, paaugstināts asinsspiediens… Galvenais ir nekrist panikā, un doties pie ārsta, kurš spēs uzstādīt pareizo diagnozi.

Bet visbiežāk cilvēki saskaras ar tā saucamo „sezonālo matu izkrišanu”. Atrisināt šo problēmu var patstāvīgi. Jāprot tikai saudzēt un rūpēties par saviem matiem.

 

Avots: Womanhi.ru

Ja tevi satrauc matu izkrišana, iesakām izmēģināt SESKAVEL matu kopšanas līdzekļu līnijas produktus, kas pieejami veikalā Dievietei.lv:

SESKAVEL šampūnu pret matu izkrišanu,

SESKAVEL ampulas pret matu izkrišanu,

SESKAVEL losjonu pret matu izkrišanu.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!