Woman jogging across an old country bridge at sunset by Justin Tierney on 500px.com

Mēs zinām to, ka skriešana pozitīvi ietekmē mūsu fizisko veselību, bet kā ir ar psiholoģisko stāvokli? Ja tu skriesi vismaz pāris reižu nedēļā, tu manāmi pazemināsi stresa līmeni organismā un sāksi justices labāk. Pat fakts, ka tu agri no rīta dodies svaigā gaisā un kusties, uzlādēs tevi ar pozitīvām emocijām un enerģiju visai atlikušajai dienai. Kas vēl ar mums notiek?

Vairāk pārliecības par sevi

Kad tu pirmo reizi sāc skriet, lielākais šķērslis ir tavs slinkums un nepārliecinātība par sevi. Bet, tiklīdz tu tiec tam pāri, kļūst tikai vieglāk. Ar katru dienu tavs fiziskais stāvoklis uzlabosies, un tas vairos tavu pašpārliecinātību. Tev radīsies papildus spēks, lai risinātu jaunus uzdevumus un tiktu galā ar ikdienas problēmām.

Vairāk enerģijas

Maldīgs ir uzskats, ka mēģinājums tavā saspringtajā dienas režīmā ietilpināt arī treniņu vai skrējienu pa piemājas parku, tevi nogurdinās vēl vairāk. Patiesībā, viss ir pretēji. Pēc pāris nedēļām regulāru treniņu tev kļūs daudz vieglāk no rīta mosties, kā arī dienas laikā tu būsi mierīgāka.

Vairāk labās slodzes

Pēc tam, kad ir noslēgusies grūta darba diena, pēdējais, ko tu vēlies darīt, ir doties uz treniņu. Starp citu, tas ir viens no labākajiem veidiem, kā “izvēdināt prātu”. Fiziskās slodzes laikā izdalās endorfīni, kuri uzlabo garastāvokli un novērš satraukumu. Pat dziļa elpošana skrējiena vai pastaigas laikā liks tev justies daudz labāk.

Vairāk kvalitatīva miega

Problēmas ar miegu ātri vien iespaido mūsu garastāvokli. Pēc nemierīgas nakts tu kļūsti viegli aizkaitināma un nervoza. Ja tev ir grūti aizmigt, pirms gulētiešanas dodies paskriet. Pēc skriešanas ķemeņa temperatūra paaugstinās, bet tad, kad tu atdziesti, ķermenis uzver to, kā signalu, ka ir laiks doties gulēt. Pēc kārtīgas nakts atpūtas tu jutīsies daudz labāk!

Vairāk komunikācijas

Skriešana nereti ir saistīta ar darbu, draugiem un ģimeni. Pieslēdz šai nodarbei sev tuvākos cilvēkus! Jūs varat skriet kopā, varat apspriest katrs savu ideālo maršrutu un skriešanas metodes. Grupu treniņi vienmēr ir interesantāki, jo neļauj tev tik viegli padoties. Lieliska motivācija!

 
Nav komentāru

Atstāt komentāru

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?