ķilda pludmalē

FOTO: Ilustratīvs attēls

Aizvadītajā nedēļas nogalē Latvijas interneta sabiedrību ne pa jokam satracināja kādā no vietējām pludmalēm notikušais – kādas krievvalodīgās sievietes mazajam bērnam uzbrukusi cita atpūtniece, paziņojot, ka krievu cilvēkam tur nav vietas!

Kas īsti notika? Īsāk sakot, latviešu māmiņa no visa spēka esot iesitusi krievu māmiņas trīs gadus vecajai atvasei, jo krievu bērns paņēmis viņas latviešu bērna rotaļlietu.

“Šī, sauksim viņu par mammīti-aktīvisti, manam dēlam iesita tā, ka palika nospiedums. Pieskrēja, sāka aurot un tā iekrāva, ka bērns pusstundu skaļi raudāja,” sociālajā tīklā Facebook informē sašutusī māmiņa. “Kad es iesaistījos un izteicos, ka kā var sist bērnu, piedevām svešu, viņa mani pasūtīja uz Krieviju. Tādēļ, ka tādiem kā man un manam mazulim neesot vietas latviešu pludmalē – mēs esot krievi…”

Saprotams, ka tādu ziņu kāri ķēra arī kaimiņvalsts Krievijas mediji, kuri nekavējoties steidza cietušā bērna māmiņu Viktoriju Udalovu, kā arī aculiecinieci-draudzeni, intervēt sižetam.

Portālam Life News viņa skaidrojusi, ka pašas bērns bijis bez uzraudzības, jo biedrojies ar saviem vienaudžiem, tomēr pārliecināta, ka mazais Artūrs sava latviešu vienaudža rotaļlietu nebija piesavinājies. “Viņa man jautāja kāpēc es runāju krieviski, jo te neesot Krievija. Es turpretī painteresējos vai viņa gadījumā nav naciste,” notikušo drāmu skaidro jaunā māmiņa Viktorija.

https://www.youtube.com/watch?v=6lbmXLYIe60

Tomēr otra puse arī nolēmusi neklusēt – FOCUS.LV saņēma vēstuli no bērnam itkā uzbrukušās sievietes mātes Daces Roznajas, kura skaidrojusi, kas tad īsti noticis – Viktorijas teiktajā esot vien daļa patiesības un viņa tomēr nav “nežēlīga kausle”.

Dace norāda uz Viktorijas bezatbildību saistībā pret pašas bērnu – atstājot to vienatnē, nepieskatītu un bez rotaļlietām, kuras acīmredzot nav ņemtas līdzi uz pludmali, lai neapgrūtinātu sevi ar lieku nesamo: “Kuru vainotu, ja bērns būtu iegājis ūdenī?!”

Visbeidzot, trīsgadīgais Artūrs esot piesējies un sācis traucēt četru bērnu bariņam rotaļāties, ņemot nost rotaļlietas un pat iesitot divgadīgam zēnam. Dace neslēpj, ka viņas meita tiešām iesitusi Viktorijas dēlam, bet nevis brutāli, kā stāsta viņa māmiņa, bet “pa pirkstiem”, jo uz aizrādījumiem Artūrs nav reaģējis: “Tāda audzināšana – var darīt visu? Nu uzpūsts tāds “zilonis”!”

“Visu sagriezusi kājām gaisā,” komentējot Daces versiju, dievojas Viktorija, kura gan arī norāda, ka nebija gaidījusi šādu ažiotāžu un tā nonākšana masu medijos neesot bijis viņas mērķis.

Dace arī atzīmē, ka Viktorija viņas meitu apsaukājusi necenzētiem krievu valodas žargoniem, pat piedraudot, ka ja pludmalē būtu bijis viņas vīrs, tad “nu gan viņa redzētu”. Viņa norāda, ka krievvalodīgie mediji neobjektīvi atspoguļojuši notikušo, tādejādi izsaucot draudu vētru, kas var beigties arī ar cita veida agresiju no Viktorijas un viņas atbalstītāju puses. Saistībā ar to, Dace jau sazinājusies ar juristu, jo viņas meitas ģimenei jau tagad nodarīts kaitējums.

Kas interesanti – Viktorijas dēlam uzbrukušās “nacistes” tēvs ir krievvalodīgais, kurš piedevām nav dzimis vai audzis Latvijā! “Tā kā nevajag nacionālā naida kurināšanu jaukt ar apzinātu provokāciju,” norāda Dace.

Notikušais plašas diskusijas izraisījis arī sociālajos tīklos – liela daļa Viktorijas pusē esošo saista notikušo ar to, ka valstī nedarbojoties demokrātija un tiekot apspiesti krievvalodīgie, bet Daces meitas atbalstītāji uzskata, ka viss notikušais ir uzpūsta provokācija vai sakāpinātos toņos uztverts pārpratums. Interesanti, ka šis notikums ieinteresējis arī vietējos prokrieviskos radikāļus, ar Aleksandru Gapoņenko priekšgalā, kuri Facebook izsaka atbalstu Viktorijai.

Un kā šķiet Tev, lasītāj – kas notika patiesībā?

 

 
15 Comments
 1. Pēteris 4 gadi ago

  Man kā četru bērnu tēvam arī šķiet, vai rādās, ka bērns kurš ir audzis viens ir egoists un tādam jābūt pašam savām mantām ar ko spēlēties. Par krievisko mentalitāti es nerunāšu, to es atceros no savas bērnības kad biju tik pat maziņš kā šis varonis, es pat neteikšu ko teica tas vecais krievs par Latviešiem!

 2. Sane 4 gadi ago

  Es saviem bērniem māciju neņemt citu mantiņas un kur nu vēl ļaut trīs gada vecumā brīvi skraidīt apkārt.
  Protams īsto situāciju es nevaru izīlēt, bet māmiņai Viktorijai ir jāsaprot kad viņa arī nav bez vainas, ja bērnu būtu pienācīgi pieskatijusi šādas situācijas nebūtu.

  • ašā 4 gadi ago

   Pilnīgi piekrītu! Bērni ir jāaudzina, nevis tikai jāražo. Tas attiecas uz visām nācijām. Ja ir tā, kā saka Dace, tad Viktorija ir vainīga, trīsgadīgu bērnu bez uzraudzības atstāt vienu pašu nevajadzētu. Labi, ka tas krievu bērniņš neiegāja ūdenī. Pasarg, Dievs, kas tad būtu noticis. Nu tak vajag bērnam iemācīt, pastāstīt, ko drīkst un ko nedrīkst. Vajag ar bērnu runāt, mācīt, ka svešas mantiņas nedrīkst ņemt. Tā ir zagšana. Viktorijai mammai vajadzēja palūgt, vai drīkst paspēlēties arī viņas dēliņš. Un konflikts tiktu atrisināts un neviens nevienu neapvainotu, vai ne tā?

 3. Dagda 4 gadi ago

  Kā vienmēr Latvietis vainīgs un Krievs aiziet ar paceltu galvu. Protams bērnam pa pirkstiem varēja nesist bet aizvest pie mamītes kura nepieskata savu atvasi.
  Un es piekrītu tam ka dzīvojot Latvijā būtu jazin latviešu valoda Latvīja ir kā izgāztuve jārunā angliski , vāciski
  franciski , mums vēl atliek runāt ķīniešu valodā lai iebraucējiem nebūtu jālauza mēle runājot latviski , drīz Latvijā nebūs dzirdama latviešu valoda ….
  Es nēesmu pret cittautu cilvēkiem un kūltūru bet cieniet arī mūs .

  • Dii 4 gadi ago

   Es arii tam visam piekritu. Tomeer jaatziime, ka katra naacija ir savi idioti. Un es esmu par valodaam un par to, lai nekurina naidu tautu starpaa. Cik var!!! Un kas mees esam krieviem? Mees esam kaa maza blusa lielaaa laacii. Pie taa, kas notiek tautu starpaa, ir tikai un vieniigi vainiiga Lielaa augsha!! Piemeram, es ,varu sazinaaties arii krieviski. Galvenais ir attieksme!!!

 4. Elīna 4 gadi ago

  šajā situācijā, es nevēlētos strikti paust faktu, ka krievu masu mēdiji vienmēr rāda stāsta pusi, kura tiem ir izdevīga, bet reportāžas no Ukrainas un no Krievijas un citām valstīm rāda citu ainu. Viņu mēdiji ir izslavēti ar savām propagandas spējām.

 5. TNT 4 gadi ago

  Provokācija ir tieši no tās krievvalodīgās par brēkas sacelšanu. Izrādās viņa ir žurnāliste 2014.g. dabūjusi diplomu,un vēl darbojas”PBK” tv kanālā.
  Ko tik neizdarīsi karjeras celšanai.

 6. Edgars 4 gadi ago

  Ja manam bērnam iesistu pa pirkstiem, es noteikti salauztu vinai degunu. Kada starpiba latviete vai krieviete, tikai pilnigi debils cilveks var iesist bernam.

  • es 4 gadi ago

   Tikai pilnīgi debils cilvēks, tik mazu bērnu atstāj bez uzraudzības!

  • Ewa 4 gadi ago

   Tieši tāpēc arī bērni iedomājas, ka ir pasaules nabas! Bērnus nedrīkst pērt, bērnus nedrīkst rāt, jo bērni, redz, ir personības. Kad es augu, tad viens sitiens pa dupsi nozīmēja, ka jāuzvedas kārtīgi un mutei jābūt ciet! Un izaugu par normālu, pieklājīgu cilvēku. A kas tagad notiek? Nabaga bērni, nedod Dievs, kaut ko šiem aizrādīt. Tāpēc beigu beigās izaug varoņi, kuri domā, ka drīkst atļauties visu.

 7. Agnese 4 gadi ago

  Gan jau, ka viss ir pārspīlēts, bet es, nekādā gadījumā, neatļautos svešam bērnam kaut pa pirkstiem viegli iesist! Uzskatu, ka bij jāiet pie mātes un jārisina normāla dialoga veidā šī situācija. Ko tad latviete māca pati savai atvasei šādā veidā? To, ka konfliktus var atrisināt tikai izmantojot fizisku spēku?! Šeit tautībai nav nekādas nozīmes, manuprāt… Abas”labas”

 8. Magda 4 gadi ago

  Mani tik izbrīna tā ažiotāža, ja Viktorija atzina, ka tikai DZIRDĒJUSI, ka viņas bērns sācis bļaut un tad piegājusi viņam klāt! Viņa pat nebija redzējusi, ka tā otra māmiņa iesitusi! Kā viņa to secināja? Izzīlēja? Varbūt bērns nobijās no kaut kā un sāka bļaut!!!

 9. Aija 4 gadi ago

  Citi beerni ir tik neaudzinaati un bezkauniigi, ka runaat ar vinjiem ir bezjeedziigi un shaubos, ka taadiem beerniem ir arii normaali runaajoshi vecaaki, jo galu galaa vinjah no tiem arii maacaas…. Njaa pa pirkstiem shaut arii varbuut nevajadzeetu, ja negribeejaas iet mekleet vecaakus, tad vnk vajadzeeja parunaat un pateikt kko skarbaak, varbuut buutu liidzeejis… Bet protams taadaas situaacijaas biezhi vien vnk nostraadaa attieciigaa briizha emocijas un izdariitais…. Manupraat ir smiekliigi par ko taadu vispaar runaat jebkaados masu medijos, un sagadiishanaas peec sanaak buut latvietim pret krievu, vai tad ja latvietim pretii buutu kaadas citaa tautiibas beerns, to arii attieciigaa valsts raadiitu savaa TV ???? STIPRI APSHAUBU…. tieshi taapat kaa citi latvieshi ir stulbi, arii citi krievu tautiibas cilveeki nav normaali, katraa tautiibu grupaa mees varam satikt “slimus” cilveekus…

 10. didam 4 gadi ago

  Viktorija, kauns tev parādīt, ka neesi spējīga ne savu bērnu pieskatīt un audzināt par pieklājīgu cilvēku, ne iemācīties valodu, kuras valstī esi dzimusi un augusi….

 11. Dusma 4 gadi ago

  Cik ilgi latvieši un krievi viens otru urbs, kam tas vajadzīgs? Cilvēcīguma trūkst mūsu pasaulei tas arī viss, ka tik vienam uz otru uzriet, otram ieriebt, būt pārākam, aizvainot, un tas ir visur, neatkarīgi no tautības, rases un visa pārējā. Riebj!

Komentēt

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2019

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?