12 C
Rīga
trešdien, maijs 18, 2022

Istabas augs ”sievietes laime”. Augs, kas atbild par sievietes labklājību

 

sievietes laime

Saskaņā ar leģendu vienkaršais zieds spatifillum ir spējīgs katrai sievietei dāvināt svarīgāko dzīvē – iespēju būt mīlētai.
Saskaņā ar šo leģendu, kad spatifillum zied, tad jebkura sieviete – zieda saimniece, gūst harmoniju un laimi. Ja viņa ir vientuļa – atradīs savu otro pusīti. Ja precēta – pilnīga abpusēja saprašanās ar vīru un bērniem, bet, ja bērnu nav – kļūs par mammu.

Pat, ja jūs neticat zīmēm un pilsētas leģendām, palikt vienaldzīgam šī zieda priekšā nav iespējams. Ne velti spatifillum ir ieguvis brīnišķīgu nosaukumu – sievietes laime.

Bet, lai šis augs nestu laimi, tas ir jāsaņem no kāda kā dāvana. Tā kā, ja jūs zināt, ka kādam ģimenē nav saskaņas, vai arī kads cieš no vientulības – droši dāviniet spatifillum. Bet, ja jums jau tāds ir – tad nenāks par ļāunu uzzināt, kas tas īsti ir par ziedu un kā pareizi to kopt. Jo, kā zināms, ja mājas augiem ir labi, tad arī saimniekam ir labi, vienalga, vai tas ir kaktuss vai vienkārši alveja. Kopti augi dzīvoklī izplata pozitīvu enerģiju.

Visbiežak dzīvokļos audzē Vollisa spatifillum – vienu no šī veida  nepretenciozākajiem augiem. Savu nosaukumu „spatifillum“ augs ieguvis no zieda formas, kas sastāv no austiņas un pārklāja. Tulkojumā no latīņu valodas „spata“ – ir pārklājs, bet „filum“ – lapa.

 Kopšana un uzturēšana

Šim tropu iemītniekam nodrošiniet siltus un mitrus apstākļus.
Temperatūrai istabā jebkurā laikā jābūt ne zemāk par 15-18 grādiem un ne augstāk par 25 grādiem. Mājas apstākļos nodrošināt tādu maigu tropu klimatu nebūs grūti. Vienīgais, ko grūtāk ir iegūt – sargāt augu no caurvēja un istabā nodrošināt augstu atmosfēras mitrumu.Pēdējo apstākli var panākt ar dažādām metodēm: bieža apsmidzināšana, spatifilla ielikšana terārijā, iekārtot to podiņā ar ūdens paplāti vai sūnām.

Karstā laikā augu apsmidziniet pēc iespējas biežāk. Ja iespējams, apsmidziniet lapas 4-5 reizes dienā. Lielās lapas var notīrīt ar mitru lupatu vai švammi. Apsmidzināšanai vai tīrīšanai labāk izmantot nostādinātu vai avota ūdeni, jo krāna ūdenī esošais kaļķis var sadedzināt lapas.

Ja jūs visu dariet pareizi, tad augs jums par to pateiksies ar kuplu ziedēšanu. To var panākt ar pareizu apliešanu un pietiekamu apgaismojumu. Augu laista ne retāk kā reizi 3-4 dienās, bet sekojot līdzi, lai zeme podiņā vienmēr būtu mitra.  Nepietiekami aplejot ziedu, tas no sākuma novītīs, bet pēc tam var nenovēršami iet bojā.

Tieši saules stari šim tropisko mežu iemītniekam ir kaitīgi. Spatifillum patīk neliels aptumšojums vasaras periodā, bet ziemā būtu noderīgi tam nodrošināt 12 stundas dienas gaismas. Šim mērķim var iegādāties speciālu lampu istabas augiem un gaismu mīlošiem mājas dzīvniekiem (piemēram, ķirzakām).

Pārstādīšana un pavairošana

Neaizmirstiet laiku pa laikam pārstādīt savu „sievietes laimi“, jo augam patīk plaši podi. Jauno spatifilluma „māju“ izvēlieties platu un zemu , par pāris centrimetriem lielāku, nekā iepriekšējo. Augu pārstāda agri pavasarī. Tajā pat laikā to var pavairot, vislabāk to darīt, sadalot  krūmu. Augsni izvēlieties universālu vai speciālu maisījumu kallu dzimtai. Šādā zemē augs jutīsies vislabāk.

 

2 KOMENTĀRI

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here