slimības

Jau Maija Pļisecka novēlēja mums mazāk ēst, lai izvairītos no liekā svara. Tie, kas vēlas novājēt, svēti tic balerīnas padomam, pat ja nesteidzas to īstenot dzīvē.
Ja vien tas būtu tik vienkārši. Tas, protams, ir grūti, bet saprotami.Bet mehānisms, kas liek mums pieņemties svarā vai arī novājēt, izrādās daudz sarežģītāks. Kaut kas noiet greizi un tikai totāla pāreja uz selerijām ar to negatīvo kaloriju daudzumu,vismaz kaut kā palīdzēs. Jo no visa cita tu kļūsi apaļāka. Lūk 10 paši biežākie iemesli, kāpēc diētas nepalīdz.

HIPOTIREOZE

jo biežāk to pēta lielākam ļaužu daudzumam, jo vairāk atrod. Iespējams agrāk neievēroja, bet varbūt tā ir dabīga organisma reakcija uz pētnieku klātbūtni…Jebkurā gadījumā sievietes no tā cieš 4 reizes biežāk nekā vīrieši. Hipertireoze-tas ir stāvoklis, j organisms ilgstoši un nemainīgi cieš no vairogdziedzera hormonu trūkuma. Iemeslu, kāpēc netiek izstrādāti šie hormoni, ir tik daudz, un saraksts būs tik garš, ka labāk tūlīt sāksim ar simptomu aprakstu. Hipertireozi grūti atklāt tikai pacientu apskatot, jo tā būs līdzīga simptomiem, par kuriem teiks-slinka. Slimniece ātri kļūst gurda, miegaina, ļengana, viņai pasliktinās atmiņa, pazeminās darba spējas. To visu papildina nopietni sliktais ādas, matu, nagu izskats, mazasinība, slikta dūša, aizcietējumi, tūska un citas sīkas kaites, kas katra atsevišķi nebūt nav bīstama. Tiek traucēta vielmaiņa, zūd vēlme kustēties- dabīgi, ka tas noved pie svara palielināšanās.

MIEGA BADS

Amerikāņu zinātnieki, pētot medmāsu veselības stāvokli, nonāca pie atziņas, ka sievietes, kurām miegs naktī ilgst 5 un mazāk stundu, pieņemas svarā, kaut arī viņas ēd normāli. Pētījumi turpinājās 16 gadus, tajā līdzdalību ņēma 70 000 sieviešu.. Līdz tam uzskatīja, ka tie, kas regulāri neizguļas, pieņemas svarā tikai tāpēc, ka viņi daudz ēd saldumus, taču dalībnieces, kuras pētījumu laikā pieņēmās svarā, nebūt nepārēdās , it īpaši saldumus. Precīzi iemesli,kāpēc miega bads tik ļoti mūs ietekmē, pagaidām nav zināmi.
Ir divas versijas; metabolisma palēnināšanās kā aizsargmehānisms un fiziskās aktivitātes pazemināšanās lai ekonomētu nogurušo smadzeņu enerģiju.
Optimālais miega ilgums naktī ir 8 stundas{ plus- mīnus 1 vai 2 stundas}.

EPILEPSIJA

Iemesls Nr.1.
Diezgan daudzi epileptiķi nemaz nenojauš, ka slimo ar epilepsiju
Iemesls Nr. 2
Tiem, kas cieš no epilepsija,atkarībā no iemesliem un epiaktivitātes veida, var izjukt hormonu līdzsvars un diezgan nopietni. Kā likt saprast, ka tev ir epilepsija, ja lēkmes nenotiek kā redzēts filmās.Iespējams ka tev reizi pa reizei ir tāds organisma stāvoklis, ka visu notiekošo skaties it kā no malas- galvā nav nevienas domas, bet apkārtnotiekošo uztver ar skaidru prātu. bet citreiz uznāk neizskaidrojamas dusmu lēkmes. Aizej pie neirologa vai pie epileptologa un pārbaudi savu veselību

KORTIZOLA UZBRUKUMS

Kortizols-hormons, ko izstrādā virsnieru dziedzeris. Kortizols regulē ogļskābās gāzes apmaiņu organismā, kā arī ņem dalību stresa reakciju attīstībā . Ja pamēģināt dzīvot stresa situācijā pāris nedēļu, mēnešu vai gadu,kortizols tiks izstrādāts regulāri un redzami ietekmēs vielmaiņu. Kādreiz sensenos laikos mūsu spalvainajiem priekštečiem ilgstošs stress bija ēdamā trūkuma vai tā ieguves dēļ. Tāpēc viņu organisms sāka izmantot kortizolu lai saglabātu organisma enerģētiskos resursus. Vienkārši sakot, pastāvīga šī hormona izstrāde tevi pārvērš par cūciņu- krājkasīti. Arī izskata ziņā!
Vēl viena paaugstināta kortizola līmeņa iemesls var būt Icenko- Kušinga slimība. Sievietēm tā sastopama 5 reizes biežāk nekā vīriešiem. Slimības attīstības iemesls ir hipofīzes bojājums traumas vai audzēja gadījumā. Arī dzemdības palielina tā rašanās risku. Icenko- Kušinga slimības gadījumā slimnieks strauji pieņemas svarā, bet tauki gandrīz nenogulsnējas uz rokām, kājām, tās paliek tievas.
Taču tā kā tie nav vienīgie simptomi,citi ir vairāk izteikti,tas dod šo slimību veiksmīgi atklāt.

INSOLINOMA

Insolinoma- jaunveidojums { bieži labdabīgs} aizkuņģa dziedzerī. No viņas vien parasti nepaliek resnāki. Bet tā tik katastrofāli samazina cukura līmeni asinīs, ka bada sajūta burtiski vajā slimnieku- un pārēšanās garantēta. Iet nepārtraukta cīņa par cukura līmeņa noturēšanu asinīs. Ja gadījumā nekas netiek darīts, lai stāvokli uzlabotu, sākas samaņas zudums, nervu sistēmas darbības traucējumi- tās ir problēmas ar atmiņu un koncentrēšanos. J a pielieto visus gribas spēkus un padomu nepārēsties – var sevi novest līdz līmenis tuvu letālam.

POLICISTOZO OLNĪCU SINDROMS

Šis poliendokrīnais sindroms ir tāds, kura rezultātā daudz kas iziet no ierindas.Notiek olnīcu funkciju, aizkuņģa dziedzera, virsnieru, hipotalamusa un hipofīzes darbības traucējumi. Nepatīkamu simptomu tik daudz. Iekšējo orgānu “streika ” gadījumā to ir ļoti daudz. Aptaukošanās pēc vīriešu tipa {pirmkārt aug vēders un tikai pēc tam tauki nogulsnējas uz rokām un kājām}., āda paliek taukaina,parādās pinnes,tūska, elpošanas apstāšanās miegā,aizkaitināmība, depresīvs noskaņojums, miegainība, matu izkrišana… Tā ‘ir tikai mazākā saraksta daļa, kas ir acīm redzama. Ja saproti, ka zini ar ko saraksts beidzas, steidzies pie ārsta. Starp citu olnīcu policistozais sindroms var veicināt diabētu un daudzas citas slimības. Lai tev nekļūtu garlaicīgi !

STRAUJA ESTROGĒNA LĪMEŅA SAMAZINĀŠANĀS

Kad estrogēna daudzums, ko izstrādā olnīcas, krītas, tauku sāk patstāvīgi producēt vielas, +ļoti līdzīgas sieviešu hormoniem. Tie ir tikai līdzīgi! Estrogēns palīdz palielināt svaru. Šīs vielas palīdz radikāli. Rezultātā, jo mazāks ir estrogēna līmenis, jo vairāk ir tauku uz gurniem un vēdera. Starp citu, kaili paliek trauslāki-sievietes organisms ļoti slikti izmanto kalciju bez estrogēna, Bet līmeņa samazināšanās var notikt dažādu iemeslu dēļ, un līderis ir klimakss.

PROLAKTĪNA PĀRPALIKUMS

Prolaktīns – grūtnieču un ar krūti barojošo sieviešu hormons.Ja tas ir normā, tas palīdz iekrāt barības vielas , lai nodrošonātu pilnvērtīgu bērna barošanu.Bet ir gadījumi, kad prolaktīna ir par daudz, to sauc par hiperprolaktinēmiju . Hiperprolaktinēmijas gadījumā tauki ne tikai pastiprināti nogulsnējas, bet tie dara to krūšu un plecu rajonā.
Iemesls var būt vairogdziedzera funkciju samazināšanās. To mēr nē! Pārbaude, pārbaude un vēlreiz pārbaude!

MEDIKAMENTU BLAKUS EFEKTS

Dažas zāles{ piemēram, vairogdziedzera vai epilepsijas ārstēšanai}, kā arī orālie kontraceptijas līdzekļi kā blakus efektu rada vielmaiņas traucējumus , turklāt acīm redzamus. Ja zāles nepieciešamas, nāksies pieciest. .Ber kontraceptijas līdzekļus var nomainīt. Tiesa, runā, ka tie kuri nepaliek apaļāki, agri slimo ar insultu, tā esot blakusparādība.

IEDZIMTĪBAS PROBLĒMAS AR METABOLISMU

kad dūšīga sieviete paziņo, kas tas viņai ir iedzimtība, mēs skeptiski smīkņājam. Bet tā var būt patiesība. Apmēram 1 % cilvēkiem apaļīgums ir ģenētiski ieprogrammēts. Vienam no 100 – nemaz nav tik maz. Starp citu, ja runa iet par iedzimtību, gandrīz visas iepriekš minētās slimības, tiek nodotas iedzimtības ceļā. Ja mamma dūšīga, vecmāmiņa korpulenta, bet vecvecmāmiņa bija pavisam kupla sieva, pārbaudīties pie ārsta tomēr vajag!

avots: pics.ru

 

 
4 komentāru
 1. dzika 3 gadi iepriekš

  Tacu visbiezak sastopamas aptaukosanas slimibas ir- slinkuma un datorslimibas… Varat apstridet mani ka gribat, bet tas ir parbaudits fakts!

 2. Lira 3 gadi iepriekš

  Nevis hipertireoze, bet HIPOtireoze! Pie hiper- vairogdziedzeris strādā pārāk aktīvi. Pārbaudiet faktus pirms publicēšanas!

  • Dievietei.lv 3 gadi iepriekš

   Paldies!

 3. vita 3 gadi iepriekš

  ir vēl daudzas slimības,kuras ārstējot tiek patraucēta vielmaiņa un svars var gan krist gan kāpt.tiesa gan,parasti process ir atgriezenisks.

Komentē

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, [email protected] 2019

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?