3.2 C
Rīga
otrdien, marts 21, 2023

Veselīga diēta 6 dienām

 

60770922-jabuka-dijeta-muffin-hrana-prehrana

Pirmā diena – zivs mono diēta
Var ēst jebkuru zivi vārītā, ceptā vai sautētā veidā. Ir atļauts lietot sāli, neasas garšvielas un zaļumus. Var ēst zivju zupu (bez kartupeļiem un pārējām sastāvdaļām, izņemot zaļumus) un zivs buljonu.

Otrā diena – dārzeņu mono diēta
Ēdiet jebkurus dārzeņus izvārītā, apceptā vai sautētā veidā. Var lietot sāli un neasas garšvielas, dārzeņu sulas bez piedevām.

Trešā diena – vistas mono diēta
Jūsu gardums šajā dienā ir vārīta, cepta vai sautēta vistas fileja (krūtiņa) bez ādas. Var lietot sāli, neasas garšvielas, zaļumus, vistas buljonu.

Ceturtā diena – graudu mono diēta
Ēdiet jebkuras biezputras, graudaugus, diedzētas sēklas, saulespuķu sēklas, graudu maizi, klijas, šķiedrvielas. Ir atļauti sāls, zaļumi un kvass.

Piektā diena – biezpiena mono diēta
Beztauku vai maztauku biezpiens, maztauku piens.

Sestā diena – augļu mono diēta
Var ēst jebkurus augļus neapstrādātā vai ceptā veidā. Atļautas garšvielas, piemēram, kanēlis, vanilīns, citrona miza. Var dzert augļu sulas bez cukura.
Katras dienas ēdienkarte sagatavo organismu nākamās dienas ēdienkartei. Piemēram, zivs ēdieni nedaudz „iemidzina” organisma modrību, apgādājot to ar polinepiesātināto Omega 3 taukskābju ievērojamu daudzumu. Turklāt zivīs ir visvieglāk asimilējams olbaltums. Tas sagatavos organismu dārzeņu dienai, kuras laikā tas tiks apgādāts ar augu ogļhidrātiem.
Cukurs un cukuru saturošie produkti ir stingri aizliegti!
Vēlams dzert pēc iespējas vairāk tīrā ūdens, kā arī zaļo un melno tēju. Kafiju labāk nelietot.

 

1 KOMENTĀRS

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here