10 C
Rīga
trešdien, septembris 30, 2020

Likvidē nepatīkamās smakas mājā ievērojot šos ieteikumus!

 

ebf5bb650bc2c5d453a74774f4b8ad22

♦Smakas cepeškrāsnī var likvidēt, ja tajā ieliek un pavāra kādas 10 minūtes katliņu ar ūdeni kurā ir ieliktas apelsīna, vai citrona mizas.
♦Specifisko smaku virtuves skapīšos var likvidēt, ja tajā ieliek trauciņu ar maltu kafiju.

♦Porcelāna tējkannas, kas tiek reti lietotas vajadzētu izmazgāt, kārtīgi izslaucīt un ielikt tās dibenā cukura graudiņu.

♦Lai dabūtu smaku laukā no termosa, ielejiet tajā siltu ūdeni un nelielu saujiņu rīsu, nedaudz -uzmanīgi pakratiet un izlejiet visu laukā-izskalojiet!

♦No termosa smaku var ”izdzīt” arī izskalojot to ar ūdens un etiķa maisījumu

♦Ja jūsu virtuves trauki ož pēc zivs, ķiplokiem, vai skābētiem kāpostiem, tos nomazgājot ar ūdenī šķaidītu etiķi (2l ūdens+ 2 ēdk etiķa), smaka pazudīs. Zivs smaku var dabūt laukā , ja trauku nomazgā ar karstu-ļoti sāļu ūdeni.

♦Nepatīkamo smaku ledusskapī var likvidēt, ja tajā, uz dažām dienām, ieliek dažas aktivētās ogles tabletes. Var arī sagriezt 1-1,5 kg rupjmaizes un izlikt to pa plauktiņiem, tad aizvērt durvis un jau pēc četrām stundām smaka būs pazudusi.

♦Lai ledusskapī nerastos nepatīkamās smakas, katru reizi, kad jūs to atsaldējat, mazgājiet to ar siltu ūdeni kurā ir atšķaidīta soda (1 ēdk + 1l ūdens). Pēc izmazgāšanas izslaukiet to sausu un paturiet vaļā ledusskapja durvis vismaz 30 minūtes.

♦Produktus ar asu smaržu ledusskapī turiet ietītus folijā.

♦Slikto smaku virtuvē, vai vannasistabā, kas radusies dēļ kanalizācijas caurulēm, var viegli likvidēt, ja notecē ieber tā pavairāk sāli. Profilakses dēļ reizi nedēļā notecē var liet karstu sodas ūdeni (2 ēdk uz 1l verdoša ūdens).

♦Lai māja nesavilktos ar ēdiena smaržām, laikā, kad jūs gatavojiet ēdienus ar specifiskām smaržām, uz nelielas uguns uzliekat pannu ar ūdeni kurā ir ieliets neliels daudzums galda etiķa.

♦Tabakas smaku no mājas var dabūt laukā, ja atver logu un dažādās vietās saliek slapjus frotē dvieļus, vai vēl viens variants- sadegt vairākas sveces. Var arī istabā izsmidzināt 5% formalīnu.

♦Eļļas krāsas smaka turas diezgan ilgi, lai no tās tiktu ātrāk vaļā, istabas stūros ir jāsaliek trauciņi ar sāli, vai ļoti sāļu aukstu ūdeni.Var arī stūros likt trauciņus ar rīvētiem ķiplokiem.

♦Lai atbrīvotos no dūņu garšas zivīs, tās var iemērkt pienā, vai arī jau notīrītus un sagrieztus zivs gabaliņus apbērt ar sāli proporcijā uz katru kilogramu zivs bērt 1 ēdk ar kaudzi rupjā sāls.Ļaujiet zivij tā pastāvēt 15 minūtes, tad noskalojiet sāli. Dūņu piegarša būs pazudusi, zivs vairāk nebūs jāsāla un gatavojot tā nejuks laukā.

♦Lai atbrīvotu pannu no zivs smakas uzkarsējiet pannu, noņemiet to no uguns un ieberiet pannā cukuru.

♦Lai pa māju neizplatītos vārītu kāpostu smarža, katliņu ir jāapklāj ar lupatiņu, kas ir piesūcināta ar etiķi un tai pa virsu uzlikt katla vāciņu.

♦Ja ir pārskrējis pien un tas ir piededzis uz plīts virsmas, steidzami uzberiet sāli, tas noslāpēs deguma smaku un pēc tam būs vieglāk notīrīt plīti.

♦Metāla kārbām raksturīgā smaka pazudīs, ja jūs tajās sadedzināsiet dažus sērkociņus.

♦Sīpola atstātās pēdas uz metāliskiem priekšmetiem ļoti viegli var dabūt laukā tos paberzējot ar sausu sāli.

♦No koka griežamajiem dēlīšiem smakas var ”izdzīt” nomazgājot tos ar etiķūdeni un tad ar ziepjūdeni.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!