preview-1200x646-99-1435215623

Vēl tikai dažus gadus atpakaļ, medu un citronu es pirku tikai tad, kad biju saaukstējusies. Saprotams, ka tie nelīdzēja, tāpēc uzsākot šo eksperimentu, es biju noskaņota skeptiski. Bet dzert citronu sulu un medu, kuri ir sajaukti ar siltu ūdeni – tā ir pavisam cita pieredze un es dzirdot sarunas par līdzekļa brīnumainajām īpašībām, piekritu 12 mēnešus garam eksperimentam, lai pārliecinātos, cik patiesības ir teiktajā.

Ar prieku steidzos jums paziņot, ka esmu mainījusies un lūk, kāpēc.
Visu šo gadu man nevienu reizi nebija saaukstēšanās slimību un problēmu ar kuņģi. Kaut arī reizēm es sajutu slimību simptomus (bieži šķaudīju, ātri noguru, jutu dīvainas sajūtas vēderā), bet tālāk nekas nenotika. Reizēm biju ļoti nogurusi, man sāpēja galva, bet nekā nopietna.

Tāpēc tagad, es vienmēr līdzi ņemu medu un citronu, pat ja uz ilgāku laiku palieku pie draugiem vai braucu atpūsties. Man ir hroniskais tonsilīts, bet lielā ģimenē, kur ir daudz bērnu, vienmēr kāds ir saaukstējies. Ar prieku varu paziņot, ka man viņu mikrobi nedraud, pat ja ģimenē visi ir slimi.

Man vairs nav vajadzīga kafija, esmu kļuvusi par cīruli. Tagad es katru rītu sniedzos pēc citrona un medus, atšķirībā no kafijas, tas nedraud ar galvas sāpēm un atkarības no kofeīna. Tagad man ir vairāk enerģijas, es ātrāk pamostos un ātrāk sāku smaidīt. Agrāk vajadzēja vismaz stundu, lai es galīgi pamostos un pārstātu uz apkārtējiem cilvēkiem reaģēt kā alu sieviete. Tagad es no rītiem tracinu citus cilvēkus, uzdodot viņiem filozofiskus jautājumus.

Bet vislielākā balva – cilvēki man apkārt arī kļūst veselāki. Tas bija grūts uzdevums – pārliecināt manu ģimeni, ka medus un citrons palīdz novērst dažas slimības.

Tagad, kad viņi saka: “O, tas uzreiz palīdzēja!”, es jūtu sajūsmu un tas mani motivē turpināt tādā pašā garā. Tā ir tāda brīnišķīga sajūta, ka tu zini, ka vari palīdzēt saviem tuvajiem cilvēkiem justies labāk, tik vienkārši un pieejami.
Mana recepte.

Ņemu svaigi spiestu sulu no puscitrona, pamatīgu tējkaroti dabīga, nepasterizēta medus un standarta krūzi, kura piepildīta ar tikko uzvārītu ūdeni. Ūdenim ļauju atdzist, bet tam ir jābūt pietiekami karstam, lai tajā varētu izkust medus. Pievienoju mazliet auksta ūdens, lai uzreiz pēc pamošanās var to izdzert.

Bet viss ir atkarīgs no citrona un medus. Vieni citroni ir sulīgāki un skābāki, medus saldāks, vajag eksperimentēt. Puse citrona var būt pārāk straujš sākums, man ģimene ņem tikai ceturto daļu.

Kā tas darbojas? Eksistē vismaz deviņas silta ūdens, medus un citrona lietošanas no rīta priekšrocības. Es izstāstīšu trīs savas favorītes.

Tas pasargās jūs no infekcijām.
1. Lietojot to no rīta tas, pirmkārt, stimulē gremošanas sistēmas darbību, mitrina resno zarnu, novērš aizcietējumus. Maisījums iedarbojas kā urīnu dzenošs līdzeklis, attīra urīna izvadkanālus un novērš urīna izvadkanālu infekcijas.

2. Tas uzlabo vielmaiņu. Citroni palīdz aknām saražot vairāk žults, kura palīdz sašķelt sarežģītus produktus. Medus ir antibakteriāls līdzeklis, kurš pasargā jūs no jebkuras infekcijas. Tas aktivizē gļotu veidošanos kuņģī, palīdz izvadīt toksīnus, tāpēc tas palīdz uzturēt veselīgu svaru.

3. Citronam ir daudz priekšrocību. Tas uzlabo ādas stāvokli, attīra asinis, piedalās jaunu asins šūnu ražošanā. Ūdens un medus rada stiprinošu, antibakteriālu iedarbību, kā arī atjaunojošu efektu, paaugstina kolagēna ražošanu, kurš uzlabo ādas elastību.

avots: soulpost.ru
 
 
 
Komentāri: 3
 1. Sanda 4 gadi ago

  Es daru drusku savādāk. Krūītē ar karstu ūdeni ielieku 2-3 plānas šķēlītes ingvera. Ļauju ievilkties. Tad ielieku medu un citronu.
  Citronu es lietoju sasaldētu un sarīvētu ar visu mizu. (nomazgātu sasaldē un sarīvē, tad glabā saldētavā kamēr izlieto)
  Neslimoju jau vairākus gadus.

 2. Landa 4 gadi ago

  labs atgadinajums, parasti edu Manuka honey tapat pa edamkarotei diena un neslimju kamer visi apkart un darba shkaud un p… 😉 bet es uzdzeru remedenu udeni un ari lietoju sasaldetu citronu tik kadreiz tai darboshanai neatliek laika ==> mulkibas …..slinkums ? Maybe hahaa bet visu to kas te ir Fb jau nevar gribet pagatavot , tagad nemos ar tumerik dzelteno pienu kam ari medus klat …. tik daudz labumu shijas dienas , spej tik izsekot un lietot ==> bet paldies !

 3. māra 4 gadi ago

  Medu,citronu.ingveru un kurkumu sajaukt ar glāzi silta ūdens un izdzert no rīta.

Atstāt komentāru

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?