-4.4 C
Rīga
piektdien, decembris 9, 2022

Bēgļu sievietes ik uz soļa tiekot pakļautas seksuālai vardarbībai un pazemojumiem

 
ostovar20130220071407200
Meitenes un sievietes, kuras bēgļu un migrantu straumē no Tuvajiem Austrumiem dodas uz Eiropu, šajā ceļojumā ir pakļautas seksuālai vardarbībai, secināts pirmdien publiskotā cilvēktiesību aizsardzības organizācijas “Amnesty International” ziņojumā, ziņo Delfi.

Dokuments balstīts decembrī Vācijā un Norvēģijā notikušās intervijās ar 40 sievietēm un meitenēm, kuras, lai no Tuvajiem Austrumiem nokļūtu Rietumeiropā, ceļojušas no Turcijas cauri Balkāniem.

Valdības un palīdzības organizācijas nav spējušas sniegt pat pamata aizsardzību sievietēm – viņas saskaras ar vardarbību, uzbrukumiem, ekspluatāciju un seksuālu vardarbību katrā ceļojuma posmā, tostarp uz Eiropas zemes, secināts ziņojumā.

Daudzas no intervētajām sievietēm atklājušas, ka gandrīz katrā no šķērsotajām valstīm piedzīvojušas fizisku vardarbību, finansiālu izmantošanu, apgrābstīšanu, spiestas stāties seksuālos kontaktos ar kontrabandistiem, drošības personālu un citiem bēgļiem.

Sievietes un meitenes, kuras ceļo vienas vai ar bērniem, sevišķi apdraudētas jutušās Ungārijā, Horvātijā un Grieķijā, kur viņām bijis jāguļ līdzās simtiem vīriešu migrantu.

Patvēruma meklētāju nometnēs sievietēm esot bijis jāizmanto tās pašas dušu un tualešu telpas, kas vīriešiem. Dažas no intervētajām atklāja, ka nav ēdušas un dzērušas, lai nebūtu jāapmeklē kopīgie sanitārie mezgli. 22 gadus veca irākiete pētniekiem pastāstījusi, ka kāds apsargs Vācijā piedāvājis viņai drēbes apmaiņā pret “laika pavadīšanu vienatnē ar viņu”.

“Es nekad nevarēju pagulēt apmetnēs. Es biju pārāk nobijusies, ka kāds mani aizskars,” stāstījusi 20 gadus vecā Rema no Sīrijas, kura ceļojusi kopā ar savu 15 gadus veco brālēnu.

 

 

3 KOMENTĀRI

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here