Meklējot jaunas idejas, interjera dizaineri arvien biežāk pārkāpj ierasto stilistisko risinājumu robežas. Un pat tur, kur, liekas, neko jaunu nav iespējams izdomāt par labu pašas telpas specifikai, viņi pamanās ienest jaunas idejas un pilnībā apgāzt novecojušas koncepcijas. Tādi priekšstati, piemēram, par to, ka vannasistaba nedrīkst būt par daļu no dzīvojamās telpas vai, ka tajā nav vietas koka izstrādājumiem. Un tā, visiem tiem, kuriem vannasistabas dizains asociējas tikai un vienīgi ar flīzēm un keramiku, mēs iesakām izlasīt šo rakstu par jaunākajām modes tendencēm vannasistabu ierīkošanā. Esam pārliecināti, ka tas apgāzīs jūsu priekšstatu par šīs telpas dizainu.
Modernie materiāli vannasistabas apdarei
Sāksim ar vannasistabu dizaina vispārīgajām tendencēm, kuras vērojamas dažādos stilistiskajos virzienos. Runa ir pirmām kārtām par dabisku materiālu izmantošanu noformējumā. Starp šī gada neapstrīdamiem favorītiem jāatzīmē koks un dabīgais akmens. Jā, jums neizlikās, tieši koks pateicoties jaunākajām apstrādes tehnoloģijām, kas būtiski paaugstina tā mitrumizturību, ir kļuvis par līderi starp vannasistabas noformēšanas materiāliem. Šādam dizaineru risinājumam skaidrojumi ir vairāki. Pirmkārt, koks asociējas ar dabisku tīrību un dabīgumu, un tas nozīmē, ka veicina relaksāciju. Otrkārt, ilgu laiku koka materiālu izmantošana vannaistabu ierīkošanā bija neiespējama to ierobežoto tehnisko īpašību dēļ. Tagad dotais materiāls spēj izturēt lielu mitruma līmeni un dizaineri ar visiem spēkiem cenšas izmantot šo jauno iespēju. Un treškārt, tagad moderni ir dabīgi modeļi, visbiežāk, koka griezuma attēls.
Kas attiecas uz akmens izmantošanu vannasistabas dizainā, tad šis materiāls vislabāk sevi parāda tieši šīs telpas ekstremālos apstākļos: lieliski pārcieš lielu mitrumu, nebaidās no krasām temperatūras maiņām, viegli mazgājas un praktiski nenolietojas. Turklāt tas ietilpst modes tendencē par visu dabisko, tāpēc tas pēdējā laikā tiek īpaši augstu vērtēts dizaineru vidū. Monolītu akmens paneļu izmantošana būtiski atvieglo sienu apstrādes procesu, kas, protams, padara tos vēl populārākus. Akmens noder arī grīdas apdarē, kas savienojumā ar akmens sienām, ļauj izveidot tādu šobrīd modernu telpas kopīguma efektu.
Tāpat starp populāriem neparastiem vannasistabas materiāliem atrodams arī lamināts un parkets. Tieši ar viņu palīdzību mūsdienās dizaineri iesaka ierīkot grīdas vannasistabā. Protams, runa ir par īpaši apstrādātiem parketa dēļiem, kuri spēj izturēt pastāvīgu lielu mitrumu. Tādas grīdas labi izskatās gan ar akmens, gan ar koka sienām, kā arī ar mums ierastajām flīzēm un apmetumu.
Šogad dizaineri vannasistabas apdarē iesaka izmantot speciālus monolītos akmens un koka paneļus. Kā likums, tās ir samērā lielas materiāla plāksnes, līdz ar to ļauj būtiski paātrināt remontdarbu ātrumu. Turklāt tās ir universālas, tāpēc noderēs gan grīdai, gan sienām.
Lielākas un platākas paliek arī keramiskās flīzes. Dizaineri ir pārliecināti, ka, jo mazāk šuves starp atsevišķām flīzēm, jo interesantāks sanāk vannasistabas galējais dizains – patlaban modē ir sienu un grīdas savienošana vienā veselumā, kā arī robežu un redzamu pāreju trūkums. Tāpēc paliek aktuālas arī pašizlīdzinošās grīdas ar stieptajiem griestiem.
Tapetes arī ieņēmušas pienācīgu vietu starp vannasistabas apdares materiāliem. Vislielākā mitrumizturība un stiprums piemīt stikla tapetēm, kuru izgatavošanas tehnoloģija ietver stikla šķiedras izmantošanu. Bet neskatoties uz šī materiāla izmantošanu, tādas tapetes neizskatās smagas, bet pati telpa paliek vizuāli plaša.
Tekstūras apmetums arī atrodas starp vannaistabas dizaina favorītiem, bet to dizaineri iesaka apvienot ar citiem apdares materiāliem. Piemēram, interesantus variantus iespējams iegūt, apvienojot apmetumu kopā ar mozaīku. Starp citu, arī mozaīka tagad ir modē. Turklāt populāras ir gatavās liela izmēra mozaīkas flīzes, kas vislabāk atspoguļojas apdares darbu veikšanas ātrumā.
Kas attiecas uz ģipškartonu un plastikas paneļiem vannasistabas sienu apšūšanai, tad tie pamazām iziet no modes, vietu dodot dabiskākiem un izturīgākiem materiāliem.
Modernie stili vannasistabu dizainā
Vai nu dizaineri nokļuvuši kārtējās ekonomiskās krīzes iespaidā, vai arī vienkārši ir noguruši no pretenciozitātes un uzspīlētas greznības, bet fakts paliek – vannasistabas šajā gadā kļuvušas pieticīgākas un askētiskākas. Starp aktuāliem stiliem vannām jau nesatiksi pompozo ampīru vai spilgtu austrumniecisku šiku. Popularitātes virsotnē ir daudz prozaiskāki risinājumi – minimālisms un high-tech. Modē ir uzsvērta pieticība: veinkāršas ģeometriskas formas, dabiski materiāli, atvieglotas profila konstrukcijas un tikai funkcionālas mēbeles un santehnika. Visiem šāda veida vannasistabas interjera priekšmetiem obligāti ir jābūt saisītiem kopā ar vienu ideju. Tas var būt vienots krāsas salikums vai viens un tas pats materiāls sienām un mēbelēm.
Starp populārajiem stilistiskajiem risinājumiem var pieminēt arī ekostrilu, retro un provansu. Tie tāpat pasvītro vannasistabas vienkāršību un funkcionalitāti, bet, pats galvenais, ļauj iemiesot vismodernāko tendenci – vannasistabas apvienošanu ar mājas dzīvojamo daļu. Tāds neparasts risinājums ir iespējams tikai ar noteikumu, ka sakrīt vannasistabas un pārējo istabu dizains. Citiem vārdiem sakot, dizaineri piedāvā apvienot vannaistabu ar, piemēram, guļamistabu un pat viesistabu, ja šīs telpas ir iekārtotas vienā stilistiskā risinājumā. Ideja, atklāti sakot, ir samērā pārdroša un ne jau nu katrs spēj “izstādīt apskatei” tādu personisku telpu kā vannaistaba. Bet no otras puses, prātā nāk cits šoks, kuru daudzi piedzīvoja, kad parādījās apvienotās virtuves un viesistabas. Mūsdienās tāds studijtipa dzīvoklis jau nevienu vairs nepārsteigs. Kas zina, varbūt ka vannasistabas apvienošana ar virtuvi pavisam drīz kļūs par kaut ko vairāk kā ikdienas dizainera pieeju.
Vismodernākie krāsu risinājumi un apdrukas vannasistabas dizainā
Ja atsevišķi apstāties uz modernajiem krāsu salikumiem vannasistabai, tad īpaša uzmanība jāvelta trim nokrāsām: baltai, pelēkai un bēšai. Tieši šīs trīs krāsas var nosaukt par galvenajām krāsām vannaistabai šajā gadā. Kāpēc dizaineri izvēlējušies tik “neizteiksmīgu” krāsu gammu? Viss ir ļoti vienkārši. Katra no šīm krāsām atbilst galvenajai modes tendencei – dabiskumam un vienkāršībai. Turklāt tās brīnišķīgi saskan viena ar otru, kas būtiski paplašina stilistiskās iespējas vannasistabas iekārtošanā.
Baltā krāsa
Baltā krāsa ir klasiska krāsa vannasistabu dizainā. Tā iemieso tīrību un rāmumu, piepilda telpu ar svaigumu un vizuāli paplašina nelielu telpu. Baltā krāsā iekārtota vannaistaba veicina atslābināšanos un stresa mazināšanu. Tādā istabā tiek attīrīts ne tikai ķermenis, bet arī dvēsele. Vienīgais baltas vannasistabas mīnuss ir tās neizteiksmīgums. Bet šo negatīvo momentu var viegli atrisināt ar dažādu spilgtu krāsu akcentu palīdzību, piemēram, mēbeles vai paklājiņš. It īpaši labi baltā krāsa saskan ar citām dabiskām, vienkāršām krāsām, piemēram, olīvzaļo, perlamutra, zilo. Turklāt to vienmēr var “atšķaidīt” ar citām modernām nokrāsām – bēšo un pelēko.
Pelēkā krāsa
Starp citu, par pelēko krāsu. Par šīs krāsas izmantošanu modernas šī gada vannasistabas iekārtošanā var teikt diezgan lakoniski – visās 50 pelēkā nokrāsās. Runa, protams, nav par skandalozo grāmatu, bet gan par plašu šīs šķietami neizteiksmīgās un skumjās krāsas spektru. Modē ir dažādi pelēkās krāsas toņi un to savstarpējie salikumi. Tāda stilistiska pieeja ļauj radīt apjomu un salikt pareizus stila akcentus telpā. Tāpēc vannasistaba, kas iekārtota pelēkos toņos, izskatās cienījami un mierīgi vienlaicīgi. Tādā vannasistabā ir vieta gan atpūtai, gan arī interesantu stilistisku ideju iemiesošanai.
Ja runājam par atsevišķiem pelēkajiem toņiem, tad modē ir siltie un gaišie toņi: franču pelēkais, melanža, musons, akmens. Bet vannasistabas noformēšanai izvēloties aukstos pelēkos toņus, jābūt piesardzīgam. Tos labāk izmantot atsevišķiem akcentiem, un nevis kā pamata krāsu – aukstais pelēkais tonis noslogo telpu un ātri nogurdina nervu sistēmu.
Bēšā krāsa
Bēša krāsa cienīgi noslēdz vismodernāko krāsas toņu triādi vannasistabas dizainā. Tā ir laba pati par sevi, kā arī savienojumā ar citiem dabiskajiem toņiem. Attiecībā uz bēšās krāsas izmantošanu vannasistabas dizainā, tur strādā tie paši principi, kā pelēkajai krāsai. Aktuāli ir siltie toņi: maiga karamele, mokka, kanēlis, krembrulē. Moderni ir arī toņi, kas ir līdzīgi dabiskā koka krāsai. Bet no zeltaini-bēšu krāsu savienojumiem vannasistabas noformēšanā gan vajadzētu izvairīties. Tie ir izgājuši no modes un ir aktuāli tikai kā nelieli ziedu akcenti, piemēram, kā tekstils vannas istabai.
Bez šīm trim pamata krāsām, dizaineri šajā gadā vannasistabas noformēšanā izmanto arī citus dabīgos toņus: pudeļstikla, maigi viotletu, zilganpelēku, šokolādes, piesātinātu zilo, indigo, sinepju dzelteno, kakao, piena balto. Bet melno, zelta un sarkano krāsu, kas bija tik populāras pagājušajos gados, tagad neizmanto praktiski nemaz. Ir pieļaujami pāris akcenti kā sulīgas dabiskas nokrāsas. Piemēram, sniega baltā vannasistabā par šādu akcentu var kļūt grīdas paklājs svaigas zāles krāsā vai sienas panelis saules dzeltenos toņos.
Modernas apdrukas
Līdzīgi kā ar atsevišķiem toņiem vannasistabas noformēšanā, šajā gadā dizaineri kā vēl nekad izmanto arī interesantas apdrukas un krāsas. Īpaši populāri ir dabas motīvi: koka miza, marmors, granīta gabaliņš, smiltis, ziedi, viļņi. Turklāt aktuāli ir materiāli, kas spēj ne tikai ar krāsu, bet arī ar tausti spēj nodot tālāk apdrukas tekstūru. Tāpēc līdzīgi apšuvumiem no dabīgā koka un akmens, modē ir arī to augstas klases mākslīgie analogi, kā arī faktūras apmetums un tapetes ar reljefu.
Tāpat starp modernām apdrukām vannaistabai ir svarīgi pieminēt arī ģeometriskos modeļus un vienkāršas līnijas. Īpaši stilīgi izskatās dažāda veida traipi, apļi, ilūzijas un pārejas gradient stilā.
Mēbeles vannasistabas noformēšanā: modernas tendences
No jautājumiem par apdari līgani pārejam pie modernu mēbeļu izvēli vannasistabai. Un šogad jau nu ir, no kā izvēlēties! Uzreiz teiksim, variantu ir ļoti daudz, tāpēc mēs apstāsimies tikai pie vispopulārākajiem un interesantākajiem. Pie tādiem, kā piemēram, piekaramās kumodes. Runa ir par kumodēm un skapīšiem, kuri tiek līmēti tikai pie sienas un kuri ir bez kājām. Šo mēbeļu milzīgo popularitāti tieši vannasistabās var izskaidrot ar priekšrocību daudzumu, kādas tām piemīt. Pirmkārt, piekaramie skapīši un kumodes palīdz iegūt aktuālo bezsvara stāvokļa un neierobežotas telpas efektu. Otrkārt, piekaramās mēbeles būtiski atvieglo tīrīšanas procesu vannasistabā. Un treškārt, šādas mēbeles vienlīdz labi izskatās gan ar lielu vannu, gan mazā telpā, kas ir īpaši svarīgi gadījumos, kad vannasistaba jāierīko vecās dzīvokļu mājās. Turklāt dizaineri dzīvokļu
ierīkošanā samērā bieži izmanto piekaramos skapjus un kumodes hi-tech stilā. Tāpēc, ja jūs nebaidaties no stilistiskiem eksperimentiem, tad droši izmantojiet piekaramās mēbeles vannasistabas savienošanai ar jebkuru citu istabu.
Savienojumā ar piekaramajiem skapīšiem, vannasistabas noformēšanā dizaineri piedāvā izmantot arī citus samērā neierastus elementus, piemēram, mīkstus pufus vai stikla galdus. Tādu drošu risinājumu diktē tā pati modes tendence savieno vannasistabu ar dzīvojamo telpu. Vissvarīgākais nosacījums šādam kardinālam risinājumam ir pilnīga stilu un mēbeļu toņu atbilstība. Vēl viens moderns virziens vannasistabai – mēbeles-transformeri. Ārēji tie ir visiem pavisam ierasti skapīši un paneļi, aiz kuru redzamās daļas slēpjas sarežģīti mehānismi, kas radīti, lai ieekonomētu dārgo telpu vannasistabā.
Ja runājam par krāsu gammu, tad tā pamatā sakrīt ar moderno apdares materiālu paleti. Pirmām kārtām tās ir koka un marmora apdrukas. Mēbelēm aktuāli būs arī dabiskā triāde balts-pelēks-bēšs. Turklāt dizaineri piedāvā izmantot mēbeles, kuras ir pilnīgi vienādā tonī ar sienu krāsu. Ir pieļaujami arī tumšāki vai gaišāki toņi, bet no spilgtiem kontrastiem labāk izvairīties.
Santehnika vannasistabā: modes tendences
Santehnikas jomā vannasistaba šogad ir pārcietusi kardinālas izmaiņas. Pirmajā vietā nonākusi pati vanna – tā ieņem centrālo vietu telpā gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Ļoti modernas kļuvušas monolītas atsevišķi stāvošas ovālas vai apaļas formas vannas. Interesanti ir tas, ka, pateicoties zemgrīdas maisītājam, šādu vannu var novietot burtiski pašā istabas vidū. Populāras paliek arī stūra vannas taisnstūrveida formā. Tās dizaineri piedāvā dekorēt ar to pašu materiālu, kāds tiek izmantots vannasistabas pamatdizainā. Visbiežāk tā ir mozaīka, akmens, retāk flīzes un koks.
Plastikas dušas kabīnes līgani ieslīgst aizmirsībā, atbrīvojot vietu iebūvētajai dušai. Dizaineri piedāvā maksimāli izmantot vannasistabas telpu un nenorobežot dušas vietu. Sekojot šim mērķim, dizaineri vai nu vispār neizmanto atdalošās durvis dušas kabīnēm, vai arī nomaina tās ar stikla vai puscaurspīdīgiem bīdāmajiem paneļiem-aizkariem.
Kā likums, galvenais fokuss tiek vērsts vai nu uz vannu, vai dušu, un samērā reti šie abi varianti tiek izmantoti vienā telpā. Visbiežāk vanna tiek vienkārši papildināta ar dušas šļūteni. Kaut arī, ja jūsu vannasistabas gabarīti to atļauj, tad kāpēc gan neievietot tajā abus variantus, kā teikt, katram gadījumam.
Kas attiecas uz izlietnēm, tad tās, tāpat kā vannasistabas mēbeles, lielākoties tiek izmantotas piekarināmās. Tāda stilistiskā pieeja palīdz vēl vairāk paplašināt telpuu un ieturēt telpu vienā stilā. Pamatā stilisti visvairāk šogad izmanto ovālas un apaļas izlietnes – gandrīz kā lielo vannu mini-versijas. Bet no tām īpaši neatpaliek arī izlietnes-krūzes, kas iebūvētas skapītī. To apaļās kontūras lieliski iederas dabas un dabīguma koncepcijā. Klasiskās, tomēr atsevišķi stāvošās izlietnēs mūsdienās tiek izmantotas samērā reti. Tās praktiski pilnībā nomainījuši iebūvētie varianti uz piekaramiem skapīšiem.
Ja runājam par santehnikas krāsu, tad šeit viss ir vairāk vai mazāk tradicionāli. Tādi modernie stili kā minimālisms un high-tech praktiski pilnībā atkārto klasisko fajansa un furnitūras krāsu paleti. Tāpēc droši izvēlieties santehniku baltā, pelēkā, tērauda, putekļu, medus, hroma, medus tonī. Nu un, kas ir ne mazāk svarīgi, izvēlei obligāti ir harmoniski jāsakrīt ar vannasistabas kopējo koncepciju.
Vannasistabas apgaismojums: modes tendences
Nepavisam ne pēdējo vietu vannasistabas ierīkošanā ieņem pareizs apgaismojums. Ar tā palīdzību var, piemēram, vizuāli paplašināt mazu vannasistabu. Bet var arī radīt maigu pustumsu, kas veicina atslābināšanos ūdens procedūru laikā. Un tā, ko jaunu šoreiz mums
pietaupījuši interjera speciālisti? Pirmkārt, aktuāla kā vēl nekad kļuvusi LED apgaismojuma izmantošana. Jo vairāk dažādu lampu, lustru, apgaismotāju, jo labāk. Īpaši svarīgi ir ar gaismas palīdzību atdalīt spoguļa zonu, tāpēc ļoti aktuāli būs spoguļi ar iebūvētām LED lampiņām.
Otrkārt, dizaineri pamazām atkāpjas no tādu klasisku variantu izmantošanu vannasistabās kā parastās lampas un iebūvēti gaismekļi. Tagad moderni ir apgaismot šo istabu ar apgaismot ar stāvlampām, lielām lampām ar gultas skapīšiem un milzīgām lustrām. Obligāts nosacījums – centrālās gaismas apvienojums ar lokālo. Citiem vārdiem sakot, pat, ja jūsu vannasistabā ir pietiekami daudz gaismas arī no griesta lampas, tik un tā parūpējieties par nelielu LED apgaismojumu, piemēram, svečtura veidā. Un neaizmirstiet par svecēm – tas ir ideāls variants, lai radītu romantisku un atslābinošu atmosfēru vannasistabā.
Treškārt, pateicoties vannasistabas apvienošanai ar citu dzīvojamo telpu, dizaineri piedāvā maksimāli izmantot dabīgo apgaismojumu. Šis pats noteikums attiecas arī uz lielām vannasistabām privātmājās, kur vannasistabai paredzēts atsevišķs logs. Logu šajā gadījumā vēlams izveidot maksimāli atvērtam uz gaismu. Tas ir, parastie aizkari un tils šajā gadījumā nederēs. Labāk izmantot tonēto stiklu vai necaurspīdīgus stikla blokus. Tad arī nevajadzēs slēpties no svešiniekiem, un arī gaisma telpā būs pietiekami. Nu un, protams, ideāls variants būtu panorāmas loks, caur kuru var tīksmināties par lielisku ainavu, tajā pašā laikā izbaudot atslābinošu vannu. Bet diemžēl tāds variants ir iespējams tikai lielā, piepilsētas mājā, kas izvietota tālu prom no ziņkārīgām kaimiņu acīm.
Moderns tekstils un dekorācijas vannasistabas dizainam
Noslēgumā minēsim pāris vārdus par to, kas vannasistabu padara pa īstam individuālu un stilīgu. Runa ir par dažāda veida dekoratīvajiem elementiem, tai skaitā arī par tekstilu. Dekoram galīgi neiet viegli pieticīgā minimālisma un askētiskā high-tech popularitātes apstākļos. Pirmajā brīdī var pat likties, ka dizaineri to ir pilnībā izslēguši. Bet patiesībā dekoratīvie elementi nekur nav pazuduši, tie vienkārši ir kļuvuši vienkāršāki un mazāk pamanāmi. Visbiežāk tie ir pieticīgas puscaurredzamas, koka un akmens lietiņas, kas burtiski “saplūst” ar kopējo vannasistabas koncepciju. To galvenais uzdevums ir pasvītrot galveno telpas stilu, nevis pastiprināti pievērst sev uzmanību.
Tādām vienkāršām prasībām pilnībā atbilst vāzes. Tām ir divas funkcijas – dekoratīvā un praktiskā. Pirmkārt, vāzes var būt pilnīgi jebkādas formas un izmēra, kā arī no materiāla, kas vannasistabā ir “galvenais”. Otrkārt, ziedi vāzē, vai tie būtu dzīvi augi vai mākslīgas instalācijas, vienmēr vannasistabā ir vietā. Starp citu, par ziediņiem. Tie ir gandrīz vai vienīgais dekoratīvais elements, no kura dizaineri nav atteikušies, ierīkojot vannasistabu. Galvenokārt tiek izmantoti atsevišķi stāvošas vāzes, bet ir sastopamas arī vīteņojošu augu kompozīcijas.
Mūsdienu vannasistabas dizains nav iedomājams bez spoguļiem. Tie var būt lieli vai mazi, iebūvēti sienā, vai pat aizņemt visu sienu. Ja runājam par formu, tad visbiežāk tiek izmantoti apaļi vai ovāli spoguļi, kurus ir ļoti ērti izvietot mazā vannasistabā. Bet plašām telpām labāk noderēs taisnstūrveida spoguļi, kas reizēm aizņem gandrīz vai visu sienu. Tāds spoguļefekts ļauj vēl vairāk paplašināt telpu un panākt apjomīguma efektu.
Ja runājam par tekstilu, tad modernā vannasistabā šogad tā ir pavisam nedaudz. Pamatā tie ir dvieļi, kas, saprotams, ir no dabīgiem materiāliem un ir ieturēti vienā krāsu gammā ar telpu. Kaut gan daži dizaineri piedāvā izmantot vannasistabai netipiskas virsmas, piemēram, dzīvnieku ādas vai adīti paklājiņi. Bet tā drīzāk ir neparasta dizaineru pieeja, nekā kopēja tendence.
Kas attiecas uz klasiskajiem aizkariem un dušas aizkariem, tad to esamību modernais vannasistabas dizains praktiski vispār izslēdz. Nu neiederas tie nekādi mūsdienu
askētisma koncepcijā. Tāpēc dušās to vietu ir aizņēmuši stikla paneļi, bet pie logiem – pieticīgas žalūzijas vai sliktākajā gadījumā romiešu žalūzijas. Starp citu, pēdējie ir brīnišķīgs risinājums tajā gadījumā, ja jums gribas ieviest nedaudz silta auduma samērā “aukstajā” mūsdienu vannasistabas koncepcijā.
avots: allwomens.ru