3101-1

Lūk, tas ir kaut kas!

Daktere Mērija Ņūporta uzskata, ka ketonu ķermenīši, kurus mūsu ķermenis izstrādā, pārstrādājot kokosrieksu eļļu, var būt alternatīva degviela mūsu smadzenēm.

Viņa tic, ka kokosriekstu eļļa var būt noderīga cīņā ar Alcheimera slimību.

Ja viņas teorija ir pareiza, tad tas var kļūt par vienu no dabiskākajiem un lielākajiem atklājumiem veselības jomā daudzu gadu garumā.

Priekšvēsture.

Dakterei Ņūportai ar Alcheimeru ir personīgi rēķini. Viņas vīrs Stīvs, kad viņam bija pāri 50 gadiem, piecus gadus cieta no progresējošas vājprātības, kamēr magnētiskā rezonanse neapstiprināja diagnozi.

Savā pētījumā viņa faktiski pārstāsta savu stāstu.

“Neskaitāmas dienas, reizēm pat viena pēc otras, viņš bija gluži kā miglā. Viņš nevarēja atrast karoti, atcerēties, kā paņemt ūdeni no ledusskapja… Vienreiz es gaidīju ļoti svarīgu zvanu un jautāju vīram, vai kāds nav zvanījis. Viņš atbildēja: “Nē”. Un tikai pēc vairākām dienām viņš atcerējās, ka tā un tā, tev zvanīja un lūdza nodot to un to…”.

Daktere Ņūporta pamanīja, ka vīram ir problēmas ar īstermiņa atmiņu, kaut arī informācija joprojām maldās pa viņa smadzenēm. Viņu nepameta doma, ka viņa diēta var būt kaut kādā veidā ar to saistīta.

Viņš sāka lietot medikamentus, lai apstādinātu smadzeņu darbības palēlināšanos, bet no tiem viņš kļuva aizkaitināms, zaudēja svaru, aizmirsa, kā gatavot, kā izmantot kalkulatoru un izpildīt citas vienkāršas darbības.

Cerības meklējumi.

Reiz viņa uzdūrās datiem par potenciālu triglicerīdu ar vidēju ķēdes garumu vai ketona ķermenīšu izmantošanu ārstēšanā un Alcheimera slimības attīstības novēršanā.

Triglicerīdi ar vidēju ķēdes garumu tāpat tiek uzskatīti par potenciālu Pārkinsona slimības, Hantingtona slimības, izkaisītās sklerozes, epilepsijas, kas ir noturīga pret zālēm, un diabēta ārstēšana līdzekli.

“Ketonu ķermenīši var palīdzēt atjaunot smadzeņu darbību pēc skābekļa nepietiekamības, var palīdzēt atjaunot sirdi pēc asas lēkmes, var pat likt atkāpties vēža audzējiem. Bērni, kuriem atklāta epilepsija, kas ir noturīga pret zālēm, dažreiz ievēro ļoti zemu ogļhidrātu ketonu diētu” – skaidro Ņūporta.

Mūšu ķermeņa šūnas var uztvert ketonu ķermenīšus, kā alternatīvas degvielas veidu, kad nav pieejama glikoze.

Parasti ketona ķermenīši necirkulē cilvēka organismā, ja vien viņš pēdējās pāris dienas nav badojies, vai arī, ja cilvēks ievēro ļoti zemu ogļhidrātu diētu, piemēram, Atkinsona slimības gadījumos.

Pēc dakteres Ņūportas vārdiem, Alcheimera slimības gadījumā noteiktu galvas smadzeņu apgabalu neironi nevar pieņemt glikozi, jo viņi ir noturīgi pret insulīnu un lēnām atmirst. Domājams, ja šīm šūnām būtu pieeja ketonu ķermenīšiem, tie varētu turpināt savu funkcionēšanu.

Rezultāti.

Īsāk sakot, daktere Ņūporta sāka dot savam vīram nepieciešamo devu ar kokosriekstu eļļu. Jau pēc 60 dienām daktere Ņūporta atzīmēja, ka Stīvs ir kļuvis koncentrētāks un laimīgs, runātīgs un pat sācis jokot. Un vēl – trīsas kļuvušas mazāk pamanāmas.

Stīvs lieto 2 ēdamkarotes ar kokosriekstu eļļu 2 reizes dienā, lai ketonu ķermenīši patiešām cirkulētu viņā visu dienu.

Pēc tādas ārstēšanas gada daktere Ņūporta stāsta, ka viņas vīrs ir kļuvis par pavisam citu cilvēku.

Viņa atzīmē, ka viņš joprojām ar grūtībām var atrast pareizos vārdus, bet viņš atpazīst savus radiniekus, var vest sarunu, un viņa seja sākusi izrādīt vairāk emocijas, nekā slimības sākumā.

“Dotajā brīdī mēs esam priecīgi par to, kas mums ir. Pat, ja kokosriekstu eļļa patiesībā neizārstēs, bet tikai apstādīnās slimības attīstību, tas ir katra izdzertā piliena vērts” – piebilst laimīgā sieva.

Ja ir tāds veids, kas var sniegt cerību, kāpēc gan to nepamēģināt, vai ne tā?

avots: lifter.com.ua
 
Nav komentāru

Atstāt komentāru

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?