NETICAMI! Viņa kļuva par pirmo sievieti, kas bērnu laida pasaulē TĀDĀ veidā. Laimei nav robežu!

 

1

Tā ir pilnīgi jauna lappuse medicīnā!

Malina Stenberga (Malin Stenberg) un Klās Nilsons (Claes Nilsson) no Gēteborgas patiešām ir vislaimīgākais pāris uz zemes. Jo bērna piedzimšana viņiem kļuvusi par visīstāko brīnumu. Turklāt vārds “brīnums” šeit netiek izmantots pārnestā nozīmē.

Malina un Klās jau daudzus gadus dzīvo kopā un neprātīgi mīl viens otru. Bet viņu mīlestību aptumšoja kāds skumjš apstāklis. Pārim nevarēja būt bērnu tāpēc, ka Malinai ir Rokitanska sindromu. Tā ir iedzimta anomālija, kuras rezultātā meitenes piedzimst bez dzemdes.

Agrāk tika uzskatīts, ka sievietes ar šādu diagnozi nevar kļūt par mātēm dabīgā ceļā. Vienīgais variants viņām bija mākslīgā apaugļošana un tai sekojoša bērna iznēsāšana, ko veica surogātmāte. Bet pavisam nesen sievietēm ar šāda veida problēmu parādījās jauna iespēja kļūt par mātēm! 

2

Gēteborgas universitātes komanda nolēma veikt pārdrošu eksperimentu. Viņi atlasīja 9 sievietes, kurām nebija dzemdes. Turklāt dažām pētījuma dalībniecēm šis orgāns nebija jau no dzimšanas brīža, bet dažām tika izņemts dzemdes kakla vēža dēļ. Viņām visām tika transplantēta dzemde no viņu radiniecēm, kuras bija piekritušas kļūt par donoriem.

3

“Tas ir pilnīgi jauns ķirurģijas veids. Mācību grāmatas par to, kā pareizi veikt šādas operācijas, vienkārši nepastāv! Jo dzemdei ir ļoti sarežģīta asins apgāde, tāpēc transplantācijas procesā ir ārkārtīgi grūti saglabāt tās darbspējas. Mēs atveram jaunu lappusi medicīnā!” – stāsta profesors Brenstroms.

        LASI VĒL:
Neticami – pēc jaunās māmiņas nāves, viņas vīram piezvanīja sieviete, par kuru viņš agrāk nebija dzirdējis
Galvenais šķērslis ceļā uz laimi – lepnība
Izklausās neticami! Melnā plūškoka ogu uzlējums – spēj uzveikt un ārstēt onkoloģiju?

4

Malinai tika pārstādīta viņas 60 gadus vecās radinieces, Evas Rouzas, dzemde. Viņa jau bija piedzemdējusi divus bērnus un tagad auklē četrus mazdēlus. Eva nedomājot piekrita kļūt par donoru, un ziedoja savu orgānu.

5

Visas deviņas operācijas noritēja veiksmīgi. Tomēr ārstiem bija nopietnas šaubas par to, vai sievietes ar donora orgāniem varēs palikt stāvoklī. Bet pēc gada Malinai tas izdevās!

6

Grūtniecība noritēja bez nopietniem sarežģījumiem. Kaut arī dzemdības notika nedaudz pirmslaicīgi, bet jaundzimušā dzīvību nekas neapdraudēja. Lai nodrošinātu Malinu, ārsti nolēma veikt ķeizargriezienu, un rezultātā pasaulē nāva burvīgs puisēns.

7

Jaundzimušajam tika dots vārds Vinsents. Pēc ārstu apgalvojumiem mamma un dēlēns jūtas labi.

Malina jūtas kā septītajās debesīs no laimes. Jo agrāk viņa pat necerēja piedzemdēt pati savu bērnu. Bet tagad, pateicoties mūsdienu medicīnai, ir piepildījušies viņas pārdrošākie sapņi8

Starp citu, nesen parādījās informācija par to, ka vēl divām projekta dalībniecēm ir izdevies palikt stāvoklī! Tā kā sievietēm ar reproduktīvo orgānu problēmām ir parādījušās papildus iespējas kļūt par laimīgām mātēm.

Jā, mūsdienu medicīna spēj veikt patiesi reālus brīnumus!

AVOTS
 

3 KOMENTĀRI

  1. Atkal jau PIEdzemdēja. Nemēdzu kasīties- neviens nav perfekts, bet šis izklausās drusku pat pretīgi. PIE…var bikses, sieviete DZEMDĒ.

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!