Pilnā sparā rit ievārījumu vārīšanas sezona. Šajā procesā tomēr ir kaut kas mistisks, kad tu ar karoti (tikai ar koka) maisi burbuļojošo, aromātisko masu. 

Zemenes, ķirši, upenes, jāņogas, avenes, kazenes, plūmes… pasaka! Burciņas, viena aiz otras piepilda pagraba plauktus.1

Drēgnajos rudens, vai vēsajos ziemas vakaros pielikt karotīti iemīļotā ievārījuma pie tējas. Vai arī pievienot to vēl siltajām pankūkām… Vai kara bērnības našķis – baltmaize ar ievārījumu un aukstu pienu? Nu, kas var būt labāks par šo?2

Mūsdienās saimnieces ir ļoti aizņemtas un ēst gatavošanai vēlās veltīt aizvien mazāk laika. Un tieši šī iemesla dēļ izvēlas ievārījumus pašas nevārīt, kā to darīja mammas un vecmammas, bet gan paņemt burciņu no veikala plaukta. Īstais laika atcerēties un atgādināt arī jums par ievārījumu – piecminūti! 

Ātrais ievārījums!

Jo mazāk tiek vārīts ievārījums, jo tas ir vērtīgāks, ogas saglabā savu garšu, formu un aromātu. Receptei, kuru jūs lasīsiet zemāk ideāli piemērotas ir avenes, upenes, zemenes un ķirši.3

Sastāvdaļas:

1 kg ogu

1 kg cukura

4 ēd.k. citrona sulas (ķiršiem nevajadzēs)

Pagatavošana:

  1. Gatavas ogas pārlasi, nomazgā, ķiršiem izņem kauliņus. Apber ar cukuru un ieliec uz nakti ledusskapī. 
  2. No rīta trauku ar ogām liec un mazas uguns un ik pa laikam pamaisot uzvāri. Pēc pirmā burbuļa pievieno citrona sulu un vēl pavāri 5 minūtes. 
  3. Ievārījumu salej sterilizētās burciņās un aizvāko. 

Man vislabāk patīk 250 ml burciņas. Kamēr ievārījums burbuļo, es vāciņus un burciņas sterilizēju mikroviļņu krāsnī. Apmēram no dotā daudzuma sastāvdaļu iznāk 1 l gala produkta. No ķiršiem – 1.6 l, jo izdalās daudz sulas.

AVOTS

 

 

Atstāt komentāru

Esi pirmais, kas komentē!

avatar

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, [email protected] 2018

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?