zirgs

Pasaule ir plaša un brīnumiem bagāta. Katru reizi dodoties kaut nedaudz tālāk no mājām, pavisam viegli var atrast kaut ko, kas pārsteigs no jauna. Taču, dodoties uz citu valsti, var gadīties pat tā, ka no brīnumiem mute paliks vaļā. Un var gadīties tā, ka jābrīnās ne tikai par apbrīnojami skaistām vietām, bet arī par apbrīnojami neierastiem likumiem, jo, piemēram, Izraēlas likumdošanā noteikts sods par pastaigāšanos pludmalē ar lāci un lāča peldināšanu Vidusjūrā.

Itālija

Vīriešiem draud sods par svārku valkāšanu publiskās vietās.

Francija

Līdzās 1910. gadā pieņemtajam aizliegumam publiski skūpstīties Francijā aizliegts arī savu mājas cūku nodēvēt Napoleona vārdā – tas joprojām būtu aizvainojoši.

Lielbritānija

Sievietēm ir aizliegts sabiedriskajā transportā ēst šokolādi, un nevienam nav atļauts krogos, bāros un restorānos atrasties dzērumā.

Dānija

Likums nosaka – vispirms jāveic automašīnas pamatīga apskate un jāpārbauda ne tikai, vai darbojas stūre, bremzes, gaismas un skaņas signāli, bet jāpārliecinās arī, vai zem jūsu automašīnas kāds neguļ. Ja guļ, automašīnas aizdedzi iedarbināt kategoriski aizliegts!

Šveicē

Svētdienās ir atļauts mazgāt veļu, bet izkārt žāvēšanai brīvā dabā to drīkst tikai no pirmdienas līdz sestdienai. It kā ar to vēl nepietiktu Apencelles – Innerodes kantons nesen pieņēmis likumu, kas aizliedz kailam doties pārgājienā pa kalniem.

ASV

Alabamā ir aizliegts vadīt automašīnu aizsietām acīm, bet Floridā – dziedāt autostāvvietā, ja mugurā ir tikai peldbikses. Tad jau kādas Indianas štata pilsētas noteikumi, kas aizliedz iet uz kino, teātriem un izmantot sabiedrisko transportu četras stundas pēc ķiploku ēšanas šķiet visnotaļ saprotams un pat atbalstāms! Ja gribat būt likumpaklausīgs Ņujorkā, nekādā gadījumā sasveicināšanās brīdī nebāziet degunā īkšķi! – tas šajā pasaules metropolē ir aizliegts ar likumu.

Austrālija

Valsts likumi paredz, ka gadījumā, ja kafejnīcā klients ierodas zirga mugurā, tās īpašniekam jānodrošina lopiņš ar barību un svaigu dzeramo ūdeni.

Taizeme

 Ne tikai nedrīkst braukt pie stūres kailām krūtīm, bet aizliegts vispār atstāt mājas bez apakšveļas (nav gan teikts, kas un kā ir tiesīgs šī likuma ievērošanu kontrolēt).

Kenija

Par vistas nozagšanu var nākties pavadīt cietumā gadu, par kazas nelikumīgu aizvešanu – līdz diviem gadiem, bet pieaugušas govs piesavināšanās draud ar brīvības atņemšanu līdz sešiem gadiem.

 

 

tn

 
Ko Tu par to saki?

Komentē

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, [email protected] 2019

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?