Šīs nedēļas nogalē noslēdzas Cēsu Mākslas festivāls, skatītājiem piedāvājot trīs izcilas izrādes no īpaši festivālam izveidotā cikla Grand Prix. Divas no tām ir Latvijas jaunās režijas spilgtākie darbi aizejošajā sezonā, kas ieguvuši ne tikai augstu kritikas vērtējumu, bet arī skatītāju atzinību.

Piektdien, 7.augustā pulksten 20:00 koncertzālē „Cēsis” notiks Jaunā Rīgas teātra izrāde „Ziedonis un visums”, kas atzīta par „Spēlmaņu nakts” 2009./2010.sezonas „Gada latviešu autora iestudējumu”, savukārt Kaspars Znotiņs par Ziedoņa atveidojumu ieguvis „Gada aktiera” balvu. Izrādē izmantoti Imanta Ziedoņa teksti, intervijas, dzeja, Noras Ikstenas grāmata „Nenoteiktā bija”, Māras Zālītes intervijas ar Imantu Ziedoni, kā arī JRT aktieru fantāzija.

Turpat, koncertzālē „Cēsis” sestdien, 8.augustā, pulksten 15:00 un 20:00 Nacionālā teātra aktieri izrādīs franču dramaturga Žana Anuija Antigoni, kas veidota pēc Sofokla traģēdijas motīviem. Režisora Elmāra Seņkova iestudējums izvirzīts „Spēlmaņu nakts” 2014./2015.sezonas balvai nominācijā „Gada mazās formas izrāde”.

Starptautiskā mākslas festivāla „Cēsis 2015” noslēgsies 9.augustā pulksten 20:00, kad koncertzālē notiks pēdējais festivāla pasākums – Dailes teātra izrāde Pīters Šefers „Equus”. Teātra kritiķe Silvija Radzobe atzīmē, ka iestudējums „dāvā iepazīšanās prieku ar divām izcilām jaunās paaudzes mākslinieku personībām –režisori Lauru Grozu-Ķiberi un aktieri Daini Grūbi galvenajā – Alana – lomā, kuriem šī izrāde ir augstākais sasniegums līdzšinējā daiļradē. Pieredzējušie aktieri Indra Briķe, Lauris Subatnieks, Juris Žagars, Kristīne Nevarauska, jaunais Gints Andžāns kopā ar izrādes protagonistu veido spēcīgu, saliedētu, dziļi un cilvēcīgi bagāti spēlējošu ansambli”. Arī šī izrāde ir izvirzīta „Spēlmaņu nakts” 2014./2015.sezonas balvai nominācijā „Gada mazās formas izrāde”. Visu izrāžu laikā darbosies Radošā Bērnistaba.

Jau sākot no festivāla atklāšanas 3.jūlijā līdz pat svētdienas, 9.augusta vēlai pēcpusdienai Cēsu alus brūzī ir apskatāma izstāde “Tālas noskaņas zilā vakarā” (kuratore Inga Šteimane), kas plašam skatītāju lokam piedāvā starptautisku laikmetīgās mākslas kolekciju Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas kontekstā. Izstādē piedalās mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Norvēģijas, Somijas, Zviedrijas, Dānijas, Grenlandes un Islandes.

 

 
0 Comments

Leave a reply

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?