-2.5 C
Rīga
trešdien, decembris 7, 2022

Kādus dārzeņus jāsāk stādīt jau martā

Dieviete.lv
 

Martā, aptuveni mēneša vidū, no stādiem sēj saldos piparus, baklažānus, tomātus, kāpostus, ķirbjus, bet pašā marta sākumā, burkānus un bietes, sīpolus, redīsus, sakņu selerijas, pētersīļus un citus garšaugus.

Augšanas ilgums ir norādīts uz sēklu paciņām. Tomātiem tās ir aptuveni 40-50 dienas, saldajiem pipariem tās ir 50-65 dienas, bet baklažāniem 45-60 dienas. Tomēr ir vērts atcerēties, ka labāk martā stādīt nevis uzreiz siltumnīcās, bet gan istabā uz palodzes. Marta mēnesis ir neparedzams ar svārstīgajiem laikapstākļiem. Šoreiz parunāsim par tomātu stādīšanu.

Tomāti

Istabas temperatūrā iesējot tomātus paies aptuveni nedēļa līdz tie jau būs redzami virs zemes. Pamatojoties uz to, mēs varam secināt, ka agro tomātu sēklas sēj stādiem marta pēdējā nedēļā vai aprīļa pirmajā nedēļā. Ja jūs neplānojat stādīt stādus tūlīt zemē, bet vispirms tos iestādīt siltumnīcā stādiem, marta beigās varat droši sākt sēt tomātus.

Vislabākā augsne tomātu stādiem ir augsnes maisījums no divām kūdras daļām, viena daļa ir no humusa, otra daļa ir no dārza augsnes un puses smilšu. Pievienojiet 3-4 ēdamkarotes pelnu labākai augšanai. Ja plānojat tomātu stādus audzēt istabā, tad vislabākā vieta būs uz palodzes tuvāk dienas gaismai.

Kā uzsākt stādīšanu

Sēklas liek uz labi samitrinātas augsnes virsmas pa vienam 1 cm attālumā, tam varat izmantot pinceti. No augšas sēklas pārkaisa ar tās pašas augsnes slāni 0,5-1 cm biezumā un pārklāj ar plēvi vai stiklu. Tomāti tiek turēti 20–23 ° C temperatūrā, un, tiklīdz parādās pirmie dzinumi, plēve vai stikls tiek noņemts un tomātiņi tiek pārnesti uz palodzi. Tomātu stādi nebaidās no pārlaistīšanas ar ūdeni. Kad stādi ir pietiekoši paaugušies, tad stādi tiek pārstādīti atsevišķos traukos.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here