-2.9 C
Rīga
ceturtdien, decembris 1, 2022

Latviešu modes mākslinieki triumfē Sanktpēterburgas modes nedēļā “Defile na Neve”

 

 

Latviešu mākslinieki Sanktpēterburgas modes nedēļā piedalījās pirmo reizi. Krievijas modes žurnālistu un ekspertu vidū šī skate tika nodēvēta par labāko, kas šajā modes nedēļā rādīts. Mūsu mākslinieku debija notika ar Latvijas ģenerālkonsules Sanktpēterburgā Ivetas Sers patronāžu.

Sanktpēterburgā mākslinieki Mare un Rols rādīja kolekciju "Naktsmurgi 2006/07". Skati vislabāk raksturo vārds – iedvesma. "Iedvesmojamies no skaistiem nakts murgiem, no nereāli reālās sajūtas, kur nav telpas izjūtas, nav konkrētā laika izjūtas, nav reizēm konkrēta nekā! Tajos dominē spēcīgi tēli ar savu misiju, tie arī mūs iedvesmoja iedvesmoties no nakts murgiem," par kolekciju saka mākslinieks Rols. Kolekcijā dominē žaketes, kleitas, krekli, šis tas no 20.gadsimta sākuma stila.

Līga Banga Sanktpēterburgas modes speciālistiem piedāvāja apģērbus sievietei, kurai ir svarīgs stils un komforts. Tie ir tērpi, kas izceļ personības individualitāti, tomēr nedominējot pār cilvēku. Kolekcijas lielāko daļu veido vilnas mēteļi un jakas sezonas aktuālajās krāsās.

Savukārt māksliniece Baiba Ripa kolekcijā "Oktobros" skatītājiem un modes cienītājiem ļāva uzdrīkstēties. Viņas darbus vislabāk raksturo vārdi – individualitāte, brīvība, drosme. Individualitāte audumu izvēlē, visneiedomājamākajos dabisko materiālu sajaukumos. Viņa eksperimentē ar zīdu, vilnu un kokvilnu, auduma faktūru, līniju un formu, radot unikālus un neatkārtojamus tērpus, kas vienlaikus izceļ to valkātāju personību.

Pēc skates latviešu mākslinieki jau saņēmuši vairākus sadarbības piedāvājumus no Krievijas modes veikalu un galeriju īpašniekiem.

     

ligabanga1_200                          ligabanga5_200

mareunrolsjpg_200                          mareunrols4_200_01

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here