4 C
Rīga
ceturtdien, februāris 22, 2024

Gada Balva stila un modes jomā: stilīgāko balvai jauns dizains

 

Pēc tradīcijas, ikgadējā Balvu pasniegšanas ceremonijā, nomināciju uzvarētājiem tiek piešķirts "stilīgākā" vai "labākais modē" tituls, un publiskai atzinībai par apliecinājumu, tiek pasniegta statuete, kas simbolizē stila un modes vienotību.

Šogad pasākuma organizatori, sadarbībā ar uzņēmumu "Morozov&Son", nolēma mainīt galvenās balvas dizainu. Statuetes jaunā tēla autori – dizaineri no kompānijas "Morozov&Son", kas ir gan konstruktoru un dizaineru birojs, gan ekskluzīvo mēbeļu ražotne, kur mēbeles tiek ražotas pēc individuāliem pasūtījumiem, – piedāvāja Balvas tradicionālā simbola jaunu, oriģinālu izskatu.

"Mēs izmainījām statuetes formu un piedāvājām mūsdienīgākus materiālus tās izgatavošanai, un ietērpām to melnā un zelta krāsās. Melns ir elegances simbols, modes un tās radītāju iecienītākā krāsa, bet zelta krāsa ir slavas krāsa, kas simbolizē cēlumu un atzīšanu," – tā izvēlēto koncepciju skaidro tās autori, "Morozov&Son" dizaineri.

"Mēs esam ļoti gandarīti ar statuetes jauno izskatu, kas lieliski atspoguļo pasākuma koncepciju un atbilst tā statusam. Melnā krāsa vienmēr izskatās respektabli, bet zelts asociējas ar skaistumu, laikam nepakļautām vērtībām. Sešu gadu savas pastāvēšanas laikā, Latvijas Stila un Modes Balvu pasniegšanas ceremonija kļuvusi par atzītu projektu, praktiski par vienīgo Latvijā šāda līmeņa "red carpet" (sarkanais tepiķis) un "black tie" (smokings) klases pasākumu. Pastāv daudz profesionālo Balvu dažādās jomās: teātrī, kino, mūzikā, un mēs uzskatām, ka modes radītāji arī ir pelnījuši šāda veida oficiālu un publisku atzinību. Turklāt, mode un stils eksistē blakus, un mēs vēlamies pievērst īpaši Latvijas "zvaigžņu", kā arī sabiedrības uzmanību kopumā tam, ka nevainojams stils ir veiksmes neatņemama sastāvdaļa. Ir svarīgi, ne tikai izskatīties modīgi, bet nezaudējot sevi, atrast un pilnveidot savu unikālu stilu," – saka pasākuma producente un Baltijas modes federācijas prezidente Jeļena Strahova.

modes_balva_430

Baltijas modes federācijas organizētā, ikgadējā svinīgā Latvijas Stila un Modes Balvu 2010 pasniegšanas ceremonija šogad notiks 7. februārī Latvijas Nacionālās operas Mazajā zālē. Pirmo reizi projekta vēsturē šogad pasākuma translāciju varēs vērot tiešraidē TV kanālā LNT.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Iepriekšējais rakststablete pret mani
Nākamais rakstsRarr.