7.9 C
Rīga
sestdien, 16 novembris, 2024

Saudzīga apģērba kopšana pirms un pēc svētkiem

 

Pirms dodies uz Ziemassvētku vai gadu mijas ballītēm, atceries noderīgus padomus, kas palīdzēs sagatavot svinīgu apģērbu svētku dienām un neļaus nejaušam sveces vaska vai karstvīna traipam sabojāt svētku noskaņu un iemīļoto apģērbu.

Gatavojoties svinībām, pirms mīļākā svētku tērpa ielikšanas veļasmašīnā, ieteicams vēlreiz aplūkot apģērba kopšanas etiķeti un uz tās norādīto mazgāšanas veidu un temperatūru, lai arī cik ilgu laiku šis tērps nebūtu pašu īpašumā. Ja tam nepievērš uzmanību, tad apģērbu ļoti viegli iespējams sabojāt. Ja nevarat atrast apģērba kopšanas etiķeti vai arī pēc apģērba iegādāšanās tā ir nogriezta, ieteicams uzticēt svētku tērpa kopšanu profesionāļiem. 

Uzvalku kopšanu vēlams uzticēt profesionāļiem ķīmiskajā tīrītavā, jo audums atsevišķiem modeļiem var būt īpaši delikāts. Ja tomēr ir vēlme atsvaidzināt kādu sen nevilktu žaketi, ieteicams izmantot veļas mašīnas vai veļas žāvētāja tvaika programmu, kas novērsīs nepatīkamus aromātus un izlīdzinās skapī iegūtos burzījumus. Tāpat iespējams izmantot gludekļa vertikālās gludināšanas funkciju, uzkarot uzvalku uz pakaramā un apstrādājot to ar karstu tvaiku no 20 cm attāluma. Pēc apstrādes ar gludekli vēlams uzvalku izkārt, ļaujot audumam izžūt un atgūt tā dabisko formu. 

Ja nevēlies katru reizi pēc mazgāšanas meklēt pazudušos apdares elementus, piemēram, pērlītes, fliteri, podziņas, šie apģērba gabali jāmazgā īpaši uzmanīgi. Tie jāievieto mazgāšanas maisiņā un jāizvēlas piemērota maiga mazgāšanas programma veļasmašīnai. Cilindru nav ieteicams piepildīt pilnu, bet gan atstāt līdz pusei brīvu, jo tas arī pasargā smalkus tērpus ar daudz maziem elementiem. 

Turpretī pēc svētkiem ieteicams ņemt vērā praktiskus padomus, kas ļaus sakopt apģērbu, atrodot risinājumu traipam. Lai notīrītu sarkanvīna traipu, tam nekavējoties jāuzkaisa sāls, kas absorbēs vīnu. Pēc tam apģērbs jāizmazgā ar rokām, izmantojot trauku mazgāšanas līdzekli, un turpināt mazgāt veļas mašīnā atbilstoši norādēm uz apģērba kopšanas etiķetes. Sāls arī noderēs, lai tiktu vaļā no augļu, ogu vai sulu traipiem. Savukārt, lai tiktu vaļā no baltvīna traipiem, nosmērētā vieta jāberzē ar ledus gabaliņu līdz traips pazūd. Ja nav pieejams ledus, noderēs arī ļoti auksts ūdens. Pēc tam traipa vieta ir jānosusina ar salveti vai sausu drānu.

Sasmērējot apģērbu vai citu auduma izstrādājumu ar sveču vasku, vasks jānotīra no virsmas, cik vien tas ir iespējams. Pēc tam jānovieto divas kārtas papīra dvieļa zem auduma un virs traipa un jāgludina ar siltu un sausu gludekli. Noslēgumā traips jāiztīra ar tauku šķīdinātāju, piemēram, trauku mazgāšanas līdzekli.

Lai tiktu vaļā no šokolādes traipa, apģērbs jāievieto saldētavā un pēc tam ar suku jānotīra šokolāde pirms mazgāšanas. Ja traips nav pārāk liels, pirms mazgāšanas ir pietiekami nokasīt šokolādes atlikumu no auduma virsmas. Turpretī kafijas traips nekavējoties ir jāskalo aukstajā ūdenī un pēc tam jāmazgā atbilstoši norādēm.

Ja, atnākot mājās no svinībām, atklājas, ka uz apģērba ir sviedru un dezodoranta traipi, sasmērēto vietu ieteicams ieziepēt un pēc tam mazgāt atbilstoši norādēm uz etiķetes.

 Ar padomiem dalījās Electrolux eksperti.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.