10 C
Rīga
svētdien, oktobris 2, 2022

Jūs esat uzaicināti uz kāzām: Ko vilkt mugurā, lai apģērbs būtu piemērots?

VAN GRAAF
 

Kāzu sezonu var uzskatīt par atklātu. Daži šo priecīgo notikumu svinēs klasiskā stilā krāšņā Latvijas muižā, citi dos priekšroku lauku stilam un aicinās viesus sēsties pie galda šķūnī, vēl kāds sarīkos svinības pludmalē vai mežā. Ko vilkt mugurā uz katru no šiem svētkiem, lai neizskatītos pēc baltā zvirbuļa un justos komfortabli? Sadarbībā ar VAN GRAAF padomus sniedz stiliste Jūlija Verbickaja. 

Jebkura dreskoda galvenais vadmotīvs, protams, ir atbilstība pasākumam, tā tematikai, norises vietai. Atslēgas vārds ir piemērotība un tabu tiešām nav pārāk daudz. 

Melnā krāsa un ādas materiāls – aizliegti? Ja jūs labi pazīstat līgavu un līgavaini, jums būs vieglāk saprast, ko viņi no jums sagaida un kāda apģērba versija nekādā gadījumā nav vēlama. Ja pāris nav pārāk konservatīvi, uz kāzām var doties pat ādas kleitā, – galvenais, lai jūs justos brīnišķīgi skaista. 

Ja jaunlaulātos nepazīstiet pārāk labi, vai neesat pārliecināts par izvēlēto tērpu, saskaņojiet savu izvēli ar līgavu. «Piemēram, ir situācijas, kad līgavas kategoriski nevēlas kāzās redzēt apģērbus melnā krāsā, lai gan uzskatu, ka tā ir ļoti eleganta un piestāv katrai situācijai. Tāpēc jebkuru šaubu gadījumā vislabāk ir pārjautāt vēlreiz» – skaidro stiliste. 

Īsti tabu. Izvairīties patiešām vajadzētu no neērta vai nepiemērota apģērba. Piemēram, ja kāzas tiek svinētas mežā, tad nevajadzētu vilkt smailpapēžu kurpes – izvēlieties apavus uz platformas, vai vēl labāk – zempapēžu kurpes. Tikpat nepiemērotas dabā būs vakarkleitas ar vizuļiem vai spilgts vakara grims. Pludmales kāzām labāk izvēlēties kleitu, piemēram, boho stilā, iesaka stiliste.

Vēl daži aizliegumi attiecībā uz kāzu dreskodu:

  • Nevajadzētu vilkt baltu apģērbu.
  • Centieties ģērbties pieticīgāk nekā līgava – pārspēt dienas varoni šajā situācijā būtu sliktas manieres. 
  • Īpaši īss mini, vai mega dziļš dekoltē šajā gadījumā bīstami robežojas ar vulgaritāti. Tos labāk atstāt citai reizei.

Uz kāzām – tikai saskaņotos tērpos un kleitā līdz zemei? Patiesībā pasaule šobrīd ir ļoti demokrātiska tērpu, tostarp, kāzu tērpu, izvēlē. To nepavisam neuzskatīs par sliktu gaumi, ja jūs izvēlēsieties bikškostīmu vai komplektu ar topu un svārkiem vai biksēm. Drīzāk slikta gaume būs pārmērīgi sapucēties, – kad dāma ierodas gandrīz balles kleitā ar milzu lokām matos. Tas noteikti ir novecojis! 

Stiliste arī piebilst, ka nav obligāti jāģērbjas ar savu pavadoni vienā krāsu gammā – pietiks, ja tērpsieties vienā stilā. «Variants, kad jums ir zila kleita, bet viņam zils kabatas lakatiņš, jau sen ir novecojis. Ja jums ir grūti izvēlēties pareizo tērpu, dodieties uz labu veikalu, kurā pieredzējuši konsultanti sniegs rekomendācijas par aktuālajām tendencēm un izvēlēsies jūsu figūrai un ārienei piemērotu tērpu. Piemēram, veikalā VAN GRAAFvar saņemt kvalitatīvus padomus, ko sniedz profesionāli apmācīti speciālisti», – iesaka J. Verbickaja. 

Galvenais ieteikums pošoties uz kāzām: atcerieties, labāk izskatīties pieticīgāk, nekā vilkt visu pēc kārtas. Tas attiecas ne tikai uz apģērbu, bet arī aksesuāriem, grimu un frizūru. «Ja vēlaties sacirtot matus, labāk, lai matu sakārtojums nav perfekts (cirta pie cirtas). Pietiks ar vienkāršu nude grimu ar uzsvaru uz acīm vai lūpām. Ja jums ir ļoti koša kleita, somu vai apavus labāk izvēlēties neitrālā tonī, citādi izskatīsieties kā žagata. Atcerieties: īsts stils vienmēr ir saistīts ar prasmi būt atbilstošam situācijai», piebilst eksperte.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here