10 C
Rīga
svētdien, aprīlis 18, 2021

Miris franču modes dizaineris Pjērs Kardēns (+VIDEO)

Nozare.lv/Dieviete.lv 30/12/2020
 
TOKYO – NOVEMBER 09: Designer Pierre Cardin walks the runway during the Pierre Cardin’s “60 ans de Creation” at Bunka Fashion College on November 9, 2010 in Tokyo, Japan. (Photo by Jun Sato/WireImage)

98 gadu vecumā mūžībā devies franču modes dizaineris Pjērs Kardēns, otrdien pavēstīja viņa ģimene.

Kardēns 1922.gadā dzimis Itālijā, bet jau kopš bērna gadiem dzīvojis Francijā.

Modes mākslinieks no dzīves aizgājis Neijī slimnīcā, uz rietumiem no Parīzes, pavēstīja ģimene.

Kardēns atstājis Francijai un visai pasaulei lielu, unikālu māksliniecisko mantojumu un ne tikai modes pasaulē, norādīja ģimene.

Kardēns piedzima nabadzīgā ģimenē, kas emigrēja uz Franciju, kad viņš vēl bija pavisam maziņš.

“Itālis no dzimšanas, Pjērs Kardēns nekad neaizmirsa savu izcelsmi, vienlaikus sniedzot beznosacījuma mīlestību Francijai,” norādīja mākslinieka ģimene.

Kardēns uzauga Francijas rūpniecības pilsētā Sentetjēnē un 17 gadu vecumā sāka strādāt par mācekli pie drēbnieka Višī, kur specializējās sieviešu apģērbos.

Pēc Otrā pasaules kara viņš pārcēlās uz Parīzi, kur 1947.gadā kopā ar dzejnieku, mākslinieku un režisoru Žanu Kokto radīja satriecošus tērpus filmai “Skaistule un briesmonis”.

Pēc pāris gadiem modes namā “Christian Dior” 1950.gadā Kardēns izveidoja savu modes namu un strauji iekaroja sev novatora slavu, 1954.gadā radot leģendāro “burbuļkleitu”.

Kardēns bija pirmais augstās modes mākslinieks, kurš radīja gatavu apģērbu kolekciju lielveikalam “Printemps”.

Kardēns bija arī pirmais, kurš pievērsās Japānai kā augstās modes tirgum.

Viņa 1964.gada “Space Age” kolekcija kļuva par robežšķirtni modes vēsturē.

1978.gadā Kardēns parakstīja ražošanas līgumus ar Padomju Savienību un 1979.gadā kļuva par pirmo Francijas dizaineru, kas nodibināja sakarus ar Ķīnu.

Kardēns bija pirmais dizainers, kurš 1991.gadā sarīkoja modes skati Maskavas Sarkanajā laukumā. Pasākums piesaistīja 200 000 cilvēku lielu pūli.

2011.gadā Kardēns mēģināja pārdot savu biznesu par vienu miljardu eiro, lai gan laikraksts “Wall Street Journal” tolaik lēsa, ka biznesa patiesā vērtība ir tikai piektā daļa no šīs summas. Galu galā Kardēns no šīs idejas atteicās.

Video

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!