-3.2 C
Rīga
ceturtdien, novembris 30, 2023

Vasaras garderobes pīlāri – nemainīgas vērtības, kas būs modē šogad un pēc 10 gadiem jeb kas piestāv vasarai? (+FOTO)

VAN GRAAF
 

Temperatūras stabiņam pārsniedzot 20 grādu atzīmi beidzot varam atļauties izvēlēties brīvāku vasaras apģērbu. Protams, ikvienu sievieti, skatoties skapī, ir piemeklējusi sajūta, ka nav ko vilkt mugurā – viss ir apnicis un vairs nav modē. Kā izvēlēties ilgtspējīgu apģērbu, kas nekad nenoveco un labi kopts gadiem saglabā savu aktualitāti? Kopā ar modes un dzīvesstila satura veidotāju Kristīni Krišjāni un multizīmolu veikala “VAN GRAAF” ceļvedi pārskati savu skapi un papildini to ar klasiskām apģērbu un aksesuāru vērtībām, kas kļūs par pamatu desmitiem kapsulu kombināciju. 

Vasara ir tas laiks, kad vēlamies būt spilgtas, pamanāmas, vieglas un mazliet rotaļīgas. Savu individuālo stilu ikviena var izpaust, izvēloties sev tīkamas apģērba krāsas, siluetu, tekstūru un rakstus, piemēram, ziedu motīvu, ģeometriskas formas, strīpas vai citus vizuālos akcentus. Pasaules modes nami katru jaunu sezonu iesāk ar jaunām apģērbu tendencēm un stilistiku, vai nu radot pilnīgi jaunas apģērbu līnijas,  formas un krāsu salikumus vai balstoties uz klasiskām vērtībām. Ar jauno, moderno un aktuālo savu garderobi noteikti var papildināt, taču mūslaikos, kad arvien vairāk sākam domāt par ekoloģiju un ilgtspējību, ir vērtīgi pārdomāt savas vēlmes un to, cik ilgi konkrēto apģērbu vai aksesuārus lietosim arī pēc šīs sezonas beigām. 

Agrākie pētījumi liecina, ka, piemēram, briti, iegādājas ap 50 miljoniem apģērba vienību brīvdienām, kas tiks uzvilktas tikai 1 reizi.[1] Bet kopumā katru gadu tiek izmesti 92 miljoni tonnu apģērba, 57% no tiem nonāk atkritumu poligonos, kur pārstrādājas desmitiem un pat simtiem gadu.[2]

Šādos apstākļos ir īpaši svarīgi izdarīt pārdomātas izvēles. Tātad, kas ir ilgtspējīgas vasaras garderobes stūrakmeņi?

Lai arī kādi krāsu salikumi, toņkārtas un gammas šovasar ir modē, visaktuālākā vasaras krāsa vienmēr būs baltā – skaidro Kristīne Krišjāne. Baltu apģērbu varam kombinēt ar jebkuru citu krāsu un rakstu, lai cik raibs tas būtu. Baltais padara koptēlu tīru, piešķir tam svaigumu, vieglumu un arī klasiskāku koptēlu. Vieni no vērtīgākajiem pirkumiem noteikti būs balta kreklblūze un balts T-krekls. Abus šos apģērbus var kombinēt praktiski ar jebko. Izvēlies brīvāka piegriezuma siluetus, kas derēs gan šobrīd, gan rudenī, gan iespējams pēc dažiem gadiem. Arī tad, ja neesi supermodele ar 90-60-90 parametriem, ievies šīs pamatvērtības savā skapī un atceries, ka apģērbs, kas neiespīlē ķermeņa aprises, bet ļauj tam justies brīvi, izskatās komplimentējoši ikvienai sievietei visos vecumos.

Galerija

Vēl viena stabila un gadiem nemainīga vērtība ir linu vai līdzīga viegla auduma krekls – tas vienmēr piešķirs vasarīgu vieglumu un svaigumu un noderēs gan ofisa dāmām, gan dodoties uz pludmali vai kā papildinājums kleitai kokteiļballītē.

Vēl viens klasisks vasaras apģērbs ir džinsu jaka. Tās silueti iespējams mainās no oversized līdz “uz auguma” siluetam, taču džinss joprojām ir nemainīga vērtība. Atrodi sev piemērotāko modeli, kas vienlīdz labi piestāvēs svārkiem, kleitai vai biksēm. Pat pēc vairākkārtējas mazgāšanas un ilgstošas lietošanas, kā arī izbalēšanas saulē džinsa audums nezaudē savu aktualitāti un nekad nenoveco, bet kļūst arvien robustāks un interesantāks. Tieši tāpēc mammas jaunības garderobē atrasta džinsa jaka ļoti iespējams būs aktuāla joprojām.

Un kā ķirsis uz tortes Tavu koptēlu izcels aksesuāri. Oriģināla un nemainīga vasaras vērtība – salmu cepure, kas sargās gan sejas ādu, gan redzi, jo, atceries – vasarā ir īpaši augsts ultravioletais starojums un tieši seja bieži vien cieš pirmā. Un, protams, sieviete neiziet no mājas bez rokassomiņas. Kad vēl, ja ne vasarā izvēlēties salmu, pītu vai līdzīgu somu, kurā paslēpt visu ikdienā nepieciešamo. Somas no dabiskiem materiāliem ir bijušas aktuālas vienmēr un lai kādas modes tendences nāktu un ietu, šāda soma būs noderīga katrā vasarā un ārzemju ceļojumā uz siltākiem krastiem.

Atceries – vasara ir ziedēšanas laiks. Gan dabā, gan attiecībās, gan arī garderobē. Ja gada vēsajā sezonā esam konservatīvākas, tad vasara ir laiks, kad atļauties vairāk. Taču visam jābūt līdzsvarā. Izvērtē, kāda ir Tava skapja ietilpība un vai tiešām ir vajadzība papildināt garderobi. Ja tā ir, izvēlies drēbes un aksesuārus, kas kalpos ilgstoši, un noderēs visdažādākajās dzīves situācijās, nevis pārklāsies ar putekļiem pēc 1 reizi apmeklēta pasākuma. Universālas lietas ir vieglāk savstarpēji kombinēt, turklāt tās piešķir eleganci ikvienam tēlam – iespējams tieši balts T-krekls vai kreklblūze, džinsu jaka, salmu cepure un soma var kļūt par Taviem ikdienas pavadoņiem vasarā.


[1] https://www.theguardian.com/fashion/2019/jul/11/fast-fashion-britons-to-buy-50m-throwaway-outfits-this-summer

[2] https://blog.gitnux.com/fast-fashion-statistics/

 

1 KOMENTĀRS

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here