7 C
Rīga
sestdien, oktobris 24, 2020

Ulla Zirne iesaka: Sportistu pankūkas

 

Olimpiete, kamaniņbraucēja Ulla Zirne, gatavojoties 2018. gada ziemas olimpiskajām spēlēm Phjončhanā, rītus lielākoties sāk ar spēcinošu putru vai dabīgu musli. Kad laiks atļauj un ir iedvesma, sportiste cep īpašas, uzturvielām bagātas pankūkas. Ulla dalās ar vienu no iecienītākajām brokastu receptēm un padomiem, kā dažādot rīta maltīti.

Vienai porcijai
    ola*
    viens vai divi banāni
    50g Graci “Tumšās” vai “Spēka” putras
    120ml jeb mazliet vairāk par pusi glāzes piena*
    viena tējk. kaņepju proteīna
    viena tējk. brūnā cukura vai cita saldinātāja (pēc izvēles)
    mazliet sāls, kanēļa*
    kokosriekstu eļļa cepšanai

“Treniņi aizņem lielāko daļu dienas. Veselīgam uzturam pievēršu uzmanību ne tikai pirms sacensībām – raugos, lai tas ikdienu ir sabalansēts, viegls un sniedz enerģiju ilgam laikam. Būtiskas ir minerālvielas, vitamīni imunitātei, spēkam un proteīni muskuļu darbībai. Rītos, kad treniņi sākas vēlāk un ir laiks radošām izpausmēm virtuvē, cepu veselīgās pankūkas,” stāsta Ulla. 

Foto: Roberts Āboltiņš

Recepti var viegli variēt un pielāgot katra gaumei. Papildus iespējams pielikt klāt zemesriekstu sviestu, vairāk vai mazāk kaņepju proteīna, kā arī sezonas labumus. Ķirbju laikā, pankūku masai var pievienot vārītus vai svaigus ķirbjus rīvētās skaidiņās. Vasarā maltīti Ulla dekorē ar svaigām zemenēm, dzērvenēm vai mellenēm, rudenī un ziemā – ar banāna šķēlītēm vai mango gabaliņiem. Govs piena vietā var lietot auzu, rīsu vai sojas pienu.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!