1 C
Rīga
trešdien, janvāris 27, 2021

Kad nedrīkst lietot kafiju, bet ļoti gribās. Pārkāpjam noteikumus!

 

00228

Atcerēsimies tikai 5 garšvielas, kuras neitralizē kofeīna negatīvo ietekmi uz organismu un liek kafijai strādāt mūsu labā.

♦Melnie pipari. Melnie pipari veic gremošanas sistēmas stipru attīrošo darbību, izvada toksīnus, uzlabo vielmaiņu, stimulē kuņģa darbību, veic antiseptiķa funkciju. Pievienojiet to karstā kafijā pa 1 -2 zirnīšiem, dodiet nostāvēties.

♦Kardamons. Nomierina. Stiprina kuņģi. Rekomendē pievienot kafijai kardamona miziņas vai pulveri. Tas piedod kafijai īpašu, neatkārtojamu aromātu ēterisko eļļu darbības dēļ.

♦Krustnagliņas. Stimulē asinsriti un pazemina asinsspiedienu. Krustnagliņu ēteriskās eļļas dod aromātu, kas veicina kofeīna negatīvās darbības samazināšanos. Pievienojiet kafijai vienu krustnagliņu galviņu un dodiet nostāvēties.

♦Kanēlis. Pazemina kafijas skābinošo darbību uz organismu. Var pievienot kanēļa pulveri vai veselu nūjiņu kafijas pagatavošanas laikā, vienkārši ievietojot to karstā kafijā.

♦Ingvers. Iedarbojas uz organismu nomierinoši, noņem sāpes un spazmas, stimulē kuņģa – zarnu trakta darbību. Kafijas vārīšanas laikā var pievienot nedaudz ingvera pulvera vai mazu svaigas saknes gabaliņu.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!