19.6 C
Rīga
pirmdien, augusts 8, 2022

Zinātnieki noskaidrojuši, ka viena glāze sarkanvīna ir līdzvērtīga sporta nodarbībām 1 stundas garumā

 

preview-650x390-650-1450956984

Jaunākie pētījumi, kas veikti Alberta Universitātē Kanādā, atklāja, ka viena glāze sarkanvīna ir tikpat noderīga kā viena nodarbību stunda trenažieru zālē.

Pie visa vainīgs sarkanvīnā atrodamais resveratrols, kas paaugstina darbspējas, uzlabo sirds darbību un stiprina muskuļus, tas ir, iedarbojas uz organismu tāpat kā vingrinājumi.

Saskaņā ar Džeisona Daika, pētījumu vadītāja, uzskatiem, tas ļauj cilvēkiem, kuri nespēj apmeklēt trenažieru zāli, uzturēt sevi tonusā. Resveratrols, paaugstinot sirds saīsinājumus, stiprina sirdi un padara muskuļus spēcīgākus un izturīgākus, regulē cukura līmeni asinīs un tam piemīt pretnovecošanās efekts. Pētījumi tāpat ir atklājuši, ka cilvēkiem, kuri katru dienu izdzer pa glāzei sarkanvīna, ir mazāks risks saslimt ar vājprātu vai vēzi.

avots: adme.ru
 

9 KOMENTĀRI

  1. Runa ir par vienu vīnā esošu elementu, taču kāpēc klusē par spirta klātbūtni, kas ir sastopams pilnīgi vosos alkoholiskajos dzērienos? Jā, pirmajā stundā viss ir čikiniekā, paātrinās asinsrite, cilvēks jūtas tonusā, taču pēc stundas tie paši asinsķermenīši, kas pa asinsvadiem skrēja lielā ātrumā, saplīst, jo slodze ir neiedomājama un mākslīgi radīta. Iestājas nogurums un panīkums. To nekglabj kaut kādas citas vielas klātesamība organismā. Tas ir kā vienā ēdienreizē apēst burkānu un hamburgeri….tāda sevis mānīšana vien sanāk.

  2. Oi, ja šo rakstiņu ieraudzīs agresīvi karojošais nedzērājs dakteris Apinis, viņš taču trieku dabūs! 😀

  3. Es nevaru iet uz treniņzāli, jo man ir neizgulēta satricinājuma sindroms, tas nozīmē, ka sāk pulsēt un sāpēt galva tikai intensīvos apstākļos, un man liekas šajā gadījumā es pat glāzi vīna nevaru dzert. Vai tomēr varu? Pēc sajūtām īpašas izmaiņas nejūtu, bet nezinu, kā tas iedarbojas vai palīdz patiesībā..

  4. Ja alkohols saturetu nepratigu kaloriju daudzumu, tad visi aliishi buutu resni 🙂 citid zer litriem un vaajee pec “labakas dietas” 😀 LOL

  5. Uzmeklējiet google “Arnold Schwarzenegger”, lūk viņš katru dienu dzēra 15 glāzes sarkanvīna! Svaru zāle ir tikai izrādīšanās medijiem, jo ja būtu atklājis īsto iemeslu neizdotos gubernatora karjera. Neesat aitas, nesekojat pūlim, patiesība ir jums acu priekšā!

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Iepriekšējais rakstsRisks
Nākamais rakstsMācies sevi slavēt, kā to dara vīrieši