preview-650x390-650-1450956984

Jaunākie pētījumi, kas veikti Alberta Universitātē Kanādā, atklāja, ka viena glāze sarkanvīna ir tikpat noderīga kā viena nodarbību stunda trenažieru zālē.

Pie visa vainīgs sarkanvīnā atrodamais resveratrols, kas paaugstina darbspējas, uzlabo sirds darbību un stiprina muskuļus, tas ir, iedarbojas uz organismu tāpat kā vingrinājumi.

Saskaņā ar Džeisona Daika, pētījumu vadītāja, uzskatiem, tas ļauj cilvēkiem, kuri nespēj apmeklēt trenažieru zāli, uzturēt sevi tonusā. Resveratrols, paaugstinot sirds saīsinājumus, stiprina sirdi un padara muskuļus spēcīgākus un izturīgākus, regulē cukura līmeni asinīs un tam piemīt pretnovecošanās efekts. Pētījumi tāpat ir atklājuši, ka cilvēkiem, kuri katru dienu izdzer pa glāzei sarkanvīna, ir mazāks risks saslimt ar vājprātu vai vēzi.

avots: adme.ru
 
9 komentāru
 1. bolka 3 gadi iepriekš

  Runa ir par vienu vīnā esošu elementu, taču kāpēc klusē par spirta klātbūtni, kas ir sastopams pilnīgi vosos alkoholiskajos dzērienos? Jā, pirmajā stundā viss ir čikiniekā, paātrinās asinsrite, cilvēks jūtas tonusā, taču pēc stundas tie paši asinsķermenīši, kas pa asinsvadiem skrēja lielā ātrumā, saplīst, jo slodze ir neiedomājama un mākslīgi radīta. Iestājas nogurums un panīkums. To nekglabj kaut kādas citas vielas klātesamība organismā. Tas ir kā vienā ēdienreizē apēst burkānu un hamburgeri….tāda sevis mānīšana vien sanāk.

 2. melnais humors 3 gadi iepriekš

  Oi, ja šo rakstiņu ieraudzīs agresīvi karojošais nedzērājs dakteris Apinis, viņš taču trieku dabūs! 😀

 3. Vincuks 3 gadi iepriekš

  Resveratrols. Tā ietekme uz cilvēka organismu. –> http://www.sanmad.lv/resveratrols-ta-ietekme-uz-cilveka-organismu/

 4. Lola 3 gadi iepriekš

  Āāā,bolka,tu sagrāvi manus sapņus…:( Es jau uz veikalu sataisījos…:D

 5. Mārtiņš 3 gadi iepriekš

  Es nevaru iet uz treniņzāli, jo man ir neizgulēta satricinājuma sindroms, tas nozīmē, ka sāk pulsēt un sāpēt galva tikai intensīvos apstākļos, un man liekas šajā gadījumā es pat glāzi vīna nevaru dzert. Vai tomēr varu? Pēc sajūtām īpašas izmaiņas nejūtu, bet nezinu, kā tas iedarbojas vai palīdz patiesībā..

 6. Anonīms 3 gadi iepriekš

  Pilnīgs absurds!

 7. sidzha 3 gadi iepriekš

  Ja alkohols saturetu nepratigu kaloriju daudzumu, tad visi aliishi buutu resni 🙂 citid zer litriem un vaajee pec “labakas dietas” 😀 LOL

 8. Vīrietis 3 gadi iepriekš

  Uzmeklējiet google “Arnold Schwarzenegger”, lūk viņš katru dienu dzēra 15 glāzes sarkanvīna! Svaru zāle ir tikai izrādīšanās medijiem, jo ja būtu atklājis īsto iemeslu neizdotos gubernatora karjera. Neesat aitas, nesekojat pūlim, patiesība ir jums acu priekšā!

Komentē

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, [email protected] 2019

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?