3.5 C
Rīga
sestdien, februāris 24, 2024

Recepte: Olga Rajecka ietērpj siļķi kažokā (+VIDEO)

Rimi Latvia
 

Kā zināt, kad pienākuši svētki? Tad, kad galdā tiek celti klasiskie salāti! To pagatavošana gan mēdz prasīt laiku un rūpību, piemēram, lai pienācīgi sasmalcinātu visas sastāvdaļas un ļautu visam labi ievilkties – otrajā dienā tādi gardumi ir pat vēl labāki. Dziedātāja Olga Rajecka kopā ar Rimi Gardēdi Normundu Baranovski gatavo siļķi kažokā Mārtiņam Strodam un Ingaram Punculim no grupas “Baritoni”. 

Olgai Rajeckai ir rūpīgi izstrādāti ēšanas paradumi: “Divas reizes nedēļā ēdu gaļu, vienu – reizi zivi, trīs reizes – zupu, bet katru dienu – olas, svaigus dārzeņus, citronus, ābolus un citus augļus. Ģimenei parasti gatavoju es, sestdienu un svētdienu rīti mums ir īpaši garo brokastu un pārrunu laiks. Draugiem arī gatavoju – svētkos un pēc deju mēģinājumiem, piemēram, skābu kāpostu zupu, kartupeļu kārtojumu, dažādus salātus.” 

Lai neko neaizmirstu un neizlaistu, dziedātāka iepērkas reizi nedēļā, bet sīkumus un to, kas pēkšņi aptrūcies, iegādājas piemājas veikalā. Viņas visu laiku iecienītākie ēdieni ir pamatīgi un spēcinoši: cepelīni, kartupeļu pankūkas, skābu kāpostu zupa, ukraiņu borščs, gulašzupa, ķirbju zupa, dažādi salāti ar pupiņām, cepeša gaļas salāti un biezpiena kūka ar zemenēm. Tāpēc, kad ciemos nāk puiši no grupas “Baritoni”, Olga arī ķeras pie pamatīgas, klasiskas receptes – siļķes kažokā.

Noskaties video un uzzini, kā dziedātāja to gatavoja!

Video

Galerija

Siļķe kažokā

3 cilvēkiem

Pagatavošanas ilgums: 20 min + sagatavošana 2 h 

Izmaksas: 2,85 eiro 

Nepieciešams:

3 olas Rimi Smart

2 vidēja izmēra bietes; 

3 vidēja izmēra kartupeļi; 

1 vidēja izmēra sīpols; 

200 g skābā krējuma Rimi Smart

125 g majonēzes Rimi Smart

3 marinēti gurķi Rimi Smart

90 g siļķes Rimi Smart

garšvielas pēc izvēles;

sauja sagrieztu lociņu un diļļu. 

Pagatavošana

Novāri bietes, kartupeļus un olas, atdzesē un sarīvē. Sagriez siļķi, sīpolus, zaļumus. Sarīvē marinēto gurķi. Majonēzi sajauc ar krējumu un garšvielām. Kārto siļķi traukā: liec siļķi, tad sīpolus, daļu kartupeļu, daļu mērces. Sajauc bietes ar ēdamkaroti mērces, kārto pa virsu. Liec pārējos kartupeļus, mērci, pa virsu – olas un zaļumus.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here