14.3 C
Rīga
otrdien, septembris 27, 2022

Kas kaitēja vasarā!?

 

Man ir draudzene, kurai ļoti nepatīk vasara. Tiklīdz termometra stabiņš kāpj pāri 25 grādu atzīmei, viņai ir slikti – fiziski un morāli. Es viņu saucu par "vasaras Grinču" un uzmundrināšanai citām draudzenēm palūdzu, lai uzskaita lietas, kāpēc vasara ir forša.

Vasarā nav jāģērbjas kārtu kārtām. Nav jātaisa frizūra, jo mati visbiežāk tiek saņemti astē vai copē (ar izlaistiem taču ir karsti). Vasarā katra var atrast vispiemērotāko sporta nodarbi – PAR VELTI – peldēšanu, riteņbraukšanu, garas vēlās pastaigas (divatā ar mīļoto, ar suni vai bērniem vai – vienatnē). Ēst negribas, un tas pozitīvi atsaucas uz figūru. Un, ja gribas – izvēle ir bagātīga, pilna ar vitamīniem, un tas ir jāizmanto. Nav jāpavada daudz laika gatavošanai – lielākā daļa gardumu ir ēdama svaigā veidā. Nav jāmaksā par solāriju, pašiedeguma krēmiem, āda ir iedegusi un veselīga.

Gaišie rīti un vakari tā vien kliedz, lai tos izmantojam – ceļamies agri un baudām putnu dziesmas, ceriņu un liepziedu smaržu arī pilsētā, bet vakaros organizējam piknikus, izbraucienus pa ūdeni un citus priekus draugu lokā.

Nav jātērējas drēbēm – pāris ērti un eleganti apģērbu gabali, ko kombinēt, atsvaidzināt ar kādu stilīgāku rotu vai lakatu, saulesbrilles, – un tu izskaties skaista! Vakara pasākumā nomaini iešļūcenes uz augstpapēžu siksniņkurpēm un esi gatava mūzikas vai citiem izklaides pasākumiem, kuru piedāvājums ir milzīgs un katrai gaumei atbilstošs.

Arī uz pārvietošanos ir iespējams ietaupīt – benzīna un sabiedriskā transporta augstās cenas tevi neskars, ja izvēlēsies velosipēdu vai iesi kājām.

Ja tiešām kādā dienas stundā ir par karstu, iekārto sev diendusu (ne velti dienvidu valstīs ir "siesta"), pavadi laiku zem saulessarga pie ūdens vai uzelpo telpās ar kondicionieri, šķirstot savu iemīļoto žurnālu. Savās (vai draugu) lauku mājās uzrīko ūdens svētkus peldkostīmos ar garšīgiem, atsvaidzinošiem kokteiļiem.

Vasarai īgnums nepiedien. Dzer daudz ūdeni, lej to sev virsū un ļaujies visam, ko vasara tev sniedz.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Iepriekšējais rakstsNEZINĀMAIS
Nākamais rakstsPretī vasarai.