Manicure by Tamara Jovic on 500px.com

Pastāv daudz viedokļu un pretrunu par to, vai nagiem ir nepieciešams laiks atjaunoties un „uzelpot”, pirms atkal ļauties jaunam manikīram. Vieni uzskata, ka nagu laka un mākslīgie nagi nekā neietekmē nagu. Savukārt citi saka, ka pēc gēla nagu vai gelish noņemšanas, nagi kļūst plāni, trausli un „pleķaini”. Kas ir patiesība un kas ir mīts?

Patiesība ir tāda, ka nagi visas nepieciešamās barojošās vielas un skābekli uzņem caur asinīm, nevis pa taisno no gaisa. Tāpēc nevajag klausīt tos, kas ir pārliecināti par to, ka nagam „vajag elpot”. Tie neelpo. Un nagu laka, saprotams, nekādi nagu neietekmē.

No otras puses, patiess fakts ir tas, ka nagu laka un līdzeklis lakas noņemšanai (it īpaši tas, kurš satur acetonu) sausina nagus. Tas noved pie to šķelšanās un citām sīkām problēmām. Tāpēc varētu teikt, ka nagiem „atslodzes dienas” ir pat noderīgas. Tajās dienās ir vērtīgi veikt roku un kāju nagu masāžu un regulāri uzklāt mitrinošus līdzekļus.

Ja manikīrs nav ticis pārveidots, piemēram, mēnesi, tad uz nagiem var parādīties balti plankumi un svītriņas. Tās var veidoties mikrotraumu dēļ, vai arī liecināt par to, ka organismam trūkst vitamīnu.

Arī regulāra mazgājamo un tīrīšanas līdzekļu izmantošana, neatstāj labu iespaidu uz nagu veselību. Vienkāršākais veids, kā no tā izvairīties – uzkopšanas laikā valkāt cimdus, un regulāri aprūpēt savas rociņas ar maskām un mitrinošiem līdzekļiem.

 

Avots: Mirkrasoty.life

 
2 Comments
 1. Linda 2 gadi ago

  Gribētu apgaismot teksta autori- kas ir gelish!
  Gelish ir firmas nosaukums,tāpat,kā Nike,Adidas,Fazer,Gucci,Delma utt. Pareizi ir rakstīt “gēla laka” vai “hibrīda laka”. Daudzi nagu kopšanas speciālisti strādā ar citu vai dažādu firmu gēla lakām. Es strādāju ar CND Shellac un Nai_s cosmetics gēla lakām.
  Nelaidīsim tautās nepatiesu informāciju!

  • Anonīms 2 gadi ago

   ???☀

Leave a reply

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?