* Atrodiet klusu un mierīgu vietu bez ārējiem kairinātājiem (TV, mobilais telefons, datori, cilvēki).
* Ērti apsēdieties un iztaisnojiet muguru. Tas palīdz dziļajai elpošanai.
* Ieelpojiet un izelpojiet caur degunu.
* Visu savu uzmanību pievērsiet elpošanai.
* Sekojiet tam, kā jūs ieelpojat un izelpojat.
* Sāciet elpot dziļāk. Ikreiz elpojiet caur degunu, bet mēģiniet sajust vieglas kontrakcijas kaklā, kuras rada klusu skaņu. Tā ir specifiska jogas elpošanas tehnika, kas aktivizē diafragmu, padarot elpošanu dziļāku, un nomierina satraukto prātu.
Kad izdarīts viss iepriekš minētais (tas aizņem aptuveni 5 minūtes), jūs varat sākt elpošanas vingrinājumus:
* Dziļi ieelpojiet (skaitiet prātā līdz 6 vai 8), dziļi izelpojiet (skaitiet prātā līdz 6 vai 8), dariet to 5-10 reizes.
* Pēc pēdējās dziļās izelpas, aizturiet elpu (bet saglabājiet ķermeni un prātu atslābinātu un mierīgu) un skaitiet prātā līdz 6 vai 8. Pēc tam dziļi ieelpojiet (skaitiet līdz 6 vai 8). Atkārtojiet to 3 reizes.
* Pēc trīs "izelpa- elpas aizturēšana- ieelpa" cikliem, dažas reizes brīvi, bet dziļi, izelpojiet un ieelpojiet.
* Pēc pēdējās dziļās ieelpas, aizturiet elpu un prātā skaitiet līdz 10 vai 12. Pēc tam dziļi izelpojiet. Atkal atkārtojiet to trīs reizes.
* Pēc tam, kad izdarīti trīs "ieelpa- elpas aizturēšana- izelpa" cikli, brīvi ieelpojiet un izelpojiet vismaz piecas reizes.
Ja vēlaties, varat vingrinājumu atkārtot vienu vai divas reizes. Vai arī lēnām atbrīvojiet kaklu un sāciet elpot normāli, taču joprojām piedomājot pie ieelpas un izelpas. Kad pāris minūtes elpots brīvi, varat turpināt savas dienas gaitas.
Jūsu ķermenis ir enerģijas pilns, prāts – mierīgs un skaidrs.
Padomus sniedza Jocke Salokorpi, Aštanga jogas pasniedzējs