0 C
Rīga
pirmdien, februāris 6, 2023

Kā pareizi izvēlēties apavus

 

Apaviem ir liela nozīme tavā veselībā. Ja sākas problēmas ar kājām, tad ierastā dzīve mainās uz slikto pusi, un ikdienas darbus ir grūtāk veikt. Bieži vien sāpes rodas tieši nepareizi izvēlētu apavu dēļ.

Tāpēc ir svarīgi pievērst īpašu uzmanību šim jautājumam. Vispirms ir svarīgi pareizi noteikt pēdas izmēru. Lai to izdarītu, jums tā vienkārši jānomēra, un labāk to izdarīt vakarā. Patiešām, dienas periodā pēda var nedaudz uztūkt.

Ja apavi tev neder

Lai saprastu, vai apavi ir tev piemēroti, vajadzētu pievērst uzmanību tam, vai kājas sāp, vai tās mēdz uztūkt. Ja atbilde ir jā, tad labāk tos apavus vairs nevalkāt. Ja pēda ir nestandarta un mēdz būt ar lieko svaru, tad parastie modeļi nederēs. Šeit jums jāatrod apavi ar paaugstinātām ērtībām. Velkot nepareizi izvēlētus apavus, uz īkšķa var parādīties kauls, naga plāksne nolobīsies, papēžos sāksies sāpes, parādīsies saaugumi, kā arī varžacis un pat nepatīkama smaka.

Pareiza apavu izvēle

Izvēloties apavus, priekšroka jādod modeļiem ar paaugstinātu komfortu. Tie ir īpaši izstrādāti kājām, kurām ir nosliece uz pietūkumu. Šādi apavi neļauj veidoties varžacīm, kaulam uz īkšķa un citām problēmām. Ir svarīgi pievērst īpašu uzmanību materiāliem. Vislabāk ir izvēlēties dabīgu ādu. Ir vērts tuvāk apskatīt modeļus ar šņorēm un rāvējslēdzējiem. Vai šādi apavi netraucē asinsritei, kas ir īpaši svarīgi. Labāk dot priekšroku ortopēdiskām zolītēm.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here