-1 C
Rīga
piektdien, janvāris 21, 2022

Ieradumi, kuri bojā zobus

 

Lai jūsu zobi būtu veseli, jums ir nepieciešams tos tīrīt vismaz divas reizes dienā. Ir zināmi faktori, kas ietekmē zobu emaljas, smaganu stāvokli un veicina baktēriju attīstību mutes dobumā. Pievērsiet uzmanību saviem ikdienas ieradumiem, kuri negatīvi ietekmē zobu stāvokli un noved pie to bojāšanās.

Pārāk intensīva zobu tīrīšana

Agresīva zobu tīrīšana var izraisīt zobu un smaganu bojājumus, emaljas nodilumu un paaugstinātu jutību. Pēc intensīvas zobu tīrīšanas zobu saknes var būt pārāk jutīgas. Lai izvairītos no šīm problēmām, iegādājieties parastās mīkstās sariņu birstes.

Ieradums grauzt nagus

Šis sliktais ieradums ir ne tikai nehigiēnisks, bet arī kaitē zobiem. Viņi saplaisā un sadrūp. Lai atbrīvotos no šī ieraduma, ieteicams regulāri iet uz manikīru vai pārklāt nagus ar īpašu rūgtu līdzekli. Turklāt jūs varat sevi aizraut ar jaunu hobiju, kurš novērsīs jūs no vēlmes grauzt nagus un jūsu rokas būs pastāvīgi aizņemtas.

Ieradums dzert dzērienus bez salmiņiem

Gāzēto saldo dzērienu dzeršana bez salmiņiem var sabojāt zobus. Izmantojiet salmiņu un pēc dzeršanas rūpīgi izskalojiet muti ar ūdeni. Ūdens noņems cukuru un skābi mutes dobumā.

Ieradums zobus izmantot kā instrumentu

Zobi ir paredzēti pārtikas košļāšanai, nevis maisiņu vai pudeles atvēršanai. Jūs riskējat salauzt zobus. Atcerieties, ka mūsdienās zobu atjaunošanai tiek tērētas iespaidīgas naudas summas.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here