6 C
Rīga
pirmdien, oktobris 25, 2021

Kādi krāsu toņi iederēsies jūsu mājoklī 2018. gadā?

 

Tuvojoties jaunajam gadam, mēdz rasties sajūta, ka kaut kas ir jāmaina gan dzīvesveidā, gan apkārtējā vidē. Laikapstākļus ietekmēt nav iespējams, taču jūsu mājokļa sienas gan ir pašu rīcībā! Katrai sezonai iespējams pielāgot savu kolorītu, tāpēc uzziniet, par krāsu toņiem, kas radīs pacilātu sajūtu un būs aktuāli 2018.gadā, tai skaitā jauno Sadolin Kodolkoksnes jeb Heart wood toni!

Foto: Sadolin.lv

Kāda ir krāsu valoda?

Mēdz teikt, ka krāsas runā skaļāk par vārdiem. Krāsu toņi ar cilvēku komunicē ik dienu, mainot emocijas, kā arī ietekmējot garastāvokli. Koši sarkani krāsu toņi interjerā spēj sniegt pēkšņu enerģijas devu, taču baltas sienas atbrīvo un nomierina prātu. Turpretī jaunais Sadolin 2018. gada Heart Wood tonis radīs mājīguma sajūtu gan gaišā, gan tumšā telpā. Kā izvēlēties atbilstošo toni katrai telpai?

Uzticieties iekšējām sajūtām

Sāciet ar sev tuvāko toņu noteikšanu. Ja uzskatāt, ka krāsu psiholoģija patiesi strādā, lieciet tai darboties jums vēlamā virzienā. Izvēloties toņus savam mājoklim, pievērsiet uzmanību, vai:

 • ilgstoša krāsas uztveršana nav nomācoša;

 • krāsa izraisa pozitīvas sajūtas;

 • krāsa iederas kopīgajā interjerā.

 

Kad esat iedomājušies par saviem mīļākajiem toņiem, izvērtējiet, vai attiecīgajai telpai tie būs piemēroti. šodien interjera dizains ir bagāts dažādām formu variācijām un izaicinošām krāsu gammām, un ar vienu toni nebūs gana. Kā izvēlēties gaumīgu krāsu kombināciju, kas apmierinās jūsu vajadzības?

 

Toņu zelta vidusceļš

2018. gada tendence ir meklēt balansu starp košo un neitrālo. Kā tas iespējams? Tās ir krāsas, kas sastāv no koša un pieklusināta toņa savienojuma, rezultātā padarot krāsu maigu, bet izteiksmīgu.

2018.gadam raksturīgas divas krāsu kategorijas, kas savā starpā kontrastē:

 • košas krāsas;

 • pasteļtoņi.

Nākamā gada interjera dizaineru aicinājums un vienlaikus arī izaicinājums ir radīt kontrastus, ievērojot, ka vienkāršības princips vēl joprojām ir gaumīga interjera pamatlikums. Tāpat arī nerakstītais likums par to, ka mājoklim jābūt mājīgam, ir spēkā arī nākamajā sezonā.

Mājīgumam un harmonijai

Istabās, kurās atrodaties ilgstoši, lielākos krāsu laukumus izvēlēties pieklusinātā, mierīgā tonī. Tas palīdzēs jums labāk koncentrēties ikdienas darbos. Ja vēlaties ienest radošuma noti un dinamiku, kontrastējošie toņi kalpos kā veikla pāreja no maigākiem toņiem uz intensīvākiem. Piemēram, Heart Wood tonis sienā var izcelt zilu vertikālu līniju, kurai blakus atradīsies niša vai kāda mēbele. Turpretī maigi rozā sienu papildinās horizontāls atdalījums lejas daļā, kurus varat iekrāsot tumšākos toņos. Mēbeles un aksesuārus vēlams pieskaņot abiem toņiem, lai radītu pārdomātu dizainu, kuru spēs novērtēt jūsu ģimene un viesi!

 

Foto: Sadolin.lv

Ja vēlaties savienot mājīgo ar dabas vilinājumu, uzziniet vairāk par to, kādi krāsu toņi 2018. gadā radīs izteiksmīgu, bet harmonisku noskaņojumu!

 

2018. gada toņi ir dabas krāsas

Vai esat kādā nesteidzīgā dienā lēnām pastaigājies, sajūsminoties par dabas toņu skaistumu un mierpilno sajūtu, ko tie sniedz? Vai vēlaties šo harmoniju iedzīvināt arī savā mājoklī? Nākamā gada krāsu paletē dizaineri ir ietvēruši košas un rotaļīgas dabas krāsas.
Iedvesmojieties no pļavām, laukiem un dārziem, lai jūsu mājoklī uzziedētu:

 • svaigi zaļais;

 • maigi violetais un rozīgais;

 • zilā toņa dzidrās nokrāsas.

 

Dabas toņu vienojošā tēma ir veselība, kas cilvēkam nepieciešama jebkurā laikā un telpā, lai justos mundri un dzīvespriecīgi! šo toņu klātbūtne jūsu istabā veicinās saikni ar dabu ierastajās istabas sienās, kurām krāsas palīdzēs atdzīvoties.

Maiguma un rotaļīguma efekts interjerā

Otrs interjera atslēgas vārds 2018. gadā ir rotaļa. Ļaujieties krāsu spēlēm, kā to dara dizaineri, meklējot dažādas variācijas, kā krāsas viena otru varētu izcelt. Aktuāli krāsu toņi gan plašiem laukumiem, gan atsevišķiem sienas akcentiem būs:

 • laima zaļais;

 • minionu un citrona dzeltenais;

 • debesu un citu nokrāsu zilais.

šie jautrie toņi iederēsies ne tikai bērnu istabā, bet arī viesistabā, jo rada vēlmi atpūsties. Pārsteidziet viesus ar drosmīgu, bet pārdomātu krāsu salikumu, kas liks justies pacilāti arī pelēkās dienās. Tāpat nebaidieties kombinēt košo ar pelēcīgo vai pasteļtoņiem, jo tie spēj lieliski viens otru papildināt. Viens maigām kombinācijām paredzētiem toņiem ir Sadolin Heart Wood tonis – rozā, kas nav atstājis vienaldzīgus arī krāsu ekspertus!

 

Sadolin Gada Krāsa 2018 – Heart Wood tonis

2018. gada krāsu paletē reālistiskie dabas toņi mijas ar sapņiem. Ticiet vai nē, bet rozā patiesi ir modē! Tas gan nav ierastais, košais rozā, bet gan silts, veldzējošs sārtais tonis, kam raksturīga mierpilna un omulīga noskaņa. Pamēģiniet to savienot ar:

 • brūnām un sārtām nokrāsām;

 • veldzējošiem, košiem toņiem.

Piemēram, izvēloties maigi rozā kodolkoksnes krāsu, tai blakus labi izskatīsies kontrastējošais gaiši zaļais vai zilganais tonis. šis savienojums radīs maigu dabas asociāciju, tāpēc pretējās krāsas šķitīs savstarpēji saistītas. šāda kombinācija īpaši labi iederēsies:

 • virtuvē;

 • bērnu istabā.

Foto: Sadolin.lv

Atcerieties, ka katra istaba pieprasa atšķirīgu krāsu paleti, tāpēc ir prātīgi katrai istabai izvēlēties savu unikālo krāsu gammu.

 

Krāsu idejas viesistabai

Ja vienā vārdā vajadzētu raksturot 2018.gada viesistabu dizainu, tad atbilde būtu: „dzīvs!” Kamēr vēl joprojām populārāki ir siltie pasteļtoņi, koši, netradicionāli akcenti atsvaidzinās telpu. Pamēģiniet šīs kombinācijas:

 • Heart Wood tonis + maigie pasteļtoņi ar citrondzelteno;

 • Heart Wood tonis + persiku tonis ar sarkaniem akcentiem.

2018. gadā krāsu toņi cīnās par uzmanību. Vienkrāsainus laukumus izcels raksti un tekstūras. Minimālisma stilā ieturētas koka mēbeles, akmens, marmors un raupjas, neapstrādātas virsmas radīs kontrastu starp maigajiem, košajiem toņiem. Ļaujiet jūsu dzīvojamai istabai atdzīvoties!


Krāsu idejas guļamistabai

Ja viesistabā jācenšas ieviest dzīvīgums, tad guļamistabā jārada balanss starp mieru, dinamiku un intimitāti. Viens no 2018. gada paņēmieniem ir urbānisma ietveršana guļamistabas interjerā. Tam raksturīgi koka krāsas toņi, arī pelēkais, kas papildināts ar kādu košu toni, piemēram:

 • tirkīzzilo;

 • dzelteno;

 • sārto.

Tomēr atcerieties, ka akcentiem jābūt minimāliem un kopumā istabā jārada gaismas un mājīguma noskaņa, ko rada tādi krāsu toņi kā:

 • bēšs;

 • viegli brūns;

 • kodolkoksnes un persika tonis.

Lai saglabātu dabas efektu, papildiniet istabu ar:

 • zaļiem un zemes krāsas toņiem;

 • fototapetēm vai sienas zīmējumiem;

 • telpaugiem.

Ņemiet vērā, ka 2018. gadā īpaši aktuāli ir koku un augu zīmējumi, koku grebumi un aksesuāri, kas pievienos jūsu izvēlētajām krāsām rozīnīti.

 

Krāsu idejas virtuvei

Ja plānojat iedzīvināt virtuvi, tad turpiniet sekot dabiskuma idejai, kura ir aktuāla arī iekārtojot viesistabu. Krāsu toņi, kas mudinās jūs uzkavēties virtuvē un iedvesmos jaunām ēdiena receptēm ir:

 • siltie un vēsie pasteļtoņi

 • mierīgi zaļie un dzeltenie toņi;

 • rozā un Heart Wood tonis.

Taču cīruļiem brokastis patīkamākas padarīs:

 • kafijas toņi;

 • laima zaļais un citrondzeltenais.

Nebaidieties šos toņus savā starpā kombinēt, un izmantojiet Sadolin Gada Krāsu 2018 Heart Wood, lai svaigos toņus padarītu maigākus. Iedvesmojieties no jaunākajām dizaina tendencēm, tomēr izvēlēties toni, kurš jūs uzmundrina un iedvesmo!


Interesanti risinājumi

Uzdrīkstieties kombinēt toņus, meklējot jaunus risinājumus savam interjeram! Smelieties iedvesmu no Sadolin laukumu ieklāšanas un formu padomiem, kas ļaus izcelties un pārspēt pat topošās 2018. gada tendences. Iekrāsojiet sienas savas dvēseles krāsās un dalieties krāsainos mirkļos ar saviem tuviniekiem! Vai esat gatavs sākt jau šodien?

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!