6Z8QLrOHtpQ

Fumigators burciņā un pretodu līdzeklis aerosolā  – saprotams, ir mūsu galvenie sabiedrotie lielā istabā pirms miega vai pirms pārgājiena uz upi. Par tiem sīkāk mēs nestāstīsim. Tā vietā parunāsim par nekaitīgiem un lētiem variantiem, kā aizstāt šos dietiltoluamīdus un citu kaitīgo ķīmiju. Protams, ir vēl arī ultraskaņas atbiedētāji, nu tik ļoti nekaitīgi. Prakse rāda, ka tie neatbaida odus, ja nu vienīgi fejas un citas mītiskas radības. Bet mēs piedāvājam to, kas noteikti nostrādās.  

Atcerēties dabas aromterapiju

Atceries, kā bērnībā vecmāmiņa laukos vakarā pārmērīgi tev apsmidzināja ar krustnagliņu odekolonu? Līdz pat šim laikam rodas tādas atmiņas….Jā, par to arī mēs runājam. Mūsdienās jebkurā aptiekā ir ēteriskās eļļas. Dodies uz tuvāko un ņem kaut ko tādu, kas tev ir pieņemams, bet odiem “fui”: eikalipts, ciedrs, anīss, tējas koks, baziliks. Tās pašas krustnagliņas. Iepilini aromlampā (lūk, arī noder, kā likās, bezjēdzīgais, putekļus krājošais nieks, ko kolēģi uzdāvināja Ziemassvētkos!) vai vienkārši uz lampas. Un staigā saodies, nenosmidzinājies – un nesakosts. Var arī sev uzpilināt kādu pilīti, tikai nevajag pārspīlēt.

Kļūt par cukuriņu

Un vēl šīm briesmīgajām būtnēm nepatīk garšīgais vaniļas aromāts. Lūk, recepte. Izšķīdini nedaudz vaniļas ūdenī, apsmērē dažās vietās – un dzīvo drošībā. Var šo smaržojošo vielu pievienot bērnu krēmam un ar to sasmērēt rokat. Sanāk ievērojami nekaitīgāk, nekā ķīmija no tūbiņām un baloniņime. Bet ar augļu smaržām gan nevajag appūsties: tādi aromāti tieši pievilina asinssūcējus.

Izveidot viņiem skābu vidi

Vienkāršs un efektīvs veids, kā nesniegt odien saldu dzīvi – izmantot etiķi. Vari ņemt gan āboli, vari ņemt arī parasto – kādu vien atradīsi virtuves skapīti. To tikai vajag samaisīt ar tīru ūdeni attiecībā viens pret vienu, un iesmērēt ādu. No sākuma, protams, ar šādu paņēmienu var aizbiedēt arī mājiniekus. Bet tā smarža, kuru sajūt cilvēka deguns, ātri pazūd. Bet odiem joprojām liekas negaršīgi. Ar šādā maisījumā samērcētu vati var arī sasmērēt kodumus, ja tādi pēkšņi jau ir bijuši. Un etiķis noņem arī sviedru smaku.

Uz palodzes iestādīt ģerānijas un tomātus

Redziet, šiem asinssūcējiem nepatīk ģerānijas lapu un tomātu augu smaka. Bet tev gan tiek dārziņš. Labsajūta un vīraks. Kā arī, tomātu gadījumā, ietaupījums uz kārtējā lielveikala dārzeņu nodaļas rēķina. Ja tu esi biroja planktons piektajā paaudzē, un kaste ar tomātiem ir pārāk sarežģīts pārbaudījums, tad sāc ar bazilika, piparmētras vai citronzāles podiņu. Tā ir tā pati citronella.

Saplūkt ziedus un uzdāvināt pušķi

Visnīstākais zieds odiem ir piretra (līdzīga margrietiņai). Vēl viņiem, maitām, nepatīk tāda kolosāla smarža kā ceriņu, ievu, plūškoku, kliņģerīšu. Ja tev zem loga neaug šie fantastiskie odu atbaidītāji, tad droši nes tādus mājās, liec vāzēs un karini pie sienām kā sausās kompozīcijas. Salauzti plūškoka un ievu zari istabā noteikti atbaidīt lidojošos briesmoņus.

Sadūmot ar čiekuriem

Paņēmiens noder pasēdēšanām pie ugunskura, vai arī vasarnīcā. Kā teica Lācītis Ezītim: “Un zariņu to…kadiķu. Lai būtu dūmiņš!”Lācītis acīmredzami bija pieredzes bagāts, un neko sliktu neieteiktu. Patiesi, ja ugunskurā iemet priežu zariņus vai čiekurus, tad dūmi būs pareizi, un arī aizbaidīs odus. Tā kā Lācīti un Ezīti netraucēja nekādi kukaiņi. Tikai kaut kāds zirgs miglā.

Uztaisīt dabas fumigatoru

Ja tiekšanās uz tīrību un dabiskumu tevī ir pamodusies ne tik sen, tad tev noteikti kaut kur ir tukša pirkta fumigatora pudelīte, ko var ielikt rozetē. Ar vieglu rokas vēzienu pārvēršam to ekoloģiskā! Tas ir – ielejam pudelītē aptiekā nopirkto eikalipta uzlējumu. Un tas ne tikai aizbaidīs kukaiņus, bet arī dezinficēs gaisu telpās, nogalinot visādus kaitīgos mikroorganismus un sargājot iemītniekus no saaukstēšanās un bezmiega.

Uzmeistarot lamatas

Super-mega-ekoloģisks veids, kas vienlaikus ir vienkāršs paša gatavots. Ņem plastmasas pusotra litra minerālūdens pudeli, nogriez augšējo daļu, ielej tur sīrupu (uz glāzi silta ūdens – tējkaroti cukura), kad atdzisīs – turpat pievieno raugu. Nogriezto pudeles augšiņu ieliekam iekšā ar “degunu” uz leju (ja ir pārāk vaļīgs – piestiprina ar stipru skoču), pēc tam apliekam visu uzmeistaroto ar papīra lapām un liekam tumšā stūrī. Visi spārnotie okupanti lidos uz turieni un tur arī noslīks.

Saēsties pareizās lietas

Ir novērots: mazāk sakosti tiek tie, kuri lieto vitamīnu B1. To var lielos daudzumos nopirkt aptiekā, kā arī tas ir sastopams alus raugā, rupja maluma miltos, pākšaugos un cūkgaļā. Runā, ka arī ķiplokam ir tāds pat (pretvampīru) efekts – bet, kā pats saproti, tas ar tādiem pašiem panākumiem atbaida arī divkājainos. Un pat vēl lielākiem, ha.

AVOTS
 
0 Komentāru

Komentēt

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, [email protected] 2019

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?