-6 C
Rīga
svētdien, decembris 5, 2021

Kā sarunāties ar cilvēku, kuram ir sarežģīts raksturs

 

Cilvēki, ar sarežģītu raksturu ir atrodami visur. Ar šādiem cilvēkiem ir ļoti grūti komunicēt. Mēs jums pastāstīsim, kas jāņem vērā runājot ar šādu cilvēku.

Nemēģiniet mācīt cilvēku

Pieņemiet cilvēku tādu, kāds viņš ir. Ir skaidrs, ka dažreiz jūs vēlaties viņam palīdzēt un kaut ko mainīt, un dažreiz tas pat izdodas. Bet reti. Biežāk tas notiek šādi: jūs ieguldāt šajā cilvēkā savu laiku un uzmanību, un laikam ritot viņš pieprasa arvien vairāk un vairāk, nepiedāvājot neko pretī, pat ne pateicību.

Neaizskariet sāpīgas tēmas

Ir tēmas, par kurām labāk pat nesākt runāt, lai vēlāk nerastos problēmas. Sāpīgas tēmas var likt cilvēkam ierauties sevī un jūs pazaudēsiet kontaktu ar šo cilvēku.

Runājiet skaidri un tieši

Ja cilvēks spēj uzsākt konfliktu no nulles, tad padomājiet par to, kā veidot sarunu ar šādu cilvēku. Nedodiet viņam iespēju jums uzbrukt. Jārunā tieši, skaidri, konkrēti un skaļi. Atbildiet lēnām un ar prātu.

 

1 KOMENTĀRS

  1. Varbūt ar šiem cilvēkiem jāizvairas komunicēt?Mums taču nebūtu jātēlo psihoterapeiti.Varbūt vienīgi ar tuvinieku.Ja cilvēks ar sarežģītu raksturu ir kaut cik domātspējīgs, tad viņam pašam vajadzētu risināt šo problēmu.

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!