Sleeping on the Bed by Michael Osterrieder on 500px.com

Nesenā pētījumā*, kurā piedalījās 210 sievietes un vīrieši, tikai pierādīts, ka sievietēm ir nepieciešams ilgāks miegs nekā vīriešiem. Miega trūkums sievietēm veicināja vairāk veselības problēmu nekā vīriešiem.

Kā izrādās, sievietēm miega trūkums tiek sasaistīts ar augsto stresa līmeni, dusmām un depresiju. Savukārt, vīriešiem tas netika novērots.

Viena no miega pamatfunkcijām ir atpūta un smadzeņu šūnu reģenerācija. Jo aktīvāk dienas laikā smadzenes darbojas, jo ilgāks atpūtas laiks ir nepieciešams. Sievietes var vienlaicīgi pildīt vairākus uzdevumus, tāpēc arī viņu smadzenes dienas laikā tiek noslogotas vairāk.

Sieviešu smadzeņu darbība atšķiras no vīriešu, un tiek uzskatīts, ka tā ir arī daudz sarežģītāka. Tieši tāpēc sievietēm ir jāļauj katru dienu pagulēt vidēji 20 minūtes ilgāk.

 

*”Sleep Research Centre, Loughborough University”

 

Tekstu sagatavoja: Diāna Dieviete/ Avots: Soulpost.ru

 

 
6 Comments
 1. Janka 1 gads ago

  Bull$¥+

 2. Anonīms 1 gads ago

  Šo rakstu raksta sieviete lai slinkotu un neko nedarītu , lai sievietes guļ un vīrieši strada .Zinātniski pierādīts ka sievietes ir izturīgāks neka vīrieši , tikai čikst vairak . nesanaks jums gulēšana , stradasiet tik un ta ! ☝️

  • 1 vārds 1 gads ago

   Mežonis

  • anonima 1 gads ago

   tev žēl to pāris minūšu????
   labāk atļaut sievietei pagulēt, tās 20minūtes miega viņu padarīs tikai mierīgāku un sieviete tāpat izdarīs visu kas darāms. miegs nenozīmē būt slinkam. jezin

 3. Nu moins 1 gads ago

  Nu nez, esmu mamma, un guļu reāli maz. Es spragstu nost ja noguļu ilgāk par 7 h. Aizpampusi un nogurusi esmu ja guļu ap 7 h. Super jūtos no 5 līdz 6 h guļai.

 4. Eds 1 mēnesis ago

  Nu mana dieviete varētu gulēt 23 h dienā. Dotu tik tam vaļu ..

Leave a reply

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?