Izrādās, apēdot pilngraudu auzu pārslas, tomātus vai citus produktus, var atgūt labu noskaņojumu. Uztura pētnieki ir nosaukuši produktus – garastāvokļa uzlabotājus.

Tāda spēja piemīt pilngraudu auzu pārslām. Tajās esošie saliktie ogļhidrāti veicina laimes hormona serotonīna ražošanu smadzenēs, un cilvēkam vieglāk tikt galā ar stresu. Serotonīna veidošanos veicina arī ķirbju sēklas.

Sarkanā paprika, kas novākta pilnā gatavībā, ir arī bagātīgs C un A vitamīna avots. Savukārt tomāti satur spēcīgu antioksidantu likopēnu, kas spēj stāties pretim dažādiem iekaisuma procesiem un veicina smadzeņu šūnu aizsardzību.

Savā ēdienkartē vajadzētu iekļaut grieķu jogurtu, jo tajā ir daudz kalcija, kas ķermenim dod komandu – uz priekšu! Kalcija trūkums organismā var veicināt nervozitāti, nomāktību, atmiņas vājināšanos.

Ogās un augļos ir daudz antioksidantu, šķiedrvielu un citu uzturvielu, kas vajadzīgas prāta asumam, možumam un spējai turēties pretī stresam. Garastāvokli uzlabo arī to patīkamā smarža un garša.

 

 
Nav komentāru

Atstāt komentāru

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?