Pastāv iespēja, ka tieši tagad tu domā par ēdienu. Varbūt mēģini izlemt, ko pagatavot vakariņā. Bet varbūt tu prāto par gardajām pusdienām vai grasies uz laiku atteikties no ēdiena.

Ja tu domā par to pēdējo, tad zini: Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta pētnieki ir atklājuši interesantus faktus par badošanos, ziņo portāls „Big Think”. Eksperimenta gaitā viņi ir noskaidrojuši, ka, ja peles nebaros 24 stundas, viņām ātrāk atjaunosies cilmes šūnas, kuras ir atbildīgas par zarnu epitēlija atjaunošanos. Badošanās 24 stundu garumā paātrināja šo procesu divas reizes.

Protams, šis eksperiments ir jāveic vēl uz cilvēkiem, taču tā rezultāti, visticamāk, būs pozitīvi. Peļu cilmes šūnas pārāk neatšķiras no cilvēka.

Diētas, kuras balstās uz šāda veida badošanos, pastāvēja arī pirms šī eksperimenta. Viena no tādām saucas „5:2”. Tās laikā piecas dienas jāēd kā parasti, bet divas dienas spēcīgi jāierobežo sevi un jāuzņem ļoti maz kaloriju.

Iespējams, šāds tievēšanas un formas uzturēšanas veids neder diabētiķiem un cilvēkiem ar gremošanas sistēmas problēmām. Tādā gadījumā būtu vērts konsultēties ar ārstu vai izvēlēties mazāk ekstrēmu diētu.

 

Autors: Dieviete.lv

 
Nav komentāru

Atstāt komentāru

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, [email protected] 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?