19 C
Rīga
trešdien, maijs 25, 2022

Vairāk nekā pusei pieaugušo Eiropā ir liekais svars

Nozare.lv 04/05/2022 15:55
 

Vairāk nekā pusei pieaugušo Eiropas iedzīvotāju ir liekais svars, secināts Pasaules veselības organizācijas (PVO) pētījumā par korpulenci.

Aptuveni 59% pieaugušo PVO Eiropas reģionā ir liekais svars. Vairāk šī problēma skar vīriešus.

Liekais svars ir 63% vīriešu un 54% sieviešu, secināts pētījumā.

Liekais svars ir arī katram trešajam bērnam. 29% zēnu vecumā no septiņiem līdz deviņiem gadiem ir liekais svars un 27% meiteņu šajā pašā vecuma grupā.

Pusaudžu vidū liekais svars ir 25%.

Tikmēr bērniem, kas jaunāki par pieciem gadiem, liekais svars ir tikai 8%.

Cilvēkus ar lieko svaru un aptaukošanos Covid-19 pandēmija skāra sevišķi smagi. Šādi cilvēki biežāk nonāca slimnīcās vai mira no Covid-19.

Sākotnējie dati arī liecina, ka pandēmijas laikā pieaugusi liekā svara problēma bērnu un pusaudžu vidū.

Liekais svars un aptaukošanās parasti ir vieni no galvenajiem cēloņiem invaliditātei un nāvei PVO Eiropas reģionā, un vairākās valstīs aptaukošanās varētu kļūt par galveno vēža riska faktoru turpmākajās desmitgadēs, aizstājot smēķēšanu.

Aptaukošanās var novest pie vēža, hroniskām elpceļu slimībām, piemēram, astmas, insulta un citām sirds un asinsvadu slimībām, aku un nieru problēmām, muguras sāpēm un garīgās veselības problēmām.

Aplēses liecina, ka liekais svars un aptaukošanās šobrīd ir ceturtais visizplatītākais neinfekcijas slimību riska faktors reģionā aiz augsta asinsspiediena, uztura riskiem un tabakas, brīdināts PVO ziņojumā.

PVO Eiropas reģionā ietilpst 53 valstis, arī Turcija, Krievija un Ukraina.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here