5.1 C
Rīga
piektdien, jūnijs 2, 2023

Mūžībā devusies galda spēļu leģenda: “Catan” autors Klauss Toibers (+VIDEO)

Brain Games 06/04/2023 12:35
 

Nedēļas sākumā galda spēļu pasauli pāršalca neaprakstāmi skumja vēsts – 70 gadu vecumā mūžībā devies četru “Spiel des Jahres” balvu ieguvušās spēles “Catan” autors Klauss Toibers.

Toibera ģimenes pārstāvji ziņoja, ka Toibergs dzīvību zaudēja 1. aprīlī cīņā ar pēkšņu, bet smagu slimību.

Bijušais vācu zobārsts ar galda spēļu dizainu sāka nodarboties pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados, kopumā izstrādājot vairāk nekā desmit spēļu, no kurām četras saņēmušas prestižo “Spiel des Jahres” balvu kā gada labākā spēle. Slavenākā no tām ir 1995. gadā iznākusī spēle “Catan”, kas kļuvusi par vienu no visu laiku populārākajām un nozīmīgākajam spēlēm šī hobija vēsturē. 

Pēc Toibera nāves “Catan Studio” nācis klajā ar ziņojumu, ka “Catan” autors ir bijis viens no galda spēļu industrijas leģendārākajiem pārstāvjiem. “Viņš ne tikai radījis vienu no visu laiku zināmākajām spēlēm, bet arī palīdzējis veidot vācu spēļu žanru un turpinās iedvesmot spēlētājus paaudzēm ilgi,” pausts “Catan Studio” ziņojumā.

Video

“Klausa ieguldījums galda spēļu industrijā ir neizmērojams, mēs viņu atcerēsimies kā jauku un pašaizliedzīgu cilvēku, iedvesmojošu līderi un pats galvenais – kā draugu,” pauž “Catan Studio” vadītājs Pīts Fenlons.

Toibers ir atstājis lielu ietekmei ne tikai uz galda spēļu hobiju Vācijā un pasaulē, bet arī Baltijā. Tieši viņa radītais šedevrs “Catan” ir spēlējis lielu lomu galda spēļu kompānijas “Brain Games” vēsturē.

“Spēle “Catan” ir galvenais iemesls, kāpēc tika radīts “Brain Games”. Tieši pirms 20 gadiem mēs nolēmām dibināt uzņēmumu un izdot spēli “Catan” latviešu, lietuviešu un igauņu valodā. Pašlaik “Brain Games” grupā tiek nodarbināti teju 100 darbinieki no visas Baltijas, tiek vadīti 14 veikali, esam līdzdibinātāji galda spēļu ražotnei un izdevuši savas spēles, kas tiek pārdotas vairāk nekā 40 valstīs. Tas viss sākās, pateicoties Toibera “Catan”,” saka “Brain Games” grupas vadītājs Egils Grasmanis.

“Man bija tas gods vairākkārt satikt Toiberu un pateikties viņam par visu. “Catan” ir mainījusi neskaitāmas dzīves, un esmu drošs, ka viņa ietekme turpināsies arī nākotnē. Toibers mūs ir pametis, taču “Catan” vienmēr būs ar mums. Tā vienmēr būs mana mīļākā galda spēle,” piebilst Grasmanis, kurš izsaka dziļāko līdzjūtību Toibera tuviniekiem un draugiem.

Visas “Brain Games” komanadas vārdā sakām lielu paldies Toiberam par neskaitāmām prieka emocijām pie galda spēļu galdiem visā Baltijā! Domās esam ar viņa ģimeni. Lai vieglas smiltis!

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here