19 C
Rīga
trešdien, maijs 25, 2022

Spānijā miris pasaules vecākais vīrietis (+VIDEO)

Nozare.lv
 

Spānijā otrdien miris pasaules vecākais vīrietis Saturnino de la Fuente, kurš bija 112 gadus vecs, ziņoja vietējie mediji.

De la Fuentes dzīvība “izdzisa kā svece dažās sekundēs”, vēstīja ziņu aģentūra “Europa Press” un citi mediji, citējot viņa radiniekus. Ilgdzīvotājs nomira savas meitas mājoklī Leonas pilsētā apmēram 300 kilometrus no Madrides.

Video

De la Fuente, kurš bija tikai pusotru metru garš, bija iekļauts Ginesa Rekordu grāmatā kā vecākais vīrietis uz šīs planētas kopš pērnā gada 10.septembra, pēc puertorikāņa Emilio Floresa nāves.

12.februārī viņam būtu apritējuši 113 gadi. Viņam bija astoņi bērni, no kuriem trīs miruši pirms viņa. 

De la Fuentes fiziskā un garīgā veselība bija relatīvi laba līdz mūža beigām.

Ļaunākais piedzīvojums viņa mūžā bija 1937.gadā, kad viņš izdzīvoja nama drupās, kas tika pilnīgi sagrauts Kondora leģiona iznīcinātāja katastrofā. Kondora leģions bija no vācu brīvprātīgajiem veidots militārais formējums, kas no 1936. līdz 1939. gadam piedalījās Spānijas pilsoņu karā Fransisko Franko pusē.

De la Fuente bija kurpnieks un ilggadējs apavu fabrikas īpašnieks, kā arī futbola līdzjutējs un futbolkluba “Puente Castro FC” bijušais spēlētājs un goda biedrs.

2020.gada beigās viņš kļuva par pirmo cilvēku, kas Leonas provincē tika vakcinēts pret Covid-19. 

 

4 KOMENTĀRI

  1. onkulit jus bijat izredzets starp cilvekiem..nodzivot vairak ka gadsimtu..jums dieva dota veseliba bija vislielakaa davana un bagatiba…tik daudz pedzivots un pieredzets.dziva .vesture
    .un kapec sis virs bija javakcinee..nebutu vakcinets vel 20 gadus nodzivotu..kaut mums visiem butu tada veseliba un tads muzs..lai jums labi klajas muzibaa

  2. Loti bagats cilveks…vai ne..ta lielakaa cilveka laime jubilejaa sapulcet vairakas paudzes..bernus mazbernus un mazmazbernus .un kopa nosvinet tik varenu jubileju…ari mazberni vareja savu opiti apsveikt samilot….nu vectevs piepildot savu sapni pabut kopaa ar saviem milajiem atvadijas ar mieru ..un uzkapa pa menestaru uz zvaigznem….tas tak mirdzes vina jaunajas majas muzigi…tapat ka mazbernu milestiba.

  3. Mes biezi novertejam cilveku tikai tad kad vina vairs nav…taa ir iekartota pasaule.ka esam mes kopa tikai uz laiku..un ne vienmer tas laiks bus ilgs..un ar cilveka aiziesanu kaut kas aiziet ari musos..jo nekad vairs nebus ta ka bija..un to tuksumu neviens vairs neaizstas…kaut kas loti pietruks.no kopigiem laimigiem mirkliem..

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here