Gatavojoties ikgadējai Lielajai talkai, iedzīvotāji pieteikuši 1389 sakopjamās vietas visā Latvijas teritorijā, aģentūru LETA informēja Lielās talkas rīkotāju pārstāvis Kristap Greckis.

Šogad Lielā talka notiks 27.aprīlī un tajā cilvēki ne tikai tiek aicināti vākt atkritumus, bet atkritumus uzreiz arī šķirot.

“Domājot par Latvijas nākamajiem 100 gadiem, šogad vēlamies talkas tradīciju pacelt jaunā kvalitātē, galvenokārt akcentējot sabiedrības izglītošanu, kā arī informēšanu par pasaules norisēm vides jomā, jo Latvija nevar dzīvot atrauti no visas pasaules. Vēl jo vairāk – mēs esam viena no tām pasaules valstīm, kas vides sakopšanas jomā var radīt piemēru citām pasaules valstīm,” aicināja Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme.

Desmit gadu garumā Lielajā talkā kopumā ir piedalījušies aptuveni 500 000 dalībnieku, un talkojuši latvieši arī citās pasaules valstīs. Atkritumu daudzums, salīdzinot ar 2008.gadu, samazinājies vairāk nekā par pusi, klāstīja Lielas talkas rīkotāji.

Pēc Lielās talkas sabiedrisko attiecību pārstāves Andas Treijas paustā, daudzviet pašvaldību teritorijās vairs nav atrodami atkritumi, tāpēc talkas vietās tiek organizētas apkārtnes labiekārtošanas un koku stādīšanas talkas. Viņa norādīja, ka šie fakti ir apliecinājums tam, ka Lielā talka ir konsekventi virzījusies izvēlētā mērķa – tīras un zaļas valsts virzienā.

Autors: nozare.lv

 
Nav komentāru

Atstāt komentāru

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?