1 C
Rīga
pirmdien, novembris 30, 2020

Jau piekto gadu notiks Latvijas augļu un ogu vīna skate 2019

 

27. novembrī plkst. 17:30 restorānā “Pullman Riga Old Town ” (Jēkaba ielā 24, Rīga) jau piekto gadu notiks vadošo Latvijas vīndaru ražojumu degustācija “Latvijas augļu un ogu vīna skate 2019“.

Pasākumā būs iespēja tikties ar trīspadsmit vīndariem un nodegustēt vairāk nekā 100 augļu, vīnogu un citu oguvīnu un sidru šķirnes. Skates laikā gaidāmas arī vairākas aktivitātes, tostarp ikviens būs aicināts nobalsot par labāko vīnu!

Latvijas augļu un ogu vīna skatē 2019” piedāvātie augļu, vīnogu un ogu vīni un sidri tapuši no Latvijā audzētiem augļiem un ogām, kā arī pagatavoti pēc profesionālām vīna darīšanas metodēm un paaudzēs nodotām zināšanām. Skates ilggadējie dalībnieki regulāri pilnveido savas vīndaru prasmes, ko pierāda arī prakse – vairumam no vīndariem ir atzīstamas godalgas un tituli arī Baltijas valstu mērogā.

Organizējot šo pasākumu, Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrība vēlas popularizēt kvalitatīva augļu un ogu vīnagatavošanu, salīdzināt tirgū piedāvāto augļu un ogu vīnu kvalitāti, informēt patērētāju par piedāvājumā esošiem vīniem, kā arī izvērtēt vietējā vīnmateriāla potenciālu augstvērtīga produkta iegūšanai.

Šī gada “Latvijas augļu un ogu vīna skatē 2019” piedalīsies 13 sekojošas vīna darītavas un vīndari:

Līgatnes Vīna Darītava (SIA Līgatnes vīna darītava, Ainārs Vanags); Durbes Veltes (SIA Evi&Jo, Evija Kopštāle); Aizputes Vīna Darītava (SIA Aizputes vīna darītava, Mārtiņš Sants); Lubānas vīnotava (SIA Aiviekstes klēts, Oskars Žvagins); Jokas (SIA Jokas Development, Džons Brauns); Zilver vīndarītava (ZS Pīlādži, Jānis Zilvers); Tērvetes vīni(SIA Tērvetes veltes, Sandris Laizāns); Muižas Vīns (IK Cremon 6, Jānis Mikāns); Mazburkas (SIA “Mazburkas”, Gunta Niedra); Tēviņu Mājas vīns (SIA Tēviņi, Ivo Immermanis); Naukšēni (SIA “Bauņu sēta”, Jānis Baunis); Mednieki (SIA MMA studija, Martin Samm); Jaundzirnavnieki (SIA Jaundzirnavnieki, Gunārs Slavinskis).

“Tas, ka šī skate notiks jau piekto gadu un interese ir tikai pieaugoša, vēlamies to ar lepnumu jau nodēvēt par mūsus tradīciju! Tradīciju, kura ik gadu paver iespēju jebkuram vīna cienītājam iepazīt profesionālākos Latvijasaugļu un ogu vīna meistarus, kā arī nobaudīt jaunākos vīndara veikumus un atklājumus. Sadarbībā ar šīm vīnadarītavām esam radījuši arī Latvijā neredzētu projektu – mājas lapu (www.latvijasvinature.lv), kura kalpo kā pārskatāms ceļvedis ikvienam interesentam, kurš vēlas doties tūrē pa Latvijas vīna darītavām. Gaidot skati, aicinu to noteikti apmeklēt.” (Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrības valdes loceklis Ričards Ivanovs)

Latvijas augļu un ogu vīnu skate 2018″ notiek Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrības īstenotā ELFLA projekta “Latvijas vīna tūrisma attīstība” ietvaros.

Ieejas kartes iespējams iegādāties Biļešu servisa kasēs vai www.bilesuserviss.lv. Biļešu cena: 18 eiro. Ieejas karšu skaits ir ierobežots. Ieeja no 18 gadiem. Cenā ietilpst degustēšana un buklets, kurā apkopota informācija par visiem skates dalībniekiem. Pas;akums tiks fotogrāfēts un filmēts.

Pasākumu organizē Latvijas vīnkopju un vīndaru biedrība.

Autors: nozare.lv/Dieviete.lv

27.11.2019.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!