Režisora Viestura Kairiša spēlfilma “Piļsāta pi upis” (“Pilsēta pie upes”) ir pašlaik Latvijas kinoteātros visvairāk skatītā filma, kuru līdz šim noskatījušies teju jau 29 000 skatītāju!

Pagājušajā nedēļas nogalē filmu noskatījušies 6569 skatītāji 20 kinozālēs, bet kopumā līdz šim filmu redzējuši jau 28 872 skatītāji.

Jaunu cilvēku attiecību stāsts uz vēsturisko notikumu fona turpina veiksmīgi uzsākto ceļu pie skatītājiem kinoteātros visā Latvijā. Šajā nedēļas nogalē filma būs skatāma ne tikai kinoteātros, bet arī nelielās kino izrādīšanas vietās Latvijas reģionos. Pirms filmas izrādīšanas notiks arī vairāki īpašie filmas seansi, kad ar skatītājiem tiksies filmas veidotāji un aktieri. Piektdien, 31.janvārī, tikšanās ar skatītājiem plānota Subatē, kur tapušas vairākas filmas epizodes, sestdien, 1.februārī, Gaigalavā, Līvānos un Viļānos, bet svētdien, 2.februārī, Viļakā.

Video

“Piļsāta pi upis” ir attiecību stāsts uz pagājušā gadsimta 30.-40.gadu vēsturisko pārmaiņu fona. Pirmo reizi vienā Latvijas filmā ietverti daudzi un dažādi vēsturiskie notikumi, kas šajā laikā nepielūdzamā ātrumā sekoja cits citam.

Neskatoties uz dramatisko un haotisko vēsturisko situāciju, filmai ir dzīvi apliecinoša intonācija.

Galvenajās lomās filmā spēlē Dāvis Suharevskis, Agnese Cīrule, Gundars Āboliņš, Brigita Cmuntova, Juozas Budraitis. Kairišs filmu veido kopā ar saviem ilggadējiem radošajiem partneriem – mākslinieci Ievu Jurjāni un operatoru Gintu Bērziņu.

Autors: nozare.lv

28.01.2020.

 
Nav komentāru

Atstāt komentāru

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?