26.1 C
Rīga
pirmdien, augusts 15, 2022

LTV par piedalīšanos nākamā gada Eirovīzijā lems pēc ārkārtējās situācijas beigām (+VIDEO)

 

Latvijas Televīzija (LTV) vēl nav pieņēmusi lēmumu, vai uz nākamā gada Eirovīziju sūtīt nacionālās atlases konkursa “Supernova 2020” uzvarētāju Samantu Tīnu, solot lēmumu pieņemt pēc ārkārtējās situācijas beigām.

Saskaņā ar Eirovīzijas noteikumiem, konkursā katru gadu var piedalīties dziesmas, kas publiski izskanējušas ne agrāk kā iepriekšējā gada 1.septembrī. Tas nozīmē, ka 2021.gada konkursā ar dziesmām, ko valstis izvirzījušas 2020.gada konkursam, piedalīties nedrīkstēs. Dalībai konkursā var pieteikt 2020.gada nacionālajās atlasēs uzvarējušos izpildītājus, bet, ievērojot Eirovīzijas noteikumus, viņiem šādā gadījumā ir jānodrošina jauns skaņdarbs.

LTV par to, vai nākamgad uz lielo Eirovīziju sūtīt konkursa “Supernova 2020” uzvarētāju Samantu Tīnu, lems pēc ārkārtējās situācijas beigām.

“Lēmums par piedalīšanos nākamā gada Eirovīzijā ir jāpieņem izsvērti, ņemot vērā daudzus apstākļus – cita starpā, arī Covid-19 sekas. Tādēļ mēs fokusētu diskusiju par šo tēmu esam nolēmuši atlikt uz laiku, kad akūtā situācija būs beigusies,” skaidroja LTV programmu direktore Rita Ruduša. 

Patlaban dalību 2021.gada konkursā ar 2020.gada nacionālo atlašu uzvarētājiem apstiprinājusi Azerbaidžāna, Beļģija, Bulgārija, Gruzija, Grieķija, Izraēla, Spānija, Šveice, Nīderlande un Ukraina.

Eirovīzijas dziesmu konkurss 2021.gadā varētu notikt turpat, kur bija plānots šī gada pasākums – Nīderlandes pilsētā Roterdamā. Pašlaik notiek Eiropas raidorganizāciju apvienības sarunas ar visiem lielā pasākuma organizatoriem un Roterdamas pilsētu.

Eirovīzijas norise šī gada pavasarī atcelta, ņemot vērā Covid-19 pandēmiju.

Video

Autors: nozare.lv

28.03.2020.

Vai Samanta Tīna nākamgad piedalīsies Eirovīzijā?

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here