-1 C
Rīga
piektdien, janvāris 21, 2022

Pēdējā diennaktī Latvijā reģistrēti deviņi jauni Covid-19 gadījumi

 

Pēdējās diennakts laikā Latvijā reģistrēti deviņi jauni Covid19 pacienti, kamēr kopumā līdz šim konstatēti 748 ar Covid19 sasirgušie, liecina Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) apkopotā informācija.

Aizvadītās diennakts laikā veikti 1304 izmeklējumi, kas ir būtiski vairāk nekā diennakti iepriekš, kad tika veikti 787 testi. Kopš Covid19 parādīšanās Latvijā kopumā veikti 37 972 šīs slimības testi.

Nacionālā veselības dienesta dati liecina, ka pēdējās diennakts laikā slimnīcās ievietoti divi pacienti, savukārt kopumā stacionēti ir 43 pacienti, no kuriem 40 pacienti ir ar vidēji smagu, bet trīs pacienti ar smagu slimības gaitu. Līdz šim kopumā no stacionāra izrakstīti 67 pacienti.

Jau ziņots, ka Veselības ministrijas galvenais speciālists infektoloģijā Uga Dumpis aģentūrai LETA sacīja, ka Lieldienu brīvdienu ietekme uz jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid19 izplatību vēl nav jūtama. 

Lai arī pagājušajā nedēļā atklāts mazāks saslimšanas gadījumu skaits nekā nedēļu iepriekš, pēc Dumpja teiktā, “sapriecāties nevar, un nevar teikt, ka problēma ir pazudusi vai atrisināta, jo risks joprojām ir”. Turklāt aug un turpinās augt arī slimnīcās ievietoto pacientu skaits, prognozēja infektologs.

Kopumā Latvijā līdz šim miruši pieci pacienti, kas bija inficējušies ar Covid19 infekciju, bet par vēl vienu cilvēku, kurš miris ārpus stacionāra, SPKC gaida pataloganatoma slēdzienu, lai noteiktu nāves cēloni.

Autors: nozare.lv

21.04.2020.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here