27 C
Rīga
sestdien, augusts 13, 2022

Saulgriežu enerģija un tradīcijas (+VIDEO)

 

Lai gan latviešiem tradīcija svinēt vasaras saulgriežus ir Līgo vakarā, īstā un enerģiskā saulgriežu nakts ir nedaudz agrāk. Šogad vasaras saulgriežu astronomiskais laiks ir naktī no 21. uz 22. jūniju, kad arī ir īstais laiks ievērot saulgriežu tradīcijas, lai gūtu jaunu un pozitīvu enerģijas lādiņu.

Saulgriežu enerģija

Galvenā doma Saulgriežu rituāliem un tradīcijām ir attīrīšanās process. Ievērojot un izpildot Saulgriežu tradīcijas, tiek attīrīts ķermenis, domas, gars un enerģija.

Gada īsākā nakts un garākā diena ir laiks, kad jādodas basām kājām pļavā meklēt trejdeviņu ziedus vainagam un smelties pozitīvo enerģiju, kas ir īpaši uzlādējoša tieši saulgriežu laikā. Lasot ziedus un pinot vainagu, jādomā pozitīvas domas, lai vainagā iepītā enerģija pārietu vainaga nēsātājai.

Saulgriežu vakarā iestājas enerģijas pīķa laiks, kad atveroties Dieva vārti. Tad ir jādomā visu, ko vēlies! Saulgriežu vakarā izteiktās pozitīvās vēlmes patiešām piepildoties!

Saulgriežu uguns un ūdens

Saulgriežu laikā jāiesaista visas četras dabas stihijas – zeme, gaiss, uguns un ūdens. Zeme tiek iesaistīta, staigājot basām kājām un gaiss – pats par sevi. Biežākie saulgriežu rituāli ir tieši saistīti ar uguni un ūdeni.

Saulgriežu rītā jāiet rasā staigāt un upē vai ezerā mazgāties, lai attīrītu ķermeni, prātu un garu no pagājušām negatīvajām enerģijām. Tautās runā, ka saulgriežos ūdens esot svētīts, tieši tā iemesla dēļ tiek attīrīts gars.

Ugunij nepieciešams ziedot un nostiprināt dienas gaitā smelto pozitīvo enerģiju, domas un vēlmes. Ziedojot, jādod tai kaut kas no sevis. Vai tas ir pērnā gada izkaltētais trejdeviņu zāļu vainags, kas sadegot kopā ar negatīvo un aizgājušo enerģiju, vai arī uz lapiņas uzrakstītas nākotnes vēlmes, lai tās nostiprinātos un izplatītos pa visumu. Uguns ziedošanas rituāls jāievēro pulksteņrādītāja virzienā, kā arī pašai uguns vietai jābūt maksimāli augstākajam punktam, kāds attiecīgos apstākļos ir iespējams, tādēļ ne velti saka, ka ugunskuru jākurina kalna galā, lai uguns gaisma nesot svētību, cik vien tālu saredzama.

Attīrīt enerģiju var arī lecot pāri ugunskuram, ko, visticamākais, ir darījis katrs īstens Līgo svinētājs. Saulgriežu uguns apspīdētie iegūstot spēku un auglību, tas attiecas arī uz lauku – saulgriežu uguns apspīdēts lauks sniedzot dāsnu ražu.

Ap ugunskuru zīmētās latviešu dievu zīmes nesot veiksmi, enerģiju un aizsardzību. Jāatceras, ka uzzīmējot konkrētu dieva zīmi, domājot labas domas, kamēr to apspīd uguns, šī zīme jānēsa visu gadu, lai nestu lielu veiksmi un laimi. Saulgriežu ugunskuru nedrīkst dzēst, tai jānodziest dabiski.

Dieviņš Saulgriežos

Viens no galvenajiem saulgriežu rituālu iemesliem ir Dieviņa piesaistīšana un uzrunāšana. Senlatvieši, kurinot ugunskuru, veica Dieviņa piesaistes rituālus un ticēja, ka varot pat sadzirdēt viņa klātbūtni.

Pēc ugunskura nodzišanas, jāpaņem no tā ogle un jāglabā visu gadu. Ar to var zīmēt dievu zīmes, tad tām piemīt daudz spēcīgāka enerģija.

 

Video

Autors: Bauskas rajona lauku partnerība/Dieviete.lv

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here