32 C
Rīga
otrdien, jūnijs 28, 2022

Lielbritānijā sākti potenciālās vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumi uz cilvēkiem!

 

Londonas Impērijas koledžas attīstītajai vakcīnai pret jauno koronavīrusu sākti izmēģinājumi uz cilvēkiem.

Tuvāko nedēļu laikā šo vakcīnu saņems 300 cilvēki, kuri brīvprātīgi pieteikušies dalībai šajā pētījumā. Pēc šīs pirmās fāzes oktobrī plānoti izmēģinājumi, piedaloties aptuveni 6000 cilvēku.

Izmēģinājumi uz dzīvniekiem liecina, ka šī vakcīna ir droša un izraisa efektīvu imūnreakciju pret jauno koronavīrusu. Pasaulē pašreiz tiek attīstītas vairāk nekā 120 potenciālās vakcīnas pret jauno koronavīrusu. 13 vakcīnām sākti klīniskie izmēģinājumi: piecām Ķīnā, trim ASV, divām Lielbritānijā un pa vienai Austrālijā, Vācijā un Krievijā.

Lielbritānijā izmēģinājumi uz cilvēkiem aprīlī tika sākti arī Oksfordas universitātes ekspertu attīstītajai vakcīnai. Londonas Impērijas koledžas izstrādātā vakcīna ir balstīta jaunā pieejā.

Daudzas tradicionālās vakcīnas ir balstītas uz vājinātu vai modificētu vīrusa formu vai vīrusa daļām, bet Londonas Impērijas koledžas attīstītajā vakcīnā izmantotas ģenētiskā koda sintētiskās daļiņas, kas atdarina vīrusu.

Pirmajā izmēģinājumu dienā vakcīna tiks ievadīta tikai diviem cilvēkiem un pēc tam trim ik pēc 48 stundām, pakāpeniski palielinot izmēģinājuma dalībnieku skaitu.

Atšķirībā no Oksforda universitātē attīstītās vakcīnas brīvprātīgie šajā izmēģinājumā saņems divas potes ar četru nedēļu atstatumu.

Profesors Robins Šatoks, kas vada izmēģinājumus, un viņa kolēģi norādīja, ka viņi rīkojas piesardzīgi vakcīnas izstrādāšanā izmantotās jaunās pieejas dēļ, bet īpašu drošības risku nepastāv.

“Ja mūsu pieeja strādās un vakcīna izrādīsies efektīva pieeja pret slimību, tas var revolucionizēt to, kā mēs reaģējām uz slimību uzliesmojumiem nākotnē,” sacīja Šatoks.

Londonas Impērijas koledžas cer, ka vakcīna varētu būt gatava izmantošanai un izplatīšanai Lielbritānijā un pasaulē 2021.gada sākumā.

 

Autors: nozare.lv

25.06.2020.

 

1 KOMENTĀRS

  1. Ne par taadu Latviju sapnoja toreiz.viss ir jamaina ar steigu.covid paradija ka bez daudz ka var izteikt.Javeido jauna valsts no kuras cilveks ir pasargats un nav jabrauc prom.lai Latvija butu labaka valsts Eiropa.mm

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here